Wiadomości

Co mają wspólnego jazz i choroby rzadkie? Przekonasz się podczas koncertu w Muzeum Emigracji w Gdyni

Lipiński Duet i Dyakowski Quintet gwarantują niezwykłą muzyczną ucztę. Niezapomniane jazzowe stany ducha wypełnione dobrem dedykowanym osobom i rodzinom dotkniętym chorobami rzadkimi. Po raz pierwszy w Muzeum Emigracji w Gdyni w sobotę, 29 lutego 2020 r. odbędzie się Jazz4Rare. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Czy sztuka może powstawać na prowincji? Opowieści o codzienności. Między latem a latem Weroniki Teplickiej w Ustce

Kolekcjonowanie zapisków, powtarzalnych czynności i drobnych wydarzeniach, tworzenie kolaży z przekrojów rzeczywistości to najnowszy projekt, którego wernisaż odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w środę, 26 lutego. Ekspozycję można oglądać do 4 marca 2020 r.

Strategia województwa, uchwały antysmogowe i remonty zabytków. O czym jeszcze debatowali radni na sesji sejmiku?

W poniedziałek, 24 lutego 2020 roku odbyła się XIX sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Radni podjęli uchwałę antysmogową, która będzie obowiązywać w Sopocie, a także wsparli kwotą ponad 1,7 mln konserwacje i remonty zabytków w regionie. Debatowali także o projekcie strategii województwa na rok 2030.

Wybierz się w podróż po teatrze cieni. Niezwykłe przedstawienie na kwidzyńskiej Scenie Lalkowej

Scena Lalkowa w Kwidzynie zaprasza wszystkie dzieci na spektakl, który będzie się składać z krótkich historii realizowanych w formie teatru cieni. Historie z „Okienkiem" będzie można poznać w piątek, 28 lutego 2020 r.

Jak brzmi XVIII-wieczny instrument? Inauguracja organów bocznych w gdańskim Centrum św. Jana

Chcesz posłuchać wspaniałej muzyki na historycznym instrumencie w wirtuozerskim wykonaniu? Przyjdź na koncerty 6 i 7 marca 2020 r. do kościoła pw. św. Jana.