Aktualności

Czy rośliny mają brzmienie? Przekonasz się podczas koncertu Olgi Hanowskiej

„Sny panny z wanny" to solowy projekt. Płyta powstała w 2017 r. Koncert Olgi Hanowskiej odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 28 czerwca 2018 r.

Kilkuset kucharzy, tysiące kilogramów ryb i warzyw oraz otwarte warsztaty kulinarne. Slow Fest Sopot 2018

W weekend 23-24 czerwca 2018 r. molo w Sopocie zmieni się w wielką restaurację na świeżym powietrzu. Kulinarny festiwal Slow Fest Sopot przyciąga tłumy smakoszy z całego świata, najlepszych kucharzy i artystów. Będą też warsztaty i pokazy gotowania na żywo.

Krasnale, gęsi i świnki wchodzą na mury. Dowiedz się, gdzie w Ustce można podziwiać murale?

Malowidła ścienne powstają przy dworcu PKS i w porcie po zachodniej stronie Ustki. Murale mają robić wrażenie, zadziwiać swoim przekazem, a przede wszystkim promować Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

Dwie bitwy i 150 rekonstruktorów. Zobacz, jak Wejherowo broniło się przed Szwedami

Wejherowo wypełni się hukiem wystrzałów i szczękiem broni. Wszystko za sprawą rekonstrukcji historycznej, która zorganizowana zostanie w sobotę, 23 czerwca 2018 r. Dzięki niej przeniesiemy się do XVII w., by stanąć naprzeciw szwedzkiego najeźdźcy i jego sojuszników.

Gorące rytmy, gitara i orkiestra. Muzyczne Podróże: Viva España

Kolejny program minicyklu powinien usatysfakcjonować miłośników klimatów muzycznych z południa Europy. Na słupskiej estradzie znów zabrzmi muzyka kompozytorów hiszpańskich.

Wyposażenie kuchni i salonów, akcesoria gospodarcze i naczynia liturgiczne. Wyroby konwisarskie w słupskim muzeum

Słupskie muzeum posiada jedną z największych i najciekawszych kolekcji wyrobów cynowych w Polsce. Gromadzone od blisko 100 lat obiekty to przekrój wyrobów europejskich datowanych od XVI do XX w.

Dwa spektakle w finale 25. Konkursu o Złotego Yoricka. Zobacz, jakie przedstawienia będą rywalizować o ten tytuł

Dwa finałowe spektakle zostaną zaprezentowane podczas 22. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku od 27 lipca do 5 sierpnia 2018 r. O tym, który teatr otrzyma nagrodę, zdecyduje jury.

Dwa czterdziestolecia w Kuźni Wodnej w Oliwie. Przyjdź i zobacz, jak powstaje słynny miecz samurajów

W najbliższy weekend, 16-17 czerwca 2018 r. zorganizowane zostaną dwa wydarzenia z okazji 40-lecia udostępnienia zwiedzającym Kuźni Wodnej w Oliwie. W sobotę odbędzie się wykład Krzysztofa Panasa o dawnych technikach wytwarzania broni, natomiast w niedzielę artysta zaprezentuje swój kunszt wykuwając na żywo samurajski miecz.

Dziedzictwo zapomniane. Wykład Andrzeja Januszajtisa w cyklu Akademia Gdańska

Wyjątkowe organy, dzwony i zegary. Te, które można podziwiać i usłyszeć oraz te, które pozostały tylko na kartach historii będą bohaterami najbliższego wykładu Andrzeja Januszajtisa. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej we wtorek, 19 czerwca 2018 r.

Od przedszkola do uniwersytetu dla seniora. Kto zwycięży w plebiscycie Pociąg do kultury?

Dobiega końca piąta edycja plebiscytu Pociąg do kultury. Uroczyste jego podsumowanie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w piątek, 15 czerwca 2018 r. w Galerii Kameralnej w Słupsku.

Archiwum wiadomości