Wiadomości

Ponad 4 mln pasażerów na gdańskim lotnisku. To ważny krok do osiągnięcia 5 mln pasażerów w całym 2019 roku

W ciągu dziewięciu miesięcy 2019 roku Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył ponad 4 mln pasażerów. To o ponad 6 proc. więcej w stosunku do poprzedniego roku. Zwiększyła się również liczba operacji lotniczych. Było ich ponad 37 tysięcy.

Ponad 4 mln zł pożyczki OZE na ekologiczny prąd i ciepło na Żuławach. W Mątowach Małych powstanie biogazowa elektrownia

Pożyczka OZE to kolejny sposób na inwestowanie w odnawialne źródła energii. Dzięki temu zmniejszy się m.in. emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Pomorski Fundusz Pożyczkowy (PFP) ma dla pomorskich przedsiębiorców prawie 60 mln zł.

Wielki sukces gdańskiej firmy. LPP SA laureatem konkursu Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

W tym roku odbyła się XVII edycja edycji konkursu Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP. Gdańska firma LPP otrzymała nagrodę główną w kategorii Narodowy sukces. Spółka została zgłoszona do konkursu przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Ponad 3 mln zł na 16 pomorskich projektów. Środki zostaną przeznaczone m.in na termomodernizację budynków

Unijne dofinansowanie będzie przeznaczone na budowę węzła integracyjnego we Władysławowie i Jastarni oraz termomodernizację budynków we Władysławowie, Rumi, Wejherowie, Luzinie, Pucku, Jastarni, Redzie, Helu i Szemudzie. Dodatkowe pieniądze zostaną też przeznaczone na rewitalizację Zagórza w Rumi i Śródmieścia Wejherowa.

Czy innowacje w gospodarce połączą Pomorze i Nadrenię-Północną Westfalię? Dwustronna współpraca przynosi efekty

Jak poszerzyć wzajemną współpracę gospodarczą i jak usprawnić logistykę? To tylko niektóre z kwestii, jakie były omawiane podczas dwudniowej wizyty przedstawicieli niemieckiego landu Nadrenia- Północna Westfalia (NRW) na Pomorzu.