Wiadomości

Wracasz na Pomorze z zagranicy i chcesz tu pracować? Nie czekaj i zgłoś się do projektu „Pomorskie. Tu wracam, tu pracuję”. Ostatnie wolne miejsca

Pomoc doradców, szkolenia, stypendia i konkretne oferty pracy. To tylko część oferty, jaką przygotował Wojewódzki Urząd Pracy, dla powracających z emigracji Pomorzan. Ze wsparcia skorzystało już 13 osób. Zostały jeszcze wolne miejsca, ale trzeba się spieszyć. Chętnych jest wielu.

Czy widoczne są efekty odmrażania gospodarki? Sprawdź, jaka jest sytuacja na pomorskim rynku pracy [RAPORT]

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku przedstawił szacunkowe dane o rynku pracy na Pomorzu w maju 2020 r. Co prawda, część przedsiębiorstw wznowiła już swoją działalność, ale możliwe są obniżki wynagrodzeń i zwolnienia. Natomiast w urzędach pracy jest to kolejny miesiąc z małą liczbą ofert pracy. Ograniczone są także możliwości aktywizacji osób pozostających bez zatrudnienia.

Unijna dotacja na pomorskie żłobki. Nabór wniosków w konkursie został wznowiony

Wznowiony został konkurs o dofinansowanie projektów wspierających utworzenie żłobka lub klubu dziecięcego. Środki z unijnej dotacji będzie można przeznaczyć m.in. na ich remont, a także zakup mebli i zabawek. Wnioski można składać do 30 czerwca 2020 r.