Aktualności

Pomorskie dla Zdrowia podczas Batalii Napoleońskiej. Już w sobotę w Będominie będzie można badać się bez kolejki

Podczas inscenizacji Batalii Napoleońskiej w Będominie będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, m.in. pomiaru ciśnienia, badania krwi w kierunku boreliozy oraz wirusowego zapalenia wątroby (HCV). Między godz. 11.00 a 17.00 w sobotę, 24 sierpnia na pacjentów w polowej przychodni będą czekać specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego sp. z o.o. w Kościerzynie.

Ponad pół mln zł na program przeciwko cukrzycy typu 2 dla mieszkańców Tczewa. Skorzysta nawet 10 tys. osób

Projekt przeznaczony jest dla osób aktywnych zawodowo w wieku od 35 do 64 lat. Dzięki dofinansowaniu osoby zagrożone cukrzycą typu 2 będą mogły zrobić badania, skonsultować wyniki ze specjalistami i wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. W piątek, 9 sierpnia 2019 r. umowę o dofinansowanie projektu podpisał wicemarszałek Ryszard Świlski, starosta tczewski Mirosław Augustyn oraz Krzysztof Korda, członek Zarządu Powiatu Tczewskiego.

W Słupsku z darmowych badań skorzystało ponad 1,3 tys. osób. U prawie połowy stwierdzono nieprawidłowości

Podczas akcji Pomorskie dla Zdrowia w Słupsku lekarze i pielęgniarki przebadali 1310 osób. Aż 569 z nich skierowali na dalsze konsultacje ze względu na stwierdzone nieprawidłowości. Najwięcej problemów było ze zbyt wysokim poziomem cukru we krwi, trójglicerydów oraz niewłaściwym poziomem cholesterolu.

Pomoc dla osób zagrożonych cukrzycą. Nowy program prozdrowotny w Sopocie

Z projektu skorzysta nawet 5 tys. osób w wieku 35-64 lat, które są zagrożone cukrzycą typu 2. Będą badania, konsultacje medyczne oraz działania edukacyjne. W środę 7 sierpnia 2019 r. marszałek Mieczysław Struk oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski podpisali umowę na dofinansowanie programu profilaktyki cukrzycy typu 2.

Specjaliści na Jarmarku św. Dominika za darmo badali mieszkańców i turystów. U co ósmej osoby stwierdzono nieprawidłowości

Przez pięć godzin w środę 31 lipca 2019 roku lekarze i pielęgniarki przeprowadzili 275 badań. U 33 wykryto nieprawidłowości. Najwięcej pacjentów letniej akcji Pomorskie dla Zdrowia w Gdańsku wymaga dalszych konsultacji dermatologicznych. Natomiast u żadnej z badanych osób nie wykazano wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Pomorskie dla Zdrowia na Jarmarku św. Dominika i w Słupsku. To ostatnie szanse na darmowe badania i porady

Pomorskie dla Zdrowia w Gdańsku odbędzie się w środę, 31 lipca. Będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze i oznaczyć poziom glukozy, a także skorzystać z porady dermatologa. Natomiast podczas Jarmarku Gryfitów w Słupsku w niedzielę, 4 sierpnia będą m.in. konsultacje kardiologiczne i fizjoterapeutyczne.

Hipokrates Pomorza 2019. Znamy najlepszych lekarzy i szpitale w regionie

Najlepszych lekarzy, pielęgniarki i placówki medyczne wybierali w specjalnym głosowaniu czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego". Wyłonili laureatów w kilkunastu kategoriach. Wybrali najlepszego lekarza rodzinnego, ginekologa czy stomatologa. Najlepszym szpitalem jest Marynarka Wojenna. Kogo jeszcze docenili czytelnicy gazety?

Ponad 1,5 tysiąca przebadanych podczas Jarmarku Wdzydzkiego. Najwięcej problemów było ze zbyt wysokim ciśnieniem i poziomem cukru we krwi

EKG, pomiar ciśnienia tętniczego i spirometria — to tylko niektóre z badań, z których mogli bezpłatnie skorzystać pacjenci we Wdzydzach Kiszewskich. W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia przebadały się 1524 osoby, a nieprawidłowości wykryto u 121 z nich. Sporo osób skorzystało z konsultacji onkologa.

Zbiórka na ogród dla pacjentów onkologicznych gdyńskiego szpitala. Ma im pomóc w terapii

Ogród powstaje na tarasie Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Będą w nim ławki, stoliki, a wokół mnóstwo zieleni. Ma pomóc w terapii osobom chorym na raka. Na ten cel potrzeba ponad 50 tys. zł. Szpital szuka darczyńców. Zbiórka trwa do 5 sierpnia.

Nauka udzielania pierwszej pomocy i zasady bezpieczeństwa na drodze. 14. edycja Moto Safety Day już w sobotę

Będzie miasteczko ruchu drogowego, symulacja akcji ratunkowej po wypadku drogowym oraz nauka zapinania pasów i jazdy w fotelikach, a na zakończenie koncert Dave Bo. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników Moto Safety Day Wydarzenie odbędzie się na skwerze Kościuszki w Gdyni w sobotę, 27 lipca 2019 r. Wstęp jest wolny.

Pacjentka miała nietypową zmianę w jelicie, usunięto ją w gdyńskim szpitalu. Chora jest już w domu

Lekarze ze Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni wykonali tzw. zabieg endoskopowej mukozektomii. W ten sposób usunęli polipa z jelita grubego.

EKG i masaż bez kolejki, a także badania na obecność gronkowca i żółtaczkę. Pomorskie dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich

Letnia przychodnia tym razem zaprasza do Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich w weekend 20 i 21 lipca 2019 r. Będzie można skorzystać m.in z konsultacji onkologa i pulmonologa oraz zabiegów fizjoterapeutycznych. Do tego badania EKG, ciśnienia tętniczego oraz spirometria.