Aktualności

Głosujmy na Pomorskie Sztormy!

Już w kwietniu poznamy laureatów plebiscytu „Pomorskie Sztormy 2014". Wspólnie z „Gazetą Wyborczą Trójmiasto" i Urzędem Marszałkowskim nagrodzimy najważniejsze postaci, instytucje i wydarzenia w dziedzinie sportu, biznesu, kultury oraz funduszy europejskich.

Radni przeciw konsolidacji sektora energetycznego

Przyjęcie stanowiska dotyczącego konsolidacji sektora energetycznego w Polsce zdominowało VI sesję Sejmiku Województwa Pomorskiego. Radni wszystkich opcji politycznych przyjęli ją jednogłośnie.

8 miliardów złotych dla Pomorza z Unii Europejskiej

Dobra wiadomość dla naszego regionu! Po wielu miesiącach negocjacji Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego otrzymał od Komisji Europejskiej informację o zaakceptowaniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Region będzie miał do dyspozycji 8 miliardów złotych.

Pomorskie przewodnictwo w Euroregionie Bałtyk

Województwo pomorskie objęło przewodnictwo w Euroregionie Bałtyk. Podczas posiedzenia Zarządu Euroregionu w Elblągu wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski przejął prezydencję z rąk burmistrza Kłajpedy, Vyatutasa Grubliauskasa.

Grand Prix dla Pętli Żuławskiej!

Kilkaset kilometrów dróg wodnych, pięknych krajobrazów i atrakcji turystycznych – mowa o Pętli Żuławskiej, szlaku rzecznym łączącym Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym i Elbląskim Węzłem Wodnym. Ten kilkuletni projekt został doceniony w XI edycji konkursu Nagrody Przyjaznego Brzegu i zdobył nagrodę Grand Prix, przyznawaną przez ministra sportu i turystyki. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 lutego 2015 r. o godz. 12.00, podczas Targów Sportów i Rekreacji „Wiatr i Woda" w Centrum Wystawienniczym w Warszawie, przy ul. Marsa 56 c.

Dofinansowanie projektu PKM zwiększone do 85 procent!

Pomorska Kolej Metropolitalna SA otrzymała decyzję Komisji Europejskiej o zwiększeniu unijnego wkładu w projekt PKM z 70 do 85 proc. Tym samym sukcesem zakończyły się 1,5-roczne starania władz województwa pomorskiego oraz samorządowej spółki PKM SA o zwiększenie dofinansowania realizowanego projektu, dzięki czemu możliwe było rozszerzenie go o dodatkowe trzy przystanki na linii 201 Gdynia – Kościerzyna. KE decyzję wydała 9 lutego 2015 r.

WUP w Gdańsku wyróżniony

W województwie pomorskim widać już pierwsze efekty zmian wprowadzonych ubiegłoroczną nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku podjął działania w celu uruchomienia programów regionalnych na Pomorzu oraz stworzenia oferty nowych specjalistycznych usług w ramach poradnictwa zawodowego.

Światowy biznes docenił Pomorze

Coleman Research Group Inc. to międzynarodowa firma konsultingowa kojarząca czołowe firmy inwestycyjne, konsultantów i korporacje z ekspertami z konkretnych branż gospodarczych. Firma kontynuuje globalną ekspansję swojej marki otwierając nowy oddział w Gdańsku w II kwartale 2015 roku.

Amerykański inwestor otwiera Globalne Centrum Kompetencyjne w Gdańsku

Początek roku przyniósł do Trójmiasta nowy projekt inwestycyjny. Największy na świecie producent materiałów biurowych, firma Staples otworzy w Gdańsku Globalne Centrum Kompetencyjne. W pierwszym roku działalności inwestor planuje zatrudnić co najmniej 60 specjalistów z sektora IT. Gdańskie biuro będzie ściśle współpracować z europejską siedzibą w Amsterdamie.

Pacjenci zadowoleni z efektów remontu

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni (Szpitale Wojewódzkie w Gdyni sp. z o.o.), marszałkowie Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski i Hanna Zych-Cisoń uroczyście otworzyli wyremontowane: Poradnię Onkologiczną oraz Oddział Chirurgii Dziecięcej. Władze województwa pomorskiego przekazały na ten cel 1,75 mln zł, zaś szpital z własnych środków wyasygnował 75 tysięcy zł.

I sesja Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego

Czego potrzebuje pomorska młodzież? Jakie zmiany są potrzebne studentom czy absolwentom uczelni? Między innymi takimi sprawami zajmować się będzie Młodzieżowa Rada Województwa Pomorskiego (MRWP). W uroczystej sesji, która odbyła się 27 stycznia, udział wzięła Hanna Zych-Cisoń, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Konsolidacja sektora energetycznego w Polsce

W konsekwencji informacji o planach konsolidacji sektora energetycznego w Polsce poprzez przejęcie ENERGA SA przez PGE SA marszałek województwa pomorskiego oraz prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni podpisali wspólny list do premier Ewy Kopacz oraz ministra skarbu, wyrażając w nim zaniepokojenie sprawą.

Bezpłatne badania onkologiczne w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku

W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku Sp. z o.o. w sobotę, 7 lutego 2015 r. odbędzie się „Dzień Drzwi Otwartych", w ramach którego będzie można bezpłatnie wykonać badania, takie jak mammografia i cytologia. Chętnych zapraszamy w godzinach od 9.00 do 13.00, do budynku „B" przy Al. Zwycięstwa 31/32 w Gdańsku.

Pomorski plan gospodarki odpadami

Sprawozdanie z realizacji „Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Pomorskiego 2018" za lata 2011-2013 było głównym tematem V sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 26 stycznia br.

Muzyczna Draka dla Alicji

Każdego dnia widujemy liczne tragedie, które dzieją się gdzieś obok nas. Jedna z nich spotkała naszą koleżankę, Alicję Oleńską – wspólnie możemy jej pomóc! W imieniu pracowników Urzędu Marszałkowskiego, a także wszystkich znajomych, przyjaciół i rodziny, prosimy o wsparcie dla naszej koleżanki, chorej na mięsaka. Fundacja „Draka o Mięsaka", organizuje koncert charytatywny pod nazwą „Muzyczna Draka", który odbędzie się 25 stycznia o godz. 18.00, w AK PG Kwadratowa, przy ul. Siedlicka 4 w Gdańsku. Wstęp 10 zł.

Inauguracja Roku Matematyki na Pomorzu

Jak pokazać, że matematyka, która jest wokół nas, może być… ciekawa i łatwa? Dzisiaj marszałkowie Mieczysław Struk i Krzysztof Trawicki, wraz z rektorami trzech uczelni: prof. Tadeuszem Sucharskim, Prorektorem ds. Nauki Akademii Pomorskiej w Słupsku, prof. Henrykiem Krawczykiem z Politechniki Gdańskiej i prof. Bernardem Lammkiem z Uniwersytetu Gdańskiego, zainaugurowali Rok Matematyki.

Rusza działalność unijnej sieci punktów informacyjnych na Pomorzu

W dniu dzisiejszym zainaugurowana została działalność Sieci Lokalnych Punktów Informacyjnych, w których wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać informację o możliwościach skorzystania z funduszy unijnych na Pomorzu w nowej perspektywie 2014-2020. Uroczystość odbyła się z udziałem wiceministra infrastruktury i rozwoju Pawła Orłowskiego oraz Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.

Blisko 93 mln euro na aktywizację bezrobotnej młodzieży na Pomorzu

Samorząd województwa pomorskiego rozpoczyna działania kierowane do bezrobotnej młodzieży z naszego regionu. To efekt podpisanego porozumienia z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, dzięki któremu Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku będzie realizował Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Ze środków unijnych przeznaczonych dla Pomorza – łącznie 92,7 mln euro – skorzystają młodzi mieszkańcy regionu.

Dzień dobry biznes

Masz pomysł na biznes? Prowadzisz firmę, albo próbujesz ją założyć? Zapraszamy na seminarium dla studentów i absolwentów pt. „Dzień dobry biznes". Konferencję uroczyście otworzy wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski. Spotkanie odbędzie się 21 stycznia 2015 r., w godz. 10.00 - 14.00, w Auli Politechniki Gdańskiej, w Gmachu Głównym na III piętrze, przy ul. Gabriela Narutowicza 11/12 w Gdańsku.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów" – pod tym hasłem po raz 23. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas niedzielnego finału, wylicytowano srebrną tabakierę z rogu, którą przekazał na ten cel marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Nowe władze w pomorskich muzeach

Z początkiem roku nastąpiły zmiany personalne na stanowiskach kierowniczych w dwóch jednostkach kultury Samorządu Województwa Pomorskiego – Muzeum Archeologicznym w Gdańsku oraz Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich.

Zmiany personalne w trzech pomorskich szpitalach

Tomasz Sławatyniec został nowym prezesem Szpitala Dziecięcego POLANKI w Gdańsku, a do zarządu Szpitali Wojewódzkich w Gdyni powołano Janusza Bonieckiego oraz Adama Główczewskiego. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, w wyniku odwołania obecnego dyrektora, jego obowiązki przejęła pani Bernadetta Lewicka.

Piwnice Romańskie w Gdańsku uroczyście otwarte

Czy w XIII-wiecznym Gdańsku pracowali francuscy murarze? Wiele wskazuje na to, że tak. W 2005 roku gdańscy badacze odkryli podczas wykopalisk zachowaną w doskonałym stanie podziemną budowlę, która okazała się refektarzem najstarszego klasztoru Dominikanów.

Budżet na 2015 rok przyjęty przez radnych sejmiku

Ostatnią tegoroczną sesję sejmiku zdominowała dyskusja nad uchwaleniem budżetu województwa pomorskiego na 2015 r. Przyjęto go głosami radnych PO i PSL – 25 „za" przy 7 głosach przeciwnych radnych PiS.

Ponad 30 miliardów złotych dla Pomorza

Kontrakt Terytorialny to jeden z najważniejszych dla Pomorza instrumentów finansowania przedsięwzięć, o kluczowym znaczeniu dla jego rozwoju w perspektywie 2020 roku. W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste podpisanie Kontraktu Terytorialnego pomiędzy Rządem RP i samorządem województwa pomorskiego.

Firma PwC otwiera Centrum Kompetencyjne w Gdańsku

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa, podczas której miało miejsce oficjalne ogłoszenie nowego projektu inwestycyjnego jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm doradczych na świecie. W spotkaniu uczestniczył członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski.

Najzdolniejsi uczniowie z Pomorza

Podczas dzisiejszej konferencji, organizowanej w ramach projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego", najzdolniejsi stypendyści roku szkolnego 2013/2014 otrzymali wyróżnienia z rąk marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Osobowość Roku 2014 w działaniach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego

Bezinteresowne działania, ważne inicjatywy, poświęcony czas i troska o innych uczestników ruchu drogowego – to cechy osób zgłoszonych do IV Plebiscytu na Osobowość Roku w działaniach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Laureatom konkursu nagrody wręczył członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski.

Gmina Puck wyróżniona przez Ministra Administracji i Cyfryzacji

Gmina Puck została wyróżniona w konkursie ,,Innow@cyjnie, Kre@tywnie, Spr@wnie" organizowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji za wkład w przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia cyfrowego.

XX Gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka

Już po raz dwudziesty została wręczona Nagroda Bursztynowego Mieczyka dla organizacji pozarządowych, działających na Pomorzu. W uroczystości, nad którą honorowy patronat objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, udział wzięła Hanna Zych-Cisoń, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Świąteczny Jarmark w Słupsku

Pomorski Jarmark Bożonarodzeniowy – wyjątkowy, świąteczny klimat, zapach igliwia, smak tradycyjnych potraw, wspólne kolędowanie – już niedługo w Słupsku! Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego zaprasza na Plac Zwycięstwa w Słupsku w dniach 19-20 grudnia, w godz. od 11.00 do 19.00.

Otwarcie Szkoły Rodzenia Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni

Przygotowanie rodziców na przyjęcie oczekiwanego dziecka jest misją, którą od grudnia realizować będzie Szkoła Rodzenia Szpitala Morskiego im. PCK Sp. z o. o. w Gdyni. Marszałek Mieczysław Struk oraz wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń wzięli udział w uroczystym otwarciu, a także, z okazji mikołajek, obdarowali prezentami dzieci z Oddziału Pediatrii Szpitala Morskiego.

Mieczysław Struk marszałkiem województwa pomorskiego

2 grudnia br., Sejmik Województwa Pomorskiego wybrał Mieczysława Struka (PO) na marszałka województwa pomorskiego. Otrzymał on w tajnym głosowaniu łącznie 24 głosów poparcia przy 9 głosach wstrzymujących się. Podczas sesji wybrani zostali również pozostali członkowie Zarządu Województwa Pomorskiego.

Nowy skład Prezydium Sejmiku Województwa Pomorskiego

Dzisiaj podczas I sesji sejmiku, radni wybrali przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego. Został nim Jan Kleinszmidt z Platformy Obywatelskiej. Głosów „za" było 30, przeciw - 3 głosy. Wiceprzewodniczącymi pomorskiego sejmiku zostali: Waldemar Bonkowski (PiS) – 18 „za", Grzegorz Grzelak (PO) – 33 „za" oraz Józef Sarnowski (PSL) – 32 „za".

Pomorskie szpitale w rankingu „Bezpieczny Szpital 2014”

Ponad 240 szpitali z całej Polski wzięło udział w 11. edycji Rankingu Szpitali Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia pn. „Bezpieczny Szpital 2014". W województwie pomorskim zostało wyróżnionych 10 szpitali, w tym 7 podległych samorządowi województwa pomorskiego.

Nowe auta dla hospicjum

Domowe hospicjum dla dzieci, prowadzone przez Fundację Pomorze Dzieciom, otrzymało dziś wyjątkowy dar – 6 nowych samochodów marki Ford ufundowała dla niego firma firma ETL Gruppe. W imieniu marszałka województwa pomorskiego w spotkaniu uczestniczył pełnomocnik marszałka ds. organizacji pozarządowych, Andrzej Kowalczys.

Zmodernizowany pociąg w Malborku

Na dworcu kolejowym w Malborku można było dziś zobaczyć zmodernizowany pociąg, z którego już wkrótce będą mogli korzystać pasażerowie na trasach międzywojewódzkich: Gdynia-Elbląg-Olsztyn oraz Gdynia-Bydgoszcz. To pierwszy z czterech pojazdów, zmodernizowany dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej. Nowy skład obejrzeli wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski i burmistrz Malborka Andrzej Rychłowski.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Konserwacji Wraków Statków

Narodowe Muzeum Morskie buduje w Tczewie Centrum Konserwacji Wraków Statków. Obiekt połączy dwie funkcje: konserwacyjną i wystawienniczą. Będą w nim prowadzone prace nad wydobytymi zabytkami, a także prezentacje historycznych eksponatów i jachtów.

Marszałek Mieczysław Struk został pracownikiem lotniska

Marszałek województwa pomorskiego odbierał bagaż, drukował karty pokładowe i odprawiał pasażerów do Paryża na lotnisku w Rębiechowie. Mieczysław Struk wcielił się dzisiaj w rolę pracownika odprawy bagażowo-biletowej. A wszystko to odbyło się z okazji uroczystości związanej z przekroczeniem przez lotnisko liczby 3 milionów obsłużonych pasażerów w ciągu roku.

Uroczystość upamiętniająca patrona Narodowego Centrum Żeglarstwa w Gdańsku

Narodowe Centrum Żeglarstwa w Gdańsku powstało z inicjatywy zmarłego w tym roku dr Krzysztofa Zawalskiego, miłośnika żeglarstwa i wieloletniego pracownika gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W piątek marszałek Mieczysław Struk wziął udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej patrona tego ośrodka.

Szlak Hymnu Narodowego: Westerplatte – Będomin

Dwa niezwykłe miejsca: Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i półwysep Westerplatte połączy niedługo szlak pieszo -rowerowy. Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wraz z 15 sygnatariuszami podpisał list intencyjny w sprawie rozpoczęcia działań dotyczących projektu „Szlak Hymnu Narodowego: Westerplatte – Będomin. Szlak edukacyjny historyczno – patriotyczny i rekreacyjny pieszo – rowerowy."

Marszałek Mieczysław Struk uhonorował Powstańców Warszawskich

Z okazji 75. rocznicy utworzenia struktur Polskiego Państwa Podziemnego oraz Święta Niepodległości odbyło się spotkanie z kombatantami i osobami represjonowanymi. Podczas uroczystości, 16. uczestników Powstania Warszawskiego, żyjących na Pomorzu, odebrało z rąk marszałka Mieczysława Struka i prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej dr. Jerzego Grzywacza pamiątkowe medale i dyplomy.

Nowy sprzęt dla pomorskiej policji

Samochody dla techników kryminalistyki oraz bezkontaktowe alkomaty otrzymali wczoraj pomorscy policjanci od marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Zakup sprzętu został zrealizowany w ramach projektu „Wdrożenie zintegrowanego systemu łączności oraz zakup sprzętu ratowniczego i środków transportu na potrzeby Zintegrowanego Systemu Ratownictwa Województwa Pomorskiego".

Obchody Narodowego Święta Niepodległości na Pomorzu

Wczoraj na całym Pomorzu obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk uczestniczył w gdańskiej Paradzie Niepodległości, która jest nieodłącznym elementem obchodów 11 listopada.

Marszałek Mieczysław Struk nagrodził „Srebrnymi drzewkami” pracowników pomocy społecznej

Prezentacja wojewódzkiego programu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2014-2020 była głównym tematem seminarium pn. „Sytuacja rodzin w województwie pomorskim". W trakcie spotkania nastąpiła uroczystość wręczenia przez marszałka Mieczysława Struka i wicemarszałek Hannę Zych-Cisoń „Srebrnych Drzewek".

Pakiet onkologiczny dla Pomorza

Od przyszłego roku zacznie obowiązywać tzw. pakiet onkologiczny, według którego od lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej będzie zależeć, jak szybko pacjent z podejrzeniem nowotworu trafi do specjalisty. W konferencji pn. „Pakiet onkologiczny dla Pomorza", która odbyła się w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, uczestniczył marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń.

Jubileusz XX lecia Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca (1994-2014)

Dnia 7 listopada 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyła się konferencja związana z uroczystością XX rocznicy powołania organizacji pozarządowej Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca, niosącej pomoc wszystkim pacjentom, którzy zmagają się z nowotworem płuc i ich rodzinom.

Kształtując przyszłość

Ile środków unijnych zostało wykorzystanych w ostatnich 7 latach na Pomorzu? Ile w ciągu kolejnych 7 lat miliardów złotych trafi do naszego regionu? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy konferencji „Kształtując Przyszłość", poświęconej podsumowaniu efektów wdrażania funduszy europejskich w województwie pomorskim w latach 2007-2013.

Porozumienie w sprawie budowy Węzła Karwiny

Prezydenci miast Gdyni i Sopotu Wojciech Szczurek i Jacek Karnowski podpisali wczoraj porozumienie dotyczące budowy transportowego węzła integracyjnego wokół przystanku PKM Gdynia Karwiny. W spotkaniu udział wziął również marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Gala Sportu Młodzieżowego

Młodzi zawodnicy z Pomorza zostali nagrodzeni za wybitne osiągnięcia w sporcie w mijającym roku. Wyróżnienia i dyplomy około 70 osób otrzymało z rąk marszałka województwa Mieczysława Struka oraz członka zarządu Czesława Elzanowskiego. W spotkaniu udział wziął również prezes Pomorskiej Federacji Sportu.

Pierwsza umowa na Pomorzu dotycząca utworzenia funduszu kapitałowego w ramach Inicjatywy JEREMIE

Pierwsza w Polsce umowa z pośrednikiem finansowym, który będzie oferował kapitał podwyższonego ryzyka dla przedsiębiorstw ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 w ramach Inicjatywy JEREMIE.

Trwa remont Oddziału Pediatrii w szpitalu Copernicus w Gdańsku

W szpitalu COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o. o. w Gdańsku od sierpnia 2014 roku trwa przebudowa pomieszczeń przeznaczonych na potrzeby Oddziału Klinicznego Pediatrii i Oddziału Kliniczny Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. W środę marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk odwiedził obiekt, aby zobaczyć, na jakim etapie trwają obecne prace.

15-lecie Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień w Gdańsku

4 listopada Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień w Gdańsku obchodził jubileusz 15-lecia swojej działalności. Tylko w ubiegłym roku przeprowadzono tam terapię uzależnień dla 2100 osób. W uroczystości udział wzięli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń.

Przyznano 10 certyfikatów Dziedzictwo Kulinarne Pomorskie

W poniedziałek 3 listopada br. w Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Czesław Elzanowski Członek Zarządu Województwa Pomorskiego wręczył certyfikaty 10 nowym członkom Sieci Dziedzictwo Kulinarne Pomorskie.

Najpiękniejsza pomorska wieś jest w Mściszewicach

Marszałek Mieczysław Struk, 3 listopada 2014 r. w Gdańsku wręczył nagrody laureatom konkursu Piękna Wieś Pomorska 2014 – sołtysom najpiękniejszych pomorskich wsi i właścicielom wyróżniających się gospodarstw. To była już 21. edycja konkursu realizowanego w kategoriach Wieś i Zagroda w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

„Muzea pomorskie – dzień przed Kongresem Muzealników Polskich”

Obecna sytuacja pomorskich muzeów oraz perspektywy rozwoju muzealnictwa na Pomorzu, a także zbliżający się Ogólnopolski Kongres Muzealników Polskich były tematem przewodnim Pomorskiej Debaty Muzealnej. Z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem spotkali się pracownicy pomorskich muzeów, przedstawiciele związków zawodowych działających w tych instytucjach oraz samorządowcy.

Pasowanie na przedszkolaka w Urzędzie Marszałkowskim

Niecodziennego gościa miały okazję poznać dzieci z przedszkola „Pozytywka", funkcjonującego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Z przedszkolakami oraz ich rodzicami spotkał się marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Okazją do tego była uroczystość pasowania na przedszkolaka 25 dzieci uczęszczających do placówki.

III Forum Pomorskiej Edukacji

Edukacja realizowana w klasach IV-VI szkoły podstawowej i w gimnazjum była tematem tegorocznego III Forum Pomorskiej Edukacji. Wydarzenie jest jedną z form realizacji zadania, którego podjął się samorząd województwa pomorskiego, mającą sprzyjać poprawie spójności edukacyjnej w regionie.

Ostatnia sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego IV kadencji

Dobiegła końca kolejna, IV kadencja samorządu województwa pomorskiego. Ostatni raz radni województwa spotkali się podczas sesji Sejmiku 27 października br.

Kongres Smart Metropolia

Pod hasłem „Metropolia Solidarności" odbył się organizowany po raz trzeci Kongres Smart Metropolia. Tegoroczna edycja forum zadedykowana została społeczeństwu, które jest najważniejszym elementem tworzącym metropolię. To dwudniowe spotkanie, uroczyście otworzyli: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, członek zarządu Ryszard Świlski oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka