Wiadomości

Historyczna architektura w odbudowanym Gdańsku. Sobotni spacer z cyklu Gdańskich Miniatur po Śródmieściu

Gdańskie Główne Miasto zostało odbudowane po wojennych zniszczeniach. Jakie wyzwania stały przed budowniczymi? Czy odbudowa miała być tylko historyczną rekonstrukcją, czy też miała być początkiem nowego porządku? Spacer z cyklu Gdańskich Miniatur, 7 grudnia 2019 r. o godz. 13.00

Czy miłość wszystko pokona? Trójmiejscy artyści w operetce „Księżniczka czardasza”

Czy miłość Sylvy i Edwina zakończy się podobnie jak miłość kochanków wszech czasów – Romea i Julii? Czy romans artystki i węgierskiego księcia, ukazany poprzez muzykę, śpiew i taniec w rytmach walców i czardaszy, przetrwa próbę czasu?

Mikołajkowy weekend na Pomorzu. Zobacz, gdzie będzie można spotkać św. Mikołaja

Mikołaj będzie miał ręce pełne roboty już od czwartku aż do niedzieli 8 grudnia. W tym czasie odwiedzi kilkanaście miejscowości w całym województwie. Wśród mikołajkowych atrakcji w Pomorskiem będą m.in. poszukiwanie Świętego w komatach malborskiego zamku, przejażdżki jego saniami i zawody konne w rytm świątecznych przebojów. Będą też wspólne śpiewanie, tańce oraz zdobienie pierników.

Jak zbudować wielopokoleniową publiczność festiwalu muzycznego? Dowiesz się podczas spotkania w IKM

Organizatorzy m.in. Up To Date Festival, Ostróda Reggae Festival czy Festiwalu Kazimiernikejszyn opowiedzą o tym, jak docierają z komunikatem i ofertą wydarzeń do całych rodzin.O międzypokoleniowości na festiwalach muzycznych porozmawia z gośćmi Aleksandra Budka, prezenterka Trójki Polskiego Radia. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w czwartek, 12 grudnia 2019 r. Wstęp jest wolny.

Czy uczestnikom zajęć Światłem pisane udało się uchwycić magię miejsc? Przekonasz się podczas wystawy podsumowującej projekt

W Baszcie Czarownic w Słupsku oraz w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce do 31 grudnia 2019 r. będzie można zapoznać się z efektami prac uczestników projektu Światłem pisane, którzy mieli możliwość integracji, edukacji, eksperymentowania, ale przede wszystkim opisania niewerbalnie, a światłem trzech niezwykłych miejsc. Czy im się udało? Wernisaż we wtorek, 17 grudnia w Baszcie Czarownic. Wstęp jest wolny.