Wiadomości

Woda, deszczoodporne miasta i gospodarka bez śmieci. Specjalna konferencja klimatyczna w Gdańsku [REJESTRACJA]

We wtorek, 22 października 2019 roku w Hevelianum odbędzie się międzynarodowa konferencja klimatyczna, skupiona wokół tematu wody. Specjaliści opowiedzą, przed jakimi wyzwaniami stoją społeczeństwa, co to jest gospodarka obiegu zamkniętego i jak kryzys klimatyczny zmienia nasz region.

Tysiące pracowników z różnych krajów, a każdy jest inny. Trwa akcja #razemwpracy

To już druga akcja, w której pracownicy centrów usług dla biznesu promują ideę różnorodności kulturowej i korzyści jakie płyną z zatrudniania pracowników z zagranicy. Z tej okazji odbywają się warsztaty targi oraz ogólnopolski Flash Mob, w którym wzięło udział prawie 20 tys. osób.

Na wakacje nad Morze Śródziemne. Nowe połączenie lotnicze z Gdańska do słonecznej Grecji

Loty do położonej na południowym krańcu greckiego Peloponezu Kalamaty wykonywać będą linie lotnicze Ryanair. Połączenia będą realizowane w ścisłym sezonie wakacyjnym. Pierwszy lot 3 czerwca 2020 r.

Umowa podpisana, można zaczynać. Rozpoczyna się rozbudowa terminala T2 gdańskiego lotniska

Ponad 16 tys. mkw nowej powierzchni, trzy kondygnacje i nowe bramki kontroli bezpieczeństwa. Do tego dodatkowe gate'y odlotowe. Tak będzie wyglądać pirs terminala T2. Budowa potrwa około dwóch lat.

Ponad 4 mln pasażerów na gdańskim lotnisku. To ważny krok do osiągnięcia 5 mln pasażerów w całym 2019 roku

W ciągu dziewięciu miesięcy 2019 roku Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył ponad 4 mln pasażerów. To o ponad 6 proc. więcej w stosunku do poprzedniego roku. Zwiększyła się również liczba operacji lotniczych. Było ich ponad 37 tysięcy.