Aktualności

Znamy nowe Pomniki Historii. Sprawdź, które pomorskie zabytki uzyskały to wyróżnienie

Twierdza Wisłoujście oraz zespół katedralno-zamkowy w Kwidzynie zostały ustanowione Pomnikami Historii. To nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także możliwość pozyskiwania dodatkowych środków na prace remontowe.

Disco, dzwony i koturny. Polska prapremiera „Gorączki sobotniej nocy” w Teatrze Muzycznym w Gdyni [GALERIA]

W tym spektaklu przeplatają się ze sobą dwa światy: ten, w którym Tony (główny bohater) musi żyć, czyli proza życia, praca i rodzina, z tym, w którym chce uczestniczyć — imprezy, używki, dziewczyny i disco. Jak skończy się historia bohatera, dla którego sens ma tylko życie nocne? Już 21 kwietnia 2018 roku polska prapremiera „Gorączki sobotniej nocy" w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Historyczne odkrycie na budowie parkingu przy Okopowej w Gdańsku. Archeolodzy natrafili na bastion z XVII wieku

Bastion Wijbego to część fortyfikacji Gdańska, która powstała w połowie XVII wieku. Budowlańcy natknęli się na bardzo dobrze zachowany fragment muru podczas przygotowania gruntu pod budowę nowego parkingu przy ul. Okopowej. Sprawdziliśmy — znalezisko zostanie wkomponowane w nowo powstający obiekt.

O roli tłumacza w Instytucie Kultury Miejskiej. Jak przekładać teksty Boba Dylana?

Teksty mogą być wieloznaczne. Dodatkowo te, które pisane są w obcych językach powodują pewne problemy. O swoich doświadczeniach w Instytucie Kultury Miejskiej we wtorek, 24 kwietnia 2018 r. opowie Filip Łobodziński. Wstęp – wolny.

Wystawa w pigułce. Trójmiejskie zwiedzanie w wersji slow. Dzień Wolnej Sztuki w pomorskich muzeach

Statystycznie przy muzealnym eksponacie spędzamy około 8 sekund. W Dniu Wolnej Sztuki 21 kwietnia będziemy mieli więcej czasu – galerie i muzea przygotowały po 5 obiektów, nad którymi warto się skupić. Do ogólnopolskiej akcji w Dzień Wolnej Sztuki włączyły się instytucje z Gdańska i Gdyni.

Skąd pochodzi nazwa Królewska Dolina? Spaceruj i zwiedzaj szlakiem wierzb

Lubisz poznawać historię? Chcesz aktywnie spędzić sobotnie południe? W sobotę, 21 kwietnia 2018 r. weź udział w spacerze po Górnym Wrzeszczu i poznaj niezwykłe wierzby. Nie obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny.

Poznaj pięć murali. Dzień Wolnej Sztuki z kolekcją malarstwa monumentalnego na Zaspie

Wszyscy zainteresowani wyruszą na pierwszą w tym roku alternatywną wycieczkę po Zaspie szlakiem murali wykonanych przez artystów pochodzących z Niemiec. Spacer tematyczny odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia 2018 r. Wstęp – wolny.

Jak uniknąć tradycyjnego podziału ról? Spektakl Teatru Papahema na 454. urodziny Williama Szekspira

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza do wspólnego świętowania kolejnych, 454. urodzin Williama Szekspira, obchodzonych 23 kwietnia. Tym razem gościnne występy Teatru Papahema z „Poskromieniem złośnicy".

Szukasz ciekawej książki do czytania? Znajdziesz ją w mieście w weekend [Książka GO!]

Pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku schowali aż 60 książek. Będzie można je odszukać podczas terenowej gry miejskiej. Wskazówki znajdziemy punktualnie w samo południe 21 i 22 kwietnia na Facebooku i na profilu biblioteki na Instagramie.

Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Wesołe kumoszki z Windsoru”

„Wesołym kumoszkom z Windsoru" poświęcony będzie 47. Dyskusyjny Klub Teatralny. Wezmą w nim udział reżyser Paweł Aigner oraz zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 8 maja 2018 r. na Dużej Scenie w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Archiwum wiadomości

Aktualności