Aktualności

Gdynia stolicą kultury czterech stron świata. Globaltica to nie tylko muzyka

Festiwal Kultur Świata Globaltica to również wystawy, warsztaty, spotkania filmowe i literackie oraz dyskusje poruszające społeczne i polityczne wątki. To również pokazywanie wielokulturowości, zaznajamianie z odmiennymi tradycjami i religiami. Na część wydarzeń wstęp jest bezpłatny.

Znasz gwiazdy rocka lat. 70. i 80.? Możesz ich zobaczyć i posłuchać podczas Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty

Klasykę muzyki rockowej podczas wakacji prezentuje amfiteatr w okolicach Ustki i Słupska. W tym roku już po raz 13. zaprasza fanów w muzyczną podróż do przeszłości, ale nie zabraknie też elementów współczesnych.

Przenieść się do świata bajek można tylko w Swołowie. Dziecięca zagroda, czyli spotkania z rzemiosłem, teatrem i śpiewem

Zajęcia muzyczne, pisanie bajek, a także gry i zabawy w ogrodzie to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie już 20 i 21 lipca 2019 r. Dziecięca zagroda to spotkanie z przyjaciółmi z dzieciństwa.

Jarmark św. Dominika idzie z duchem czasu. Sprawdź, jakimi nowościami zaskoczy nas w tym roku

Ponad 700 stoisk handlowych, smakowite przystanki kulinarne, klimatyczne koncerty oraz pokazy filmowe, a na zakończenie największe magic show w Polsce. To główne atrakcje zbliżającego się 759. Jarmarku św. Dominika. Przez trzy tygodnie na uliczkach Gdańska spotkać będzie można kupców, rzemieślników, kolekcjonerów i artystów.

Bursztynowa wystawa wraca do Gdańska. We Włoszech obejrzało ją blisko 20 tysięcy osób

Po sukcesie na Biennale Sztuki w Wenecji do Gdańska powraca wystawa „Bursztyn. Dziedzictwo i nowoczesność". Od środy, 17 lipca 2019 r. eksponaty będzie można zobaczyć w siedzibie Muzeum Gdańska. Wernisaż poprzedzi uroczysta parada artystów w weneckich maskach karnawałowych, która wyruszy z Muzeum Bursztynu do Ratusza Głównego Miasta.

Kobiece czy męskie spojrzenie na świat. Czyj film zdobędzie Złote Lwy podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych?

O Złote i Srebrne Lwy 44. FPFF w Gdyni powalczy 16 pełnometrażowych obrazów. Wśród nominowanych są m.in. trzy filmy historyczne, dwie biografie i trzy kryminały. Trzy obrazy to debiuty. O tym, kto zwycięży w tym roku, dowiemy się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, 21 września 2019 r.

Jerzy Stuhr i Cappella Gedanensis w bazylice Mariackiej. Koncert w hołdzie śp. Pawłowi Adamowiczowi

Jerzy Stuhr czytający fragmenty książek śp. Pawła Adamowicza i poezję ks. Jana Twardowskiego, a także utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Giacomo Pucciniego i Georgea Friedricha Händla w interpretacji Cappelli Gedanensis. Wyjątkowy koncert w Gdańsku.

Czy interesuje cię, jakie tajemnice skrywa Teatr Szekspirowski? Jeśli tak, to odkryj je podczas zwiedzania

Scena główna, galerie boczne, makieta Szkoły Fechtunku, spacer po murze to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników zwiedzania. Poznawanie tajemnic ma w sobie odrobinę magii, a odkrywanie ich dostarcza wiele emocji. Zwiedzanie odbywa się w lipcu i sierpniu od godz. 13.30.

Ciekawe spektakle, nowe lokalizacje, a w finale podniebne widowisko. Przed nami FETA 2019

Podczas tegorocznego festiwalu FETA prawie 20 teatrów ulicznych z całej Europy zaprezentuje zarówno duże widowiska, jak i małe, kameralne spektakle. Artystów będzie można spotkać w przestrzeniach historycznego śródmieścia Gdańska od 11 do 14 lipca 2019 r.

Tragifarsa o współczesnej Europie. „Pan Schuster kupuje ulicę” w Teatrze Wybrzeże [PREMIERA]

„Pan Schuster kupuje ulicę" to sztuka autorstwa niemieckiej dramatopisarki Ulriki Syhy. Jej bohaterami są członkowie dobrze sytuowanej rodziny, którzy rozliczają się ze swoim dotychczasowym życiem. Prapremiera spektaklu odbędzie się w piątek, 19 lipca 2019 r. w Starej Aptece.