Wiadomości

Od kiedy Ustka jest uzdrowiskiem? Odpowiedź poznasz podczas historycznych czwartków

Prezentacja multimedialna z udziałem byłych pracowników uzdrowiska Ustka odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej 26 kwietnia 2018 r.

Czy graficzne przeróbki nadają nową jakość? Otwarte seminarium o kulturze remiksu

Grafika komputerowa, kolaże, memy, gify, animacje z wykorzystaniem dzieł mistrzów renesansu lub japońskich drzeworytów – to wytwory kultury remiksu, które mają różne formy. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza w czwartek, 26 kwietnia 2018 r. na rozmowę o kontekstach internetowej twórczości inspirowanej zasobami domeny publicznej.

Lepiej jest pamiętać czy zapomnieć? Wiesz, czym są faktory pamięci? [WERNISAŻ]

W Centrum Aktywności Twórczej w Ustce odbędzie się wystawa prac Wojciecha Mendzelewskiego. Wernisaż „Faktorów pamięci" odbędzie się w środę, 25 kwietnia, a ekspozycję można oglądać do 6 maja 2018 r. Wstęp jest wolny.

Weekend z baletem, tańcem i Edith Piaf. Międzynarodowy Dzień Tańca w Operze Bałtyckiej

Sprawdź, co przygotowali najlepsi gdańscy artyści na specjalną Galę Baletową z okazji święta tańca. 28 i 29 kwietnia na deskach Opery Bałtyckiej spotka się cały świat gdańskiego baletu – doświadczeni tancerze oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak.

Konkurs studenckich zespołów kameralnych. Muzyka Johannesa Brahmsa w Gdańsku

W Akademii Muzycznej w Gdańsku od 26 do 29 kwietnia 2018 r. będzie można posłuchać studenckich zespołów kameralnych biorących udział w VIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa.