Wiadomości

Wystawa „Beksiński nieznany” po raz pierwszy w Gdańsku! Bilety już do nabycia w Teatrze Szekspirowskim

Ponad 100 prac Zdzisława Beksińskiego – fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych – można obejrzeć podczas wystawy dzieł artysty od 5 stycznia do 4 lutego 2018 r. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Kim był „Czarny Generał”? Poznaj historię nieco zapomnianego bohatera

Projekt „Czarny Generał" to antywojenny manifest inspirowany narodową historią. Pierwsza publiczna jego prezentacja odbędzie się w sobotę, 16 grudnia 2017 r., w Dworze Artusa w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Preludium do świąt Bożego Narodzenia. 5 adwentowych dni i 10 koncertów festiwalu Actus Humanus Nativitas

Przez pięć dni będzie można poczuć atmosferę najpiękniejszych świąt, a mrok krótkich grudniowych dni rozświetli muzyka w najwybitniejszych wykonaniach. Centrum św. Jana, Ratusze Staromiejski i Głównego Miasta, kościół św. Bartłomieja – w tych miejscach od 13 do 17 grudnia 2017 r. można posłuchać muzyki, która wprowadza w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Chcesz wybrać się na spektakl, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Teatr Wybrzeże ma rozwiązanie

Projekt Rodzic w Teatrze zapewni wszystkim dzieciom niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw czekać będą na nich gry, zadania plastyczne, a nawet mała charakteryzacja.

Jak miasto powstało z gruzów? Poznaj wspomnienia świadków powojennej odbudowy Gdańska

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska uruchomiło portal internetowy z relacjami gdańszczan opowiadającymi o odbudowie miasta po II wojnie światowej. Oprócz nagrań, w sieci znajdują się też bezpłatne materiały edukacyjne uzupełniające umieszczone tam wywiady.