Wiadomości

Weekendowe kucie w warsztatach Kuźni Wodnej. Wykonana zostanie replika zabytkowego dzwonka

Rekonstruktor procesów metalurgicznych oraz kowale-artyści wykują w Kuźni Wodnej w Oliwie replikę zabytkowego dzwonka. Prace będą prowadzone w sobotę i niedzielę, 6-7 czerwca 2020 r. Muzeum Gdańska planuje zawieszenie przygotowanego dzwonka na fasadzie Domu Uphagena.

Tu bezpiecznie zobaczysz filmy. W Trójmieście działa już kilka kin samochodowych i plenerowych

O kilku tygodni na wielkich ekranach ustawionych na parkingach można oglądać najnowsze produkcje i filmy, które były hitami w kinach jeszcze przed epidemią. Właśnie do listy kin samochodowych w Trójmieście dołącza kolejne – tym razem na parkingu przy Ergo Arenie. Pomieści aż 150 samochodów. Od czerwca można także wziąć udział w plenerowych pokazach filmów.

Masz ciekawe zdjęcia z Pomorza? Wyślij je na konkurs Gdańsk Press Photo 2020

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Kosycarz Foto Press zapraszają do wzięcia udziału w XXIV Pomorskim Konkursie Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy „Gdańsk Press Photo 2020''. W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonalni fotografowie, jak i amatorzy.

Znane i lubiane utwory muzyki klasycznej. Koncert Cappelli Gedanensis on-line

Chcesz odbyć muzyczną podróż od „Habanery" z opery „Carmen" G. Bizeta do słynnego „Duetu kotów" G. Rossiniego? Posłuchaj koncertu Cappelli Gedanensis on-line.

Kultura w czasie pandemii. Jak pomóc ludziom związanym z kulturą?

Co zrobić, by kultura i ludzie z nią związani mogli funkcjonować w nowych warunkach? Gdzie mają szukać odpowiedzi na trudne pytania dotyczące pracy i życia codziennego? Podczas pierwszego spotkania na żywo organizowanego przez Porozumienie dla Kultury, poruszane będą tematy dotyczące wpływu pandemii na kulturę, minimalizowania jej negatywnych skutków i najważniejszych wyzwań.