Wiadomości

Czy rośliny mają brzmienie? Przekonasz się podczas koncertu Olgi Hanowskiej

„Sny panny z wanny" to solowy projekt. Płyta powstała w 2017 r. Koncert Olgi Hanowskiej odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 28 czerwca 2018 r.

Kilkuset kucharzy, tysiące kilogramów ryb i warzyw oraz otwarte warsztaty kulinarne. Slow Fest Sopot 2018

W weekend 23-24 czerwca 2018 r. molo w Sopocie zmieni się w wielką restaurację na świeżym powietrzu. Kulinarny festiwal Slow Fest Sopot przyciąga tłumy smakoszy z całego świata, najlepszych kucharzy i artystów. Będą też warsztaty i pokazy gotowania na żywo.

Krasnale, gęsi i świnki wchodzą na mury. Dowiedz się, gdzie w Ustce można podziwiać murale?

Malowidła ścienne powstają przy dworcu PKS i w porcie po zachodniej stronie Ustki. Murale mają robić wrażenie, zadziwiać swoim przekazem, a przede wszystkim promować Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

Dwie bitwy i 150 rekonstruktorów. Zobacz, jak Wejherowo broniło się przed Szwedami

Wejherowo wypełni się hukiem wystrzałów i szczękiem broni. Wszystko za sprawą rekonstrukcji historycznej, która zorganizowana zostanie w sobotę, 23 czerwca 2018 r. Dzięki niej przeniesiemy się do XVII w., by stanąć naprzeciw szwedzkiego najeźdźcy i jego sojuszników.

Gorące rytmy, gitara i orkiestra. Muzyczne Podróże: Viva España

Kolejny program minicyklu powinien usatysfakcjonować miłośników klimatów muzycznych z południa Europy. Na słupskiej estradzie znów zabrzmi muzyka kompozytorów hiszpańskich.