Aktualności

Lepsza jakość wody dla mieszkańców Żuław

Już w sierpniu rozpocznie się realizacja projektu „Poprawy jakości oraz ograniczenia strat wody w Centralnym Wodociągu Żuławskim – etap I". W środę, 6 kwietnia br., marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski podpisali umowę o dofinansowaniu tego projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.


Najlepsze KGW jest w Bobowie

W Jezierzycach w gminie Słupsk, 2 kwietnia 2016 r., 14 kół gospodyń wiejskich z terenu województwa pomorskiego rywalizowało o Puchar Grand Prix. Najlepsze okazały się panie z KGW Bobowo, które zachwyciły jury i zgromadzonych gości swoimi umiejętnościami.


Pomóż wyposażyć szpitale w książki

Podaruj książki, które już przeczytałeś i nie będą Ci potrzebne, a będą z nich mogli skorzystać pacjenci szpitala. Szpital Morski im. PCK rozpoczyna bezterminową zbiórkę książek. Wkrótce pacjenci przebywający w szpitalu będą mogli wypożyczać książki na czas pobytu, co pozwoli im na chwilę wytchnienia podczas hospitalizacji.


Przyszpitalny zespół noclegowy otwarty dla pacjentów gdyńskiej placówki

11 miejsc noclegowych dla pacjentów Zakładu Teleradioterapii powstało właśnie w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Zespół noclegowy przeznaczony jest dla pacjentów mieszkających poza granicami Trójmiasta, którzy poddają się radioterapii, ale nie wymagają stałej opieki szpitalnej. Korzystające z niego osoby unikną w ten sposób codziennych dojazdów na radioterapię.


Nagrody Teatralne Marszałka Województwa Pomorskiego wręczone!

Znamy tegorocznych laureatów Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego! Tradycyjnie, nagrody wręczane są przy okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (przypadającego 27 marca). Gala wręczenia Nagród Teatralnych Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Nagród Teatralnych Gdańska odbyła się 4 kwietnia 2016 r. w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.


Kampania Pomaganie jest piękne

Tydzień od 9 do 16 kwietnia 2016 r. będzie niezwykłą okazją na poznanie od środka działalności hospicjów, domów pomocy społecznej i przyszpitalnych zakładów opiekuńczo-leczniczych. Finał kampanii odbędzie się 16 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie od godz.11.00 prezentowane będą ośrodki i ich współpraca z wolontariuszami. Akcję patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Współpraca samorządu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska

Podczas otwarcia nowej siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przy ul. Rybaki Górne 8, które odbyło się w czwartek, 31 marca 2016 r., marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali z prezes WFOŚiGW Danutą Grodzicką-Kozak Porozumienie o współpracy w zakresie wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Kto dostanie nagrody teatralne?

Gala wręczenia Nagród Teatralnych Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Nagród Teatralnych Miasta Gdańska z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru to święto pomorskiej sceny teatralnej. W tym roku odbędzie się ona w poniedziałek, 4 kwietnia 2016 r., w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.


Blisko 300 milionów zł na rozwój szkolnictwa zawodowego

Marszałkowie Mieczysław Struk i Krzysztof Trawicki wręczyli organom prowadzącym szkoły ponadgimnazjalne uchwały Zarządu Województwa Pomorskiego dotyczące „Kształtowania sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych, uwzględniającej potrzeby rynku pracy". Uroczystość odbyła się w czwartek, 31 marca 2016 r., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.


Pogrzeb ks. Jana Kaczkowskiego

Po kilkuletniej walce z chorobą nowotworową, w poniedziałek, 28 marca 2016 r. zmarł ksiądz Jan Kaczkowski. Był współtwórcą i dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, człowiekiem cenionym za swój autentyzm, odwagę i szczerość, wielokrotnie nagradzanym. Ksiądz Jan miał 38 lat.


Konkurs o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy”

Do konkursu Gryf Gospodarczy firmy mogą zgłaszać się do 15 kwietnia 2016 r. To szansa na zdobycie jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla pomorskich firm. Udział w konkursie jest bezpłatny.


Ponad 53 mln zł na ochronę środowiska województwa pomorskiego

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali 17 umów na dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego projektów dotyczących ochrony różnorodności biologicznej. Uroczystość odbyła się 29 marca 2016 r., w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.


Kto dostanie Pomorską Nagrodę Artystyczną za 2015 rok?

Mała Kapituła Pomorskiej Nagrody Artystycznej przyznała dziesięć nominacji do nagrody w kategorii „Kreacje artystyczne", trzy do tytułu Pomorskiej Nadziei Artystycznej oraz trzy nominacje do miana Mecenasa Kultury. Laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia 2016 r., o godz. 19.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.


Wielkanoc 2016

Życzenia świąteczne od marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego Jana Kleinszmidta

Pierwsze środki unijne trafią do najbardziej potrzebujących

Zarząd Województwa Pomorskiego rozstrzygnął pierwszy konkurs ogłoszony ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP 2014-2020. Wybrano 23 najlepsze projekty o wartości 40,4 mln zł, skierowane do mieszkańców województwa znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i zawodowej. Wartość unijnego wsparcia wyniosła 34,35 mln zł.


Przywrócić dolną Wisłę gospodarce – Sejmik Województwa Pomorskiego w Tczewie

Po raz pierwszy w tej kadencji samorządu Sejmik Województwa Pomorskiego obradował poza murami Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Wyjazdowa sesja odbyła się w środę, 30 marca 2016 r., w Urzędzie Miejskim w Tczewie. Głównym tematem była dyskusja o potrzebie przywrócenia dolnej Wisły gospodarce.


Twórcy kultury otrzymali stypendia

W gościnnych progach Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku 21 marca 2016 r. marszałek województwa Mieczysław Struk spotkał się z laureatami konkursu stypendialnego dla twórców kultury na rok 2016. W gronie stypendystów znaleźli się zarówno uznani i szeroko rozpoznawalni twórcy, m.in. Mikołaj Trzaska, Włodzimierz Łajming, czy Krystyna Stańko, jak również początkujący, młodzi artyści, jak Agnieszka Maskovic, czy Magdalena Jankowska.


„Ostatnia Wieczerza” Macieja Świeszewskiego na lotnisku w Gdańsku

W terminalu T2 Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy podziwiać można monumentalne dzieło malarskie „Ostatnia Wieczerza" autorstwa prof. Macieja Świeszewskiego. W uroczystym odsłonięciu, które odbyło się 21 marca 2016 r., udział wziął m.in. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


3,7 mln zł na przygotowanie programów rewitalizacji pomorskich miast

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali z burmistrzami i prezydentami pomorskich miast umowy przyznające dotacje w łącznej wysokości 3,7 mln zł z przeznaczeniem na wsparcie procesu przygotowania programów rewitalizacji. Uroczystość odbyła się w środę, 23 marca 2016 r., w Sali Dębowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na Ołowiance.


Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku otwarte

Ponad 2 lata trwała przebudowa obiektów poszpitalnych na potrzeby Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku, przy ul. Obrońców Wybrzeża 4. Na ten cel samorząd województwa pomorskiego przeznaczył 16,22 mln zł. Uroczyste otwarcie centrum z udziałem marszałków Mieczysława Struka i Hanny Zych-Cisoń odbyło się w czwartek, 17 marca 2016 r.


Wystawa Chełmowskiego i odznaczenia dla pracowników w słupskim muzeum

Na Zamku Książąt Pomorskich – siedzibie Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, w czwartek, 17 marca 2016 r. otwarta została wystawa „Tajemnica świata światów" – twórczość Józefa Chełmowskiego, artysty ludowego z Kaszub. Podczas wernisażu marszałek województwa Mieczysław Struk wręczył odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej" trzem wieloletnim pracownikom muzeum.


Ankieta dla organizacji pozarządowych

Pełnomocnik marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprasza do udziału w badaniu ankietowym pt. „Ocena funkcjonowania mechanizmu konsultacji społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego", którego celem jest poznanie Państwa opinii na temat konsultacji społecznych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.


Staples Europe zwiększa zatrudnienie

Staples Europe, 9 marca 2016 r. ogłosiła, że zwiększa zatrudnienie w Polsce, realizując misję firmy – dostarczanie klientom narzędzi niezbędnych do odniesienia sukcesu. W ubiegłym roku firma otworzyła Globalne Centrum Kompetencji w Gdańsku. Kolejnym krokiem jest rozwój Business Advantage, oddziału zajmującego się relacjami z biznesem.


Słupski Ośrodek Akademicki – kolejny etap realizacji

Rada nadzorcza Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która jest właścicielem Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania, podjęła decyzję o połączeniu jej z Akademią Pomorska w Słupsku. Jedna z przyczyn jest chęć wzmocnienia oferty edukacyjnej i jakości szkolnictwa wyższego w regionie.


Sztorm dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Największa inwestycja infrastrukturalna samorządu województwa zyskała uznanie w oczach mieszkańców Pomorza, czytelników „Gazety Wyborczej Trójmiasto", którzy wybrali Pomorską Kolej Metropolitalną Inwestycją Roku w plebiscycie Pomorskie Sztormy 2015. Uroczysta gala i wręczenie statuetek odbyło się 8 marca 2016 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni.


Honorowe Wyróżnienie dla księdza Jana Kaczkowskiego

Ksiądz Jan Kaczkowski, prezes puckiego hospicjum nagrodzony Honorowym Wyróżnieniem „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego". Uroczystość odbyła się podczas XII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego. W imieniu księdza wyróżnienie odebrali jego ojciec i siostrzeniec.


Rozbudowa dróg wojewódzkich w powiecie starogardzkim

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku i firma Skanska podpisali umowę na rozbudowę dróg wojewódzkich nr 222 i 229 na odcinku od Starogardu Gdańskiego, przez Jabłowo, do węzła autostrady A1. Ta od dawna oczekiwana w powiecie starogardzkim inwestycja rozpocznie się jeszcze w lutym.


Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego

Pierwsze posiedzenie II kadencji Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego odbyła się w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w czwartek, 11 lutego 2016 r. Nowych radnych w imieniu Sejmiku Województwa Pomorskiego przywitał przewodniczący Grzegorz Grzelak, który nawiązał do powstania województwa pomorskiego i regionalnego samorządu.


Stypendia dla 400 uczniów z Pomorza

We wtorek, 9 lutego 2016 r., odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla 400 uczniów – uczestników współfinansowanego ze środków europejskich projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej 2015/2016 i 2016/2017". W spotkaniu udział wzięli marszałkowie Mieczysław Struk i Krzysztof Trawicki.


Pierwsze posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej nowej kadencji

W poniedziałek, 8 lutego 2016 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej II kadencji, jedynej tego typu rady w Polsce o zasięgu wojewódzkim. W spotkaniu udział wzięli marszałek Mieczysław Struk, pełniący funkcję przewodniczącego oraz wicemarszałek Krzysztof Trawicki.


Nowoczesny oddział położniczy w gdyńskim szpitalu otwarty po remoncie

Komfortowe sale szpitalne z łazienkami dla rodzących kobiet i ich dzieci to efekt modernizacji pomieszczeń oddziału położniczo-ginekologicznego w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Za blisko 1 mln zł powstał nowoczesny oddział, w którym pacjentki w bezpiecznych i przyjaznych warunkach będą mogły przechodzić przez okres narodzin dziecka.


Poradnik pacjenta Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku

Publikacja, wydana po raz drugi, z myślą o osobach zmagających się z chorobą nowotworową, zawiera istotne informacje na temat badań, diagnostyki czy metod leczenia. Z broszury pacjenci Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku dowiedzą się m.in. o przebiegu i skutkach ubocznych chemioterapii, radioterapii czy rodzajach leczenia chirurgicznego.


Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Marszałek Mieczysław Struk w towarzystwie wicemarszałka Krzysztofa Trawickiego oraz Joanny Witkowskiej, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy wręczył 18 osobom wyróżnienia z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, w uznaniu za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej za rok 2015. Uroczystość odbyła się się w środę, 3 lutego w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.


Miliard złotych dla Inteligentnych Specjalizacji Pomorza

Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski w czwartek, 28 stycznia, uroczyście podpisali porozumienia na rzecz Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (ISP) z partnerami z województwa pomorskiego.


XVII sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego

W poniedziałek, 25 stycznia odbyła się XVII sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego, podczas której podsumowano Rok Matematyki na Pomorzu. Ponadto, radni podjęli uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2016 Rokiem Pomorskiej Wspólnoty Obywatelskiej.


Podsumowanie Roku Matematyki

Przeszło 300 konkursów z udziałem ponad 21 tys. uczniów i dorosłych, warsztaty, wystawy i wiele innych wydarzeń – to wszystko działo się w ramach Roku Matematyki na Pomorzu. 21 stycznia odbyła się konferencja podsumowująca z udziałem marszałków: Krzysztofa Trawickiego i Ryszarda Świlskiego, oraz rektorów: Politechniki Gdańskiej prof. Henryka Krawczyka, Uniwersytetu Gdańskiego prof. Bernarda Lammka i Akademii Pomorskiej w Słupsku prof. Romana Drozda.


Kardiologia po modernizacji w wejherowskim szpitalu

Ponad 3,77 mln zł przeznaczono na przebudowę i wyposażenie Oddziału Kardiologii Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy Sp. z o.o. w Wejherowie przy ul. Jagalskiego 10, co znacznie wpłynie na poprawę warunków i bezpieczeństwa pacjentów. 21 stycznia oddział uroczyście otworzyli marszałkowie Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń.


Siedziba PODR już latem w Lubaniu

Podczas konferencji prasowej z udziałem marszałka Mieczysława Struka oraz radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego Dariusza Męczykowskiego, która odbyła się w Lubaniu, ogłoszono ważną dla regionu wiadomość – już w okresie letnim 2016 roku, to właśnie w tej miejscowości mieścić się będzie siedziba Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.


Jerzy Owsiak na otwarciu kardiochirurgii dziecięcej

Za blisko 4 mln zł w Szpitalu św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie otwarto jedyny w północnej Polsce Oddział Kardiochirurgiczny im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla dzieci z wadami wrodzonymi serca. Zakończył się jego remont po przeprowadzce ze szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku. W otwarciu udział wzięli marszałkowie Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń oraz prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.


Pomorska Nagroda Artystyczna – zgłoś kandydata

Pomorska Nagroda Artystyczna jest najważniejszą nagrodą samorządu województwa pomorskiego kierowaną do środowiska artystycznego naszego regionu. Honoruje najbardziej znaczące wydarzenia, jakie miały miejsce w roku poprzedzającym jej wręczenie. Kandydatury do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2015 zgłaszać można do 26 lutego 2016 r.


69 milionów zł na przedsiębiorców

Od 18 lutego do 10 marca 2016 r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego można składać wnioski w konkursie na tworzenie mikroprzedsiębiorstw. Na ten cel samorząd województwa ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego przeznaczył 69 mln zł.


Laureaci Pomorskiej Gali Żeglarskiej

Coroczne podsumowanie osiągnięć pomorskiego żeglarstwa odbyło się w Teatrze Muzycznym, w sobotę, 16 stycznia 2016 r. Tegoroczna Pomorska Gala Żeglarska była połączona z 50-leciem Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Podczas uroczystości zostały przyznane Kryształowe Żagle – nagrody za największe osiągnięcia w pomorskim żeglarstwie. W gali uczestniczył Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Ruszają fundusze europejskie dla firm z RPO WP 2014-2020

W środę, 13 stycznia 2016 r., marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski wzięli udział w konferencji pn. „Agencja Rozwoju Pomorza dla firm. Nowy adres, Nowe wyzwania". Podczas spotkania zaprezentowano najbliższe wyzwania, w tym m.in. plany rozwoju Invest in Pomerania oraz działania doradcze, szkoleniowe, informacyjne i kierowane do sektora MSP w zakresie systemowego wspierania działalności eksportowej.


Pomorska Gala Żeglarska

Coroczne podsumowanie osiągnięć pomorskiego żeglarstwa odbędzie się w Teatrze Muzycznym, w sobotę, 16 stycznia 2016 r. Tegoroczna Pomorska Gala Żeglarska będzie połączona z 50-leciem Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Podczas uroczystości zostaną przyznane Kryształowe Żagle – nagrody za największe osiągnięcia w pomorskim żeglarstwie. Gala została objęta patronatem honorowym Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.


Pomorskie kolejny raz gra z orkiestrą

Przed nami 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzięki której szpitale podległe samorządowi województwa pomorskiego do tej pory otrzymały sprzęt za ponad 4,6 mln zł. W poniedziałek, 4 stycznia 2016 r., marszałek Mieczysław Struk wziął udział w konferencji prasowej poświęconej tegorocznej edycji tej ważnej imprezy charytatywnej.

Pomorscy finaliści konkursu Modernizacja Roku 2014

Gdyńska Szkoła Podstawowa nr 6, Kanał Północny w Wejherowie, szkoła łacińska w Malborku i „Leśnik" w Orzechowie to inwestycje, które znalazły się w finale konkursu „Modernizacja Roku 2014". W urzędzie marszałkowskim z finalistami z województwa pomorskiego spotkał się marszałek Mieczysław Struk.


XVI sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego

W środę, 23 grudnia br., odbyła się XVI sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego, podczas której radni uchwalili Wieloletnią Prognozę Finansową Województwa Pomorskiego oraz budżet województwa pomorskiego na rok 2016. „Za" przyjęciem budżetu głosowało 23 radnych, przeciw – 8.


Pomorska Gala Sportu Młodzieżowego

Młodzi zawodnicy z Pomorza zostali nagrodzeni za wybitne osiągnięcia w sporcie w mijającym roku. Wyróżnienia i dyplomy około 140 osób otrzymało z rąk marszałka województwa Mieczysława Struka, wicemarszałka Krzysztofa Trawickiego oraz prezesa i wiceprezesa Pomorskiej Federacji Sportu – Włodzimierza Schmidta i Waldemara Bartelika.


Betlejemskie Światełko Pokoju u marszałka

Harcerze i harcerki z Chorągwi Gdańskiej Związku Harcerstwa Polskiego przybyli dzisiaj ze światełkiem pokoju do Urzędu Marszałkowskiego. Symbol pokoju przekazali na ręce marszałków: Mieczysława Struka i Hanny Zych-Cisoń.


Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego

Marszałek województwa pomorskiego powołał Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego. Zadaniem WRDS jest prowadzenie dialogu czterech stron: pracowników, pracodawców, strony rządowej oraz samorządowej, w celu zapewnienia warunków rozwoju społeczno-gospodarczego o zasięgu wojewódzkim.


Badacz „Westerplatte” zasłużony dla Gdańska

W Dworze Artusa w Gdańsku, 16 grudnia 2015 r., z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Gdańsk" oraz Muzeum Historycznego Miasta Gdańska odbyło się już kolejne spotkanie z cyklu „Zasłużony w Historii Miasta Gdańska". Tym razem gościem honorowym był dr Andrzej Drzycimski.


Zintegrowana Opieka Zdrowotna – od idei do wdrożeń

Za nami I Sympozjum „Zintegrowana Opieka Zdrowotna – od idei do wdrożeń", organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z Pomorskim Związkiem Pracodawców Ochrony Zdrowia oraz Polskim Towarzystwem Programów Zdrowotnych. Sympozjum odbyło się w poniedziałek, 14 grudnia br.


Najlepsza przestrzeń jest w Stężycy

Na Politechnice Gdańskiej, 9 grudnia 2015 r. odbyła się międzynarodowa konferencja: Vibrant Public Spaces – Przestrzenie Publiczne Tętniące Życiem, podczas której ogłoszono zwycięzców 10. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego. Główną nagrodę otrzymała gmina Stężyca za budowę Nadraduńskiego Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego. Spotkanie było okazją do promocji albumu podsumowującego dotychczasowe edycje.


Święto Kopernika

Imię Mikołaj kojarzy się głównie ze świętym w długiej brodzie, czerwonym strojem i prezentami. Szpital przy ul. Nowe Ogrody 1-6 w Gdańsku ma patrona o tym samym imieniu, ale zamiast rozdawać prezenty dzieciom, zatrzymał słońce i ruszył ziemię. Mowa oczywiście o Mikołaju Koperniku, którego święto obchodzono 4 grudnia 2015 r.


Wspólne zakupy i oszczędności

W ślad za organizacją grupowych zakupów energii elektrycznej realizowaną od 2013 r., nadeszła pora na obniżenie kosztów zakupu gazu ziemnego. Czternaście jednostek samorządowych województwa pomorskiego, 7 grudnia 2015 r. podpisało umowy na dostawę gazu ziemnego na 2016 r.


Ambasador Szwecji z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

Wicemarszałek Wiesław Byczkowski, 9 grudnia 2015 r., spotkał się z ambasador Szwecji w Polsce Ingą Eriksson Fogh. Była to pierwsza oficjalna wizyta na Pomorzu pani ambasador, która objęła swoją funkcję w Polsce we wrześniu br.

Stypendia dla studentów z Pomorza

Wicemarszałek Krzysztof Trawicki 10 grudnia wręczył stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego studentom w roku akademickim 2015/2016, jednocześnie mieszkańcom województwa pomorskiego.


Przebudowa dróg wojewódzkich na obszarze Powiśla

Zakończono realizację przedsięwzięcia, w ramach którego zmodernizowano blisko 30,5 km dróg, w tym odcinki: Grzymała – Tropy Sztumskie na drodze wojewódzkiej nr 515, Folwark – granica województwa na drodze nr 519 oraz Sztum Górki – Kołoząb, Kamienna – Prabuty i Trumiejki – Trumieje na drodze nr 522. 8 grudnia marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski wzięli udział w uroczystym zakończeniu tej inwestycji.


XXI Gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka

Nagroda Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego to największe święto organizacji pozarządowych w województwie pomorskim. Do kogo w tym roku trafiły nagrody, dowiedzieliśmy się podczas XXI Gali, w której udział wziął Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.


Marsz „Białej Wstążki”

W ramach tegorocznych obchodów największej na świecie kampanii, mającej na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet, 4 grudnia odbyła się konferencja oraz symboliczny marsz „Białej wstążki" ulicami Gdańska. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka