Aktualności

Pracodawco, zatrudniasz kobiety? Weź udział w konkursie Mistrz Profilaktyki w kategorii cytologia i zadbaj o ich zdrowie

Pomorskie firmy do 31 października 2018 r. mogą zgłaszać się do udziału w konkursie. Jest to też okazja do promocji bezpłatnych badań profilaktycznych wśród pań.

Przez Bałtyk po życie, z Polski do Danii i z powrotem. Kolejny OnkoRejs wyrusza ze Świnoujścia już w niedzielę

28 śmiałków przez siedem dni na żaglowcu Zawisza Czarny przepłynie Bałtyk. Wyruszą z Wybrzeża Władysława IV w Świnoujściu. Dopłyną do Kopenhagi, aby powrócić do Gdyni w niedzielę, 19 sierpnia 2018 r. W rejsie weźmie udział m.in. fotoreporter Maciej Kosycarz, który chorował na raka nerki.

Centrum Zdrowia Psychicznego powstało w kościerskim szpitalu. Pierwsi pacjenci są przyjmowani od sierpnia

Osiem sal chorych z 30 łóżkami, w sumie 42 miejsca dla pacjentów – tak wygląda nowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Będzie też specjalny numer interwencyjny.

Niższe rachunki za ogrzewanie i mniejsze zanieczyszczenie powietrza. Tak będzie w Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach

Nowa wentylacja z odzyskiem ciepła i wykorzystanie OZE. Tak zmienią się budynki Szpitala Specjalistycznego w Prabutach. Efekty prac zobaczymy jeszcze w tym roku. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Jarmark Gryfitów w Słupsku przyciągnął tłumy. W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia wykonano 1120 darmowych badań i konsultacji lekarskich

Prawie 200 osób skierowano do dalszej konsultacji ze względu na nieprawidłowe wyniki. Najwięcej z nich miało niewłaściwy poziom cukru we krwi – aż 69 pacjentów. Pomorskie dla Zdrowia gościło 22 lipca 2018 r. w Słupsku.

Ponad 1,5 tys. osób przebadanych podczas 45. Jarmarku Wdzydzkiego. Trwa akcja Pomorskie dla Zdrowia

Badanie USG, pomiar ciśnienia tętniczego i spirometria — to tylko niektóre z badań, z których mogli bezpłatnie skorzystać uczestnicy 45. Jarmarki Wdzydzkiego 14 i 15 lipca 2018 r. W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich przebadało się 1577 osób. Nieprawidłowości wykryto u 68 osób.

Niedziela w Słupsku pod znakiem Pomorskiego dla Zdrowia. Na Jarmarku Gryfitów będzie okazja do skorzystania z darmowych badań

Konsultacje lekarskie, badania poziomu cukru, cholesterolu i trójglicerydów. Będą też pokazy sprzętu ratowniczego. Specjaliści będą przyjmować pacjentów podczas Jarmarku Gryfitów, który odbędzie się przed Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w niedzielę, 22 lipca 2018 r.

Lato, plaża, morze czy góry? Jak przygotować się do wakacyjnego wypoczynku? [PORADNIK]

Wakacje trwają w najlepsze. Nieważne czy wyjeżdżasz na egzotyczną wyspę, działkę za miastem, czy planujesz urlop w gospodarstwie agroturystycznym. Sprawdź na co, należy uważać, aby w wakacje cieszyć się dobrym zdrowiem.

Wideo-mapping na pomorskich budynkach, czyli jak zachęcić do profilaktyki nowotworowej?

Na budynkach w Gdańsku, Gdyni, Pruszczu Gdańskim, Lęborku, Słupsku, Sztumie i Tczewie nocą wyświetlane będą specjalne trójwymiarowe animacje. To część akcji Rzeczywistość zaskakuje promującej profilaktykę raka szyjki macicy.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku ma własny oddział transplantacji szpiku kostnego. Pacjenci nie będą musieli jeździć do Gdańska

To drugi tego typu ośrodek na Pomorzu. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,7 mln zł. Pierwsi pacjenci leczeni z powodu ostrych białaczek i przygotowania do przeszczepu będą przyjmowani w Słupsku od 15 lipca 2018 r.

USG bez kolejki i za darmo. Tylko podczas Pomorskiego dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich

Letnia przychodnia będzie otwarta tym razem na terenie Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich w weekend 14 i 15 lipca 2018. Będzie można skorzystać m.in z konsultacji onkologa i pulmonologa oraz porad dietetyka. Do tego badania USG i pomiar ciśnienia.

Było słonecznie i gorąco, a mimo to ludzie chętnie korzystali z bezpłatnych badań i porad. W Luzinie 7 lipca 2018 r. wykonano ponad 1300 badań i konsultacji

Można było zmierzyć ciśnienie tętnicze i cholesterol, oznaczyć poziom cukru i kwasu moczowego oraz wskaźnik BMI. Dermatolodzy, neurolodzy i onkolodzy udzielali bezpłatnych porad. Dużo chętnych skorzystało też z nauki badania piersi.

 

Pomorskie dla Zdrowia 2018

Infolonia onkologiczna numer bezpłatny 800080164