Aktualności

Uczta dla melomanów. Muzyka klasyczna, jazz i folk, czyli Mozaritana 2018 w Gdańsku

Prawie 200 artystów, 13 koncertów i 7 festiwalowych dni, a także przedstawienie dla najmłodszych. Wydarzenia odbywają się w pięknej scenografii parku oliwskiego, katedry oliwskiej i Domu Uphagena. XIII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana rozpocznie się 19 i potrwa do 25 sierpnia 2018 r.

Przyjechali do Trójmiasta z całego świata. Przyjdź, porozmawiaj z nimi i zainspiruj się ich kulturą

Czy wiesz, skąd pochodzą obcokrajowcy, którzy są twoimi sąsiadami lub z którymi pracujesz? Co nas różni i w czym jesteśmy zupełnie tacy sami? Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz fundacja Ostańce Nadziei zapraszają na Weekend Wielokulturowości. To wyjątkowe wydarzenie tworzone wspólnie z kreatywnymi imigrantkami i imigrantami mieszkającymi w Trójmieście.

Jak świeci latarnia morska i czym jest kula czasu, dowiesz się podczas nocnego zwiedzania. Weekend w latarni morskiej w Nowym Porcie

Na uczestników czekać będą liczne atrakcje artystyczne i charytatywny piknik. Będzie może również zwiedzić niedostępne na co dzień miejsca. Światowe Dni Latarni Morskich będą obchodzone będą w sobotę i niedzielę, 18 i 19 sierpnia 2018 r.

Największy festiwal muzyki i sportów ekstremalnych w Polsce. Przyjdź na plac Zebrań Ludowych

Reprezentanci 20 krajów i pięciu kontynentów spotkają się podczas trzydniowej imprezy w Gdańsku. Cropp Baltic Games odbędzie się od 17 do 19 sierpnia 2018 r.

Spotkanie z Indianami na Grodzisku w Sopocie. Blade twarze wchodzą na własną odpowiedzialność

Opowieści o Indianach, potyczki brytyjsko-francuskie oraz pokazy mody i uzbrojenia wojsk kolonialnych w Ameryce Północnej. W sobotę, 18 sierpnia 2018 r. w Sopocie zorganizowany zostanie festyn „Ostatni Mohikanin na Grodzisku". W imprezie wezmą udział rekonstruktorzy historyczni.

Francuska literatura i kuchnia. Co w tym roku będzie się działo w ramach Literackiego Sopotu?

Spotkania z literaturą, targi książki, warsztaty, projekcje filmowe, wydarzenia teatralne, a także wypoczynek z książką na plaży – tak zapowiada się 7. już edycja Festiwalu Literacki Sopot. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 16 sierpnia 2018 r. i potrwa 4 dni. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Gwiazdę Morza w Sopocie czeka gruntowny remont. Z tej okazji odbędzie się festyn parafialny

W środę, 15 sierpnia 2018 r. w sopockim kościele pw. NMP Wniebowziętej – Gwiazdy Morza uroczyście rozpoczną się prac remontowe i konserwatorskie. Wydarzenie poprzedzi msza święta, po której odbędzie się festyn parafialny.

Nie tylko święcenie bukietów z ziół. Sprawdź, jak na Pomorzu obchodzimy święto Matki Boskiej Zielnej

Widowisko dożynkowe we Wdzydzach Kiszewskich oraz jarmark ziół w Swołowie. W środę, 15 sierpnia 2018 r. pomorskie muzea zapraszają na imprezy folklorystyczne z okazji święta Matki Boskiej Zielnej.

Koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, warsztaty gospel oraz wspaniała atmosfera. Zobacz, kto wystąpi w Gniewie

Golec uOrkiestra, Luxtorpeda, Arka Noego Chester Burke i Karen Edwards będą m.in. gwiazdami tegorocznej 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel. Wydarzenie rozpocznie się w Gniewie w piątek, 17 sierpnia 2018 r. i potrwa trzy dni. Na koncerty wstęp jest wolny. W środę rozpoczną się czterodniowe warsztaty wokalne.

Bajowa kuchnia, plecione wianki i bajeczny teatr. Do tego gra miejska z tajemniczymi stworami. Cud nad Martwą Wisłą w Nowym Porcie

Najmłodsi będą mogli poznać tajemnicze zakamarki dzielnicy i wziąć udział w interaktywnym spektaklu. Na wszystkich czekać będą warsztaty ogrodnicze i kulinarne. Wszystko zwieńczy seans w kinie pod chmurą. Festiwal Cud nad Martwą Wisłą w Nowym Porcie, w środę, 15 sierpnia 2018 r.

Archiwum wiadomości