Wiadomości

Oddziałowi Dziecięco-Młodzieżowemu na Srebrzysku grozi zamknięcie. Apel pomorskich władz do Ministerstwa Zdrowia i NFZ

Oddziałowi Dziecięco-Młodzieżowemu w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku grozi zamknięcie. Spowodowane jest to przepełnieniem na oddziale. W tej chwili liczba niepełnoletnich pacjentów przekracza normę już o ponad 30 proc. Lekarze z tego oddziału, 14 listopada 2019 r. złożyli wypowiedzenia. To oznacza, że na początku przyszłego roku może zabraknąć personelu.

Pracownicy socjalni na wagę Srebrnego Drzewka. Najlepsi społecznicy nagrodzeni w dniu swojego święta [ZDJĘCIA]

Pięć osób z Pomorza otrzymało wyróżnienie marszałka województwa pomorskiego za działalność na rzecz integracji i pomocy społecznej. Marszałkowie Mieczysław Struk i Agnieszka Kapała-Sokalska wręczyli statuetki laureatom w piątek, 15 listopada podczas specjalnej konferencji w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Tego dnia obchodzono także Dzień Pracownika Socjalnego.

Gdańsk dzieli się dobrem. Są pierwsze szczegóły finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2020 roku

Przyszłoroczny finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia. Orkiestra będzie zbierała fundusze na sprzęt ratujący życie dzieci. Organizatorzy chcą także godnie upamiętnić tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. „Gdańsk dzieli się dobrem" to ostatnie słowa prezydenta, jakie wypowiedział przed atakiem nożownika podczas finału WOŚP w styczniu 2019 roku.

Interna w Szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku po remoncie. Co się zmieniło za prawie 8 mln złotych?

Na wyremontowanym Oddziale Chorób Wewnętrznych i Hipertensiologii w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku jest 12 sal chorych, w tym jedna izolatka i jedna intensywnego nadzoru kardiologicznego. W sumie to 40 łóżek dla pacjentów. Oddział wyposażono m.in. w nowoczesne kardiomonitory, pompy infuzyjne i meble.

Będą szkolenia, warsztaty i wsparcie dla bezrobotnych. Unijne dofinansowanie trafi do Pucka, Kartuz i Gdańska

Ponad 4 mln zł z Unii Europejskiej otrzymają samorządy z Pomorza. Dzięki temu 300 bezrobotnych mieszkańców ma szansę zyskać pracę. Zorganizowane będą też szkolenia i warsztaty z poszukiwania pracy.

Czy samobadanie piersi pomaga wykryć raka? Już dziś Łap za biust w Starym Browarze w Kościerzynie

Darmowe konsultacje onkologa i urologa, badanie USG oraz nauka samobadania piersi to tylko niektóre z porad, z jakich będzie można skorzystać w Starym Browarze w Kościerzynie. Zapraszamy panie i panów w sobotę, 16 listopada 2019 r.

Radosne obchody święta Niepodległości. Parady niepodległości przeszły ulicami pomorskich miast

Pomorzanie licznie wzięli udział w obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były parady, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, grupy rekonstrukcyjne i zabytkowe pojazdy.

Leszek Bonna już oficjalnie nowym wicemarszałkiem województwa pomorskiego

Podczas XIV sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 8 listopada 2019 r., za kandydaturą Leszka Bonny na wicemarszałka głosowało 20 radnych, wstrzymało się ośmiu radnych. Radni wybrali też wiceprzewodniczącego Sejmiku, którym został Piotr Karczewski.

XIV sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Kto będzie nowym wicemarszałkiem województwa, a kto wiceprzewodniczącym Sejmiku, dowiemy się podczas czternastej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbędzie się 8 listopada 2019 r. o godz. 11.00.

Smart Metropolia i Najlepsze Przestrzenie Publiczne. Sprawdź, kto w tym roku otrzymał prestiżowe nagrody

Podczas uroczystej gali w Olivia Business Centre w czwartek, 7 listopada 2019 r. zostały wręczone nagrody Smart Metropolia oraz nagrody w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego. Podsumowano również pilotażową edycję Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznych.

Najczęściej czytane