Wiadomości

Przyjechali do Trójmiasta z całego świata. Przyjdź, porozmawiaj z nimi i zainspiruj się ich kulturą

Czy wiesz, skąd pochodzą obcokrajowcy, którzy są twoimi sąsiadami lub z którymi pracujesz? Co nas różni i w czym jesteśmy zupełnie tacy sami? Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz fundacja Ostańce Nadziei zapraszają na Weekend Wielokulturowości. To wyjątkowe wydarzenie tworzone wspólnie z kreatywnymi imigrantkami i imigrantami mieszkającymi w Trójmieście.

Jak świeci latarnia morska i czym jest kula czasu. Tego dowiesz się podczas nocnego zwiedzania zabytku. Weekend spędź w latarni morskiej w Nowym Porcie

Na uczestników czekać będą liczne atrakcje artystyczne i charytatywny piknik. Będzie może również zwiedzić niedostępne na co dzień miejsca. Światowe Dni Latarni Morskich będą obchodzone będą w sobotę i niedzielę, 18 i 19 sierpnia 2018 r.

Największy festiwal muzyki i sportów ekstremalnych w Polsce. Przyjdź na plac Zebrań Ludowych

Reprezentanci 20 krajów i pięciu kontynentów spotkają się podczas trzydniowej imprezy w Gdańsku. Cropp Baltic Games odbędzie się od 17 do 19 sierpnia 2018 r.

Spotkanie z Indianami na Grodzisku w Sopocie. Blade twarze wchodzą na własną odpowiedzialność

Opowieści o Indianach, potyczki brytyjsko-francuskie oraz pokazy mody i uzbrojenia wojsk kolonialnych w Ameryce Północnej. W sobotę, 18 sierpnia 2018 r. w Sopocie zorganizowany zostanie festyn „Ostatni Mohikanin na Grodzisku". W imprezie wezmą udział rekonstruktorzy historyczni.

Francuska literatura i kuchnia. Co w tym roku będzie się działo w ramach Literackiego Sopotu?

Spotkania z literaturą, targi książki, warsztaty, projekcje filmowe, wydarzenia teatralne, a także wypoczynek z książką na plaży – tak zapowiada się 7. już edycja Festiwalu Literacki Sopot. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 16 sierpnia 2018 r. i potrwa 4 dni. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.