Wiadomości

Czym różnił się Gdańsk w 1945 r. od tego z 2020 r.? Opowiedz podczas spaceru z przewodnikiem

Jaki był Gdańsk w 1945 roku? Czy miasto wyglądałoby podobnie do tego, jakie znamy współcześnie, gdyby nie zaangażowanie ogromnej liczby ludności w jego odbudowę? Na bezpłatny spacer po Gdańsku zaprasza Instytut Kultury Miejskiej w sobotę, 22 lutego 2020 r.

Historia „Sądu Ostatecznego” wśród 11. najlepszych animacji na świecie! Kolejna nagroda dla TOFU Studio

Znamy już zwycięzców 61. edycji konkursu na najlepsze ilustracje, organizowanego przez amerykańskie czasopismo „Communication Arts". Animacja o burzliwej historii „Sądu Ostatecznego" Hansa Memlinga, przygotowana przez TOFU Studio na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku, znalazła się w ścisłym gronie tegorocznych laureatów.

Zobacz zdjęcia zrobione „w obiektywie serca”. Fotorelacja z wyjątkowej wyprawy do Meksyku

W ramach cykl spotkań Etnopodróże pasjonatka podróży Aneta Paluszkiewicz opowie o swojej wyprawie do Meksyku, poznanych tam ludziach, miejscach i zwyczajach. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 23 lutego 2020 r. w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

W Operze Bałtyckiej na ostro. Przed premierą „Snu nocy letniej” artyści ćwiczą sześć dni w tygodniu po osiem godzin dziennie [GALERIA]

Mimo że najnowsza premiera baletowa „Sen nocy letniej" w gdańskiej operze dopiero w piątek, 28 lutego, już od początku stycznia trwają próby. Soliści baletu ćwiczą niemal każdego dnia po osiem godzin dziennie, a wieczorem grają jeszcze w spektaklach repertuarowych. Praca nad premierą wymaga nie tylko wysiłku fizycznego, ale i cierpliwości.

Pamięć o zbrodni w Lesie Szpęgawskim. Promocja książki i spotkanie z jej autorem

W sali konferencyjnej Grodziska Owidz w piątek, 21 lutego 2020 r. odbędzie się promocja książki „Zbrodnia w Lesie Szpęgawskim 1939-1940" autorstwa Mateusza Kubickiego. Publikacja została wydana przez Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Gdańsku.