Wiadomości

Pomorska wieś się zmienia! Dzięki 400 tys. zł na integrację mieszkańców, nowe boiska, oświetlenie i place zabaw

Samorząd Województwa Pomorskiego przeznaczył prawie 400 tys. zł na projekty w sołectwach. Dzięki nim mieszkańcy wsi zyskają nowe miejsca spotkań, boiska, chodniki i oświetlenie. We wtorek 21 maja 2019 r. umowy z marszałkiem Mieczysławem Strukiem i wicemarszałkiem Józefem Sarnowskim podpisali przedstawiciele 40 pomorskich gmin.

Rowerem przez Słupsk i Ustkę. Będą kolejne kilometry nadbałtyckiego szlaku rowerowego

Ponad 8 kilometrów oznakowanych dróg rowerowych o dobrej nawierzchni i miejsca do odpoczynku. Dzięki około 3 mln zł unijnego dofinansowania Międzynarodowa Trasa Rowerowa R-10 zyska pełną przejezdność w Ustce i Słupsku.

Bycie Europejczykiem to przywilej? Dyskusja w Gdyńskim Centrum Filmowym podczas Millennium Docs Against Gravity

W niedzielę, 19 maja 2019 r. na festiwalu filmów dokumentalnych w Gdyni zaprezentowano film „Erasmus – obywatele Europy" w reżyserii Angeliki Aristomenopoulou i Andreasa Apostolidisa. Po filmie odbyła się debata z udziałem przedstawicieli samorządu, uczelni wyższych i studentów. Rozmowa krążyła wokół edukacji, demokracji, pracy i uprzedzeń wobec imigrantów.

Ireneusz Niewiarowski ponownie prezesem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Wybory odbyły się w Gdańsku

W Europejskim Centrum Solidarności 16 i 17 maja 2019 r. obradowali członkowie Rady Krajowej Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Podsumowali ubiegłoroczną działalność i wybrali prezesa, którym został po raz kolejny Ireneusz Niewiarowski. Zdobył 49 głosów.

SOR dla dzieci na Zaspie jak nowy. Co zmieniło za ponad 1,1 mln zł? [GALERIA]

Dwa pokoje obserwacyjne, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, a także nowa aparatura medyczna m.in.: kardiomonitory, defibrylatory i zestawy do intubacji to tylko niektóre ze zmian, z jakich mogą korzystać mali pacjenci w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Cała inwestycja kosztowała ponad 1,1 mln zł. Szpital dostał też nową karetkę od firmy Leier Polska.

Polska Agencja Kosmiczna zostaje w Gdańsku. Rząd wysłuchał apelów samorządowców

W projekcie zmiany ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej został wykreślony zapis o gdańskiej siedzibie agencji. Apele pomorskich samorządowców przyniosły efekt. PAK pozostanie w Gdańsku.

Pomorskie dla Zdrowia w Gdyni. Będą bezpłatne badania, porady lekarzy i braffiterek oraz… bieg kobiet

Onkolog i pulmonolog udzielą porad. Będzie też można zmierzyć poziom cholesterolu i kwasu moczowego. Chętni wystartują w biegu. Pomorskie dla Zdrowia w Gdyni już w najbliższą niedzielę, 19 maja 2019 r.

Wybory do Europarlamentu już 26 maja 2019. Jak i gdzie głosować? [NAJWAŻNIEJSZE ZASADY]

Głosować w eurowyborach może każdy, kto ukończył 18 lat i jest obywatelem Unii Europejskiej. Polacy mogą głosować zarówno w kraju, jak i za granicą. Jak to zrobić? Poniżej sześć najważniejszych zasad.

„Odbiera nam się głos dotyczący przyszłości Westerplatte”. Samorządowcy apelują o dialog z rządem

Grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt specjalnej ustawy w sprawie przejęcia i zagospodarowania Westerplatte. Większość gruntów na półwyspie należy do miasta Gdańska, a rząd chce tam wybudować nowe muzeum. Samorządowcy sprzeciwiają się próbom zawłaszczenia historycznych terenów.

Pomorskie dla Zdrowia w Sopocie. Zbadano 550 pacjentów. Najwięcej miało za wysoki cholesterol i nadwagę

W Sopocie można było zmierzyć ciśnienie tętnicze i cholesterol, oznaczyć poziom cukru, a także zbadać krew w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV. Dermatolodzy i fizjoterapeuci udzielali bezpłatnych porad. W sumie przebadano 550 osób, u 119 pacjentów wykryto m.in niepokojące i wymagające dalszej diagnostyki zmiany dermatologiczne.

Najczęściej czytane