Aktualności

Koncerty, warsztaty muzyczne, pokazy filmowe i spotkania z podróżnikami. Globaltica World Cultures Festival

Globaltica to festiwal miłośników muzyki świata, ale także osób, które szukają inspiracji i rozrywki poza głównym nurtem. Od 25 lipca do 29 lipca 2018 r. gdyński Park Kolibki opanują kultury świata w wielu odsłonach. Będą m.in. artyści z Gwinei, Chile, Mauritiusa, Uzbekistanu i Haiti.

Wakacje nad wodą? „Bezpieczeństwo to ostatnia rzecz, o jakiej myślimy, planując urlop” mówi ratownik WOPR [PORADNIK]

Według statystyk policyjnych, do kwietnia 2018 r. w województwie pomorskim utonęły już 23 osoby, a w całym kraju aż 196. Najwięcej z nich przebywało nad jeziorami, jednak zdarzały się też tragedie nad morzem. Najczęściej topią się osoby powyżej 51 roku życia, a wśród nich mężczyźni – prawie 70 proc. Dane statystyczne pokazują też proste zależności – im ładniejsza pogoda, tym więcej osób na plaży i więcej przypadków utonięć. Jak zatem dbać o bezpieczeństwo podczas wypoczynku?

Próbny egzamin na prawo jazdy, symulator dachowania i alkogogle. Moto Safety Day w Gdyni

Jeśli uwielbiasz motoryzację, interesujesz się nowinkami technologicznymi lub chcesz spróbować swoich sił w egzaminie na prawo jazdy, musisz przyjść 28 lipca 2018 r. na skwer Kościuszki w Gdyni. Podczas 13. Moto Safety Day będzie można spotkać ekspertów i pasjonatów związanych z ruchem drogowym.

Tu są emocje, tu się dzieje… tu trzeba być! Co nowego na Jarmarku św. Dominika?

758 lat tradycji, 3 strefy handlowe, 1000 kramów, wystawcy z 12 krajów i 23 dni doskonałej zabawy – to słynny na cały świat Jarmark św. Dominika. Wielkie święto handlu i rozrywki rozpocznie się w Gdańsku w sobotę, 28 lipca 2018 r.

Wakacje trwają w najlepsze. Czy Kaszuby nadal przyciągają rzesze turystów?

W zeszłym roku całe województwo pomorskie odwiedziło aż 9 mln osób. Region postrzegany jest jako jeden z najatrakcyjniejszych w kraju. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, bogata oferta turystyczna, różnorodność wydarzeń kulturalnych i mnogość atrakcji powodują, że z roku na rok Kaszuby, Kociewie i nadmorskie plaże zyskują na popularności. Czy nawałnica z sierpnia 2017 r. coś zmieniła?

Późny powrót pociągiem z Kartuz do Gdańska? Teraz to żaden problem. Dodatkowe połączenie już od najbliższego weekendu

Całodzienna wycieczka w rejonie Kartuz, a może wieczorny spektakl w gdańskim teatrze? Teraz powrót do domu będzie łatwiejszy. Wieczorny pociąg z Gdańska do Kartuz pojedzie już od najbliższej soboty, 14 lipca 2018 r.

Rowerowa wyprawa od źródeł do ujścia Wisły. Piękne widoki, rozległe starorzecza i historia tylko dla doświadczonych

Rowerowy Maraton Wisła 1200 startuje 6 lipca 2018 r. ze schroniska Przysłop pod Baranią Górą na wysokości 951 m n.p.m., nieopodal Wykapów Czarnej Wisełki. Trasa wyścigu biegnie powstającą Wiślaną Trasą Rowerową. Meta jest w Gdańsku.

Truskawka kaszubska świętuje już ponad 40 lat. Miłośnicy kaszëbsczi malënë tradycyjnie spotkają się na Złotej Górze

Wśród atrakcji Truskawkobrania są najsmaczniejsze truskawki, konkursy kulinarne, wybory miss, zabawy dla dzieci, rewia taneczna oraz koncerty gwiazd – Natalii Szroeder i Kamila Bednarka. W sobotę 7 lipca 2018 r. warto wybrać się na Złotą Górę w okolicy Brodnicy Górnej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Pomorskie w krajowej czołówce. Jesteśmy atrakcyjnym regionem nie tylko na wakacje [RAPORT PROT]

W 2017 r. województwo pomorskie odwiedziło około 9 milionów turystów. Działania promocyjne PROT, skupione na wydłużaniu sezonu, były strzałem w dziesiątkę. Branża turystyczna naszego regionu jest bardzo dobrze przygotowana na każdą porę roku.

Na plaży, na leżakach, na dachu teatru i na molo. Sprawdź, gdzie w tym roku zobaczysz ulubione filmy w plenerze

Letnie kina pod chmurką startują nie tylko w Trójmieście, ale też m.in. w Krynicy Morskiej, Chałupach, Karwi, Wejherowie, Malborku czy Charzykowach. Będzie można zobaczyć najnowsze polskie i zagraniczne produkcje. Większość plenerowych pokazów będzie bezpłatna.