Aktualności

Kongres Smart Metropolia

Pod hasłem „Metropolia Solidarności" odbył się organizowany po raz trzeci Kongres Smart Metropolia. Tegoroczna edycja forum zadedykowana została społeczeństwu, które jest najważniejszym elementem tworzącym metropolię. To dwudniowe spotkanie, uroczyście otworzyli: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, członek zarządu Ryszard Świlski oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Uroczyste wręczenie nagrody w konkursie „Mapa Roku 2013”

W dniu 23.10.2014 r., w trakcie trwania XXXVII Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej odbywającej się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Mapa Roku 2013".

Pomorskie Dni Energii 2014

„Poznaj swoją energię" to temat przewodni największej w północnej Polsce imprezy energetycznej pod nazwą Pomorskie Dni Energii. To już 4. edycja tego wydarzenia, które odbyło się w centrum wystawienniczo-kongresowym AMBEREXPO. W spotkaniu uczestniczyli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz członek zarządu Ryszard Świlski.

Porozumienie z gminą Żukowo w sprawie budowy chodnika na odcinku Gdańsk – Chwaszczyno

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i członek zarządu Ryszard Świlski podpisali porozumienie z burmistrzem Żukowa Jerzym Żurawiczem, w sprawie opracowania dokumentacji budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 218, na odcinku od granicy Miasta Gdańska do Chwaszczyna.

Termomodernizacja Szpitala Reumatologicznego w Sopocie

W związku z zakończeniem projektu „Termomodernizacja budynków Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. Dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie" marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń wzięli udział w oficjalnym otwarciu łącznika komunikacyjnego.

II Pomorskie Forum Rolnicze

Działalność na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich oraz nowe możliwości finansowania w ramach PROW na lata 2014-2020 na Pomorzu, to główne tematy II Pomorskiego Forum Rolniczego.

Nowe bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

W dniu dzisiejszym w siedzibie Oddziału Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa zamykająca realizację projektu pn. „Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – ETAP 2".

Dzień Ratownictwa Medycznego

Codziennie ratują życie i pomagają w potrzebie – ratownicy medyczni 13 października obchodzą swoje święto. Aby podkreślić wagę tego dnia Szpital im. M. Kopernika w Gdańsku zorganizował konkurs dla ratowników medycznych, podczas którego mogli oni sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń wręczyła uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Zwycięski puchar otrzymał pan Bartosz Krasiński.

Termomodernizacja obiektów przy ul. Hożej w Gdańsku

Wspólnoty Mieszkaniowe ul. Hoża 1a, ul. Hoża 1b i ul. Hoża 1c w Gdańsku są kolejnymi odbiorcami pomocy w ramach Inicjatywy JESSICA, wdrażanej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 w miastach na prawach powiatu. Środki preferencyjnej pożyczki JESSICA pozwolą na przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji zarządzanych przez nie nieruchomości.

Władze województwa pomorskiego podziękowały za bohaterską postawę lekarzowi z Wejherowa

W sobotę Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie świętował Dzień Ratownika Medycznego. W tym dniu wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń, w imieniu władz województwa pomorskiego, uhonorowała lekarza medycyny Macieja Zająca, który podjął się heroicznej próby uratowania życia nienarodzonego jeszcze dziecka.

Zobacz jak zmieniało się Pomorskie z unijnymi funduszami

Zapraszamy wszystkich od obejrzenia filmu „7", będącego podsumowaniem minionych siedmiu lat realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2013-2020.

Miniatury tkackie ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni w Centrum Sztuki w Norymberdze

W ramach partnerstwa regionalnego między Pomorzem i regionem Środkowej Frankonii oraz w związku z organizacją Międzynarodowego Nadbałtyckiego Triennale Miniatury Tkackiej w Gdyni, zaprezentowane zostały wybrane miniatury z kolekcji Muzeum Miasta Gdyni w Norymberdze.

Niemiecki koncern ThyssenKrupp otworzył centrum w Gdańsku

Niemiecki koncern ThyssenKrupp otworzył w Gdańsku Globalne Centrum Usług Wspólnych. Oficjalne ogłoszenie inwestycji - największego projektu obsługiwanego przez Invest in Pomerania - odbyło się podczas piątkowej konferencji prasowej ThyssenKrupp Group Services Gdańsk oraz Agencji Rozwoju Pomorza S.A. i Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

Zakończono projekt „Szerokopasmowe Pomorskie”

Orange Polska zakończył budowę regionalnej sieci szerokopasmowej w Pomorskiem. Dzięki projektowi „Szerokopasmowe Pomorskie", sfinansowanemu z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, ponad 100 tys. mieszkańców z 253 miejscowości uzyskuje możliwość dostępu do szybkich i nowoczesnych usług internetowych.

Kultura na pograniczu – pogranicza kultury

Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza to tytuł trzeciej z pięciu debat organizowanych w ramach drugiego cyklu „Pomorskiej debaty o kulturze: kultura na pograniczu – pogranicza kultury".

Projekty zmieniające obraz Pomorza

7 października uczestnicy IV Pomorskiego Kongresu Project Management mieli okazję spotkać się z liderami Project Management z całego kraju, aby poznać najlepsze metody zarządzania projektami. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Samorząd województwa pomorskiego reprezentował członek zarządu Ryszard Świlski.

Ośrodek doskonalenia techniki jazdy powstanie w Pszczółkach

Rozpoczęła się budowa pierwszego w północnej Polsce i w województwie pomorskim Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Pszczółkach. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę inwestycji uczestniczył wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski.

Gdyński InfoBox najlepszy

Podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się dzisiaj w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, wicemarszałek Wiesław Byczkowski wręczył nagrody w konkursie pn. „Najlepsza przestrzeń publiczna województwa pomorskiego". Zwycięskim projektem został gdyński „InfoBox – Obserwatorium Zmian".

Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala w Starogardzie

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim ma już Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia przyznawany przez Centrum Monitorowania Jakości.

Marszałkowie uczą się ratować ludzkie życie

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej potrafi już blisko 400 pracowników. Teraz pora na szefów. Masażu serca, unieruchamiania kończyn i obsługi defibrylatora uczyli się członkowie Zarządu Województwa Pomorskiego. Szkolenie prowadzone było przez profesjonalnych ratowników medycznych.

Dzieci i młodzież z Ukrainy na Pomorzu

Atrakcje turystyczne, wyżywienie, zakwaterowanie, pomoc terapeutyczna i odpoczynek od traumatycznych wydarzeń – ponad 900 dzieci z terenów objętych walkami na Ukrainie skorzystało z wakacji na Pomorzu. Marszałek Mieczysław Struk spotkał się z konsulem generalnym Ukrainy w Gdańsku Myronem Yankivem i samorządowcami, by podsumować akcję pomocy, podziękować za zaangażowanie w jej organizację i omówić dalszą współpracę.

Otwarcie Oddziału Chirurgii Naczyniowej w gdyńskim szpitalu

Oddział Chirurgii Naczyniowej - najmłodszy oddział Szpitala św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. w Gdyni, założony w maju 2014 roku, został oficjalnie otwarty w poniedziałek, 29 września br. W uroczystości, która połączona była z obchodami II rocznicy funkcjonowania szpitala po przekształceniu w spółkę, uczestniczyła wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.

Bezpieczne drogi w powiecie gdańskim

Zakończyły się prace dotyczące modernizacji odcinka drogi w Błotniku, w gminie Cedry Wielkie. Inwestycja jest związana z realizacją zadania: „Poprawa bezpieczeństwa na drogach Powiatu Gdańskiego" dofinansowanego z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (Etap II) Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój w roku 2014. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał członek zarządu Ryszard Świlski.

Pomoc dla pszczół – otwarto nowe centrum pszczelarskie

W Lubaniu otwarto Pomorskie Centrum Pszczelarskie, którego budowę rozpoczęto w zeszłym roku w ramach inwestycji modernizacji budynku pasieki i terenów przyległych. Uroczystość inauguracyjna odbyła się 21 września w Lubaniu. Symbolicznego otwarcia ośrodka poprzez przecięcie wstęgi dokonali m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz i marszałek województwa Mieczysław Struk.

III Forum Pomorskiej Edukacji w subregionie nadwiślańskim

Samorząd województwa pomorskiego zobowiązał się do uruchomienia sieci dialogu edukacyjnego, która ma sprzyjać poprawie spójności edukacyjnej w regionie. Dlatego organizowane Forum Pomorskiej Edukacji to jedna z form realizacji tego zadania. W piątek, 26 września, członek zarządu Ryszard Świlski otworzył forum subregionu nadwiślańskiego.

Sprawna ewakuacja pacjentów w gdańskim szpitalu

Na V piętrze w budynku szpitala im. M. Kopernika przy ul. Powstańców Warszawskich w Gdańsku, po detonacji ładunku wybuchowego powstał pożar, w którym poszkodowanych zostało 13 osób. Sprawnie przeprowadzono akcję ratunkową i ewakuację pacjentów, a najciężej rannych przewieziono na Oddział Ratunkowy szpitala przy ul. Nowe Ogrody.

Pomorskie na prezydenckich dożynkach w Spale

Podczas dożynek w Spale, które odbyły się w dniach 20-21 września z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz jego małżonki, przedstawiciele wszystkich województw Polski mieli okazję do promocji swoich regionów. Województwo pomorskie reprezentował członek zarządu Czesław Elzanowski.

Kolejne miejsca pracy w branży IT na Pomorzu

Amerykański potentat w branży informatycznej, EPAM Systems Poland, otworzył swoje biuro w kompleksie biurowym Olivia Business Center w Gdańsku. W konferencji prasowej 17 września br. udział wziął członek zarządu województwa pomorskiego Ryszard Świlski.

Szpital Morski im. PCK wyróżniony za bardzo dobrą opiekę nad pacjentami

Szpital Morski im. PCK w Gdyni otrzymał od niemieckiej firmy GRB certyfikat potwierdzający efektywne wdrożenie systemu zarządzania ryzykiem klinicznym w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Ten ważny dokument odebrał dzisiaj Zarząd szpitala w obecności wicemarszałek województwa pomorskiego Hanny Zych-Cisoń.

Porozumienie o współorganizacji Festiwalu „Dwa Teatry”

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk podpisał dzisiaj z porozumienie o współorganizacji Festiwalu „Dwa Teatry" z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim, Prezesem Zarządu TVP SA Juliuszem Braunem oraz Członkiem Zarządu TVP SA Marianem Zalewskim oraz przedstawicielem Polskiego Radia SA.

Otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Minęło 5 lat od momentu wbudowania kamienia węgielnego pod budowę najnowocześniejszego obiektu kulturalnego w Polsce. 19 września br. Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski wzięli udział w uroczystym otwarciu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, kulturalnym centrum o międzynarodowym zasięgu. Głównym punktem otwarcia był Triumfalny Przemarsz Gdańszczan.

Możliwości współpracy Polska - Teksas

W dniu 16 września marszałek Mieczysław Struk spotkał się z Michaelem Morrissey'em, starszym doradcą gubernatora Teksasu oraz Jimem Mazurkiewiczem, Teksańczykiem polskiego pochodzenia, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Texas A&M i AgriLife Extension Service.

Motocyklowe ratownictwo medyczne

W poniedziałek, 15 września br., o godz. 11 podsumowany został sezon letni (czerwiec-sierpień) funkcjonowania motocyklowego ratownictwa medycznego. Tylko w tym czasie motocykl był wzywany do ponad 460 zdarzeń i przejechał 5000 km. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Stacji Pogotowania Ratunkowego w Gdańsku, uczestniczyła wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.

Najlepsze gospodarstwa ekologiczne na Pomorzu

Ponad 20. gospodarstw zgłoszono w tym roku do konkursu na najlepsze pomorskie gospodarstwo ekologiczne. Udział w nim mogli wziąć wszyscy ci, którzy prowadzą swoje gospodarstwa zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego, wytwarzając zarówno produkty na sprzedaż, jak i do własnego użytku.

Nowy Port się zmienia na naszych oczach

Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku powoli dobiega końca, o czym można się przekonać podczas Dni Otwartych 12-13 września 2014 roku. W piątek, 12 września, o godz. 13.00, w konferencji podsumowującej działania rewitalizacyjne wziął udział marszałek Mieczysław Struk.

V Kongres Mobilności Aktywnej w Gdańsku

W centrum wystawienniczo - konferencyjnym Amber Expo, w dniach 11-12 września 2014 roku, odbywa się Kongres Mobilności Aktywnej. Podczas pierwszego dnia kongresu marszałek Mieczysław Struk wziął udział w sesjach i panelach tematycznych. Drugi dzień to m.in. seminaria eksperckie i warsztaty dla uczestników.

Umowa współpracy Gdańsk – Turku

Marszałek Mieczysław Struk spotkał się z delegacją Południowo – Zachodniej Finlandii, którą reprezentował szef regionu pan Juho Savo. Podczas spotkania podpisano wspólny plan pracy na lata 2015 – 2016.

Pół miliona złotych na sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych

8 września, w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń podpisała z Dariuszem Majorkiem, dyrektorem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku, umowy dotyczące wyposażenia obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny.

Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa

Na Pomorzu rozpoczęły się obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem "Dziedzictwo – źródło tożsamości". 5 września , w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku, uczestników wydarzenia przywitał Jerzy Litwin, dyrektor NMM, natomiast marszałek Mieczysław Struk oficjalnie dokonał inauguracji uroczystości.

Wdrożenie e-protokołu w sądach rejonowych

Minister sprawiedliwości Marek Biernacki, marszałek Mieczysław Struk oraz prezydent Paweł Adamowicz wzięli udział w pokazowej rozprawie, na której została zaprezentowana nowa forma protokołowania i możliwości dostępu do cyfrowej rejestracji rozpraw sądowych. Prezentacja odbyła się w budynku Sądu Apelacyjnego przy ul. Nowe Ogrody w Gdańsku.

Goście ze Środkowej Frankonii na Pomorzu

W dniach 29 sierpnia – 1 września z oficjalną wizytą przybyła na Pomorze delegacja ze Środkowej Frankonii. Okazją było otwarcie siedziby Europejskiego Centrum Solidarności oraz uroczystości 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

70 mln zł unijnego dofinansowania na zakup 10 pojazdów szynowych dla PKM

Marszałkowie Mieczysław Struk oraz Ryszard Świlski podpisali z przedstawicielami PESA Bydgoszcz SA: wiceprezesem Robertem Świechowiczem i prokurentem Maciejem Maciejewskim, umowę na dostawę 10 sztuk spalinowych zespołów trakcyjnych dla obsługi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Uroczystość odbyła się 2 września na terenie budowanej stacji PKM Gdańsk-Niedźwiednik.

Zadania priorytetowe dla Policji w latach 2014-2018

20 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyło się posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego SWP. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa oraz wprowadzania nowych rozwiązań w zakresie funkcjonowania policji w województwie pomorskim.

Pieniądze z UE na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku podpisano umowy z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w ramach działania pt: „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Umowy z 33 gminami parafowali marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski.

Pociągi typu EN57 połączą Pomorze z Elblągiem i Bydgoszczą

Jeszcze w tym roku na pomorskie tory trafią kolejne cztery zmodernizowane elektryczne zespoły trakcyjne typu EN57. To efekt podpisanej dzisiaj, tj. 12 sierpnia, w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowy pomiędzy województwem pomorskim a firmą NEWAG S.A., którą podpisali marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz Zbigniew Konieczek, prezes Zarządu NEWAG S.A.

Umowa ze Służbą Więzienną

Marszałkowie Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń podpisali z ppłk Radosławem Chmielewskim, dyrektorem Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku, porozumienie dotyczące nieodpłatnego zatrudnienia skazanych przy pracach publicznych na rzecz podmiotów leczniczych podległych Samorządowi Województwa Pomorskiego. W uroczystości wziął także udział Marek Biernacki, minister sprawiedliwości RP.

Ponad 330 tys. zł dla Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej

Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski, w obecności Mariana Szajny, przewodniczącego Komisji Samorządu i Bezpieczeństwa Publicznego Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz przedstawicieli Policji i Straży Pożarnej podpisali 14 umów dotyczących dofinansowania przez województwo pomorskie zakupu samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Do walki… gotowi… start…! Ruszyła kampania Rakoobrona

Wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń uczestniczyła w rozpoczęciu pomorskiej odsłony kampanii stop rakowi. W czarnym namiocie rozstawionym na gdańskiej plaży można było przeprowadzić darmowe badanie znamion skórnych za pomocą dermatoskopu i przeprowadzić konsultację lekarską z dermatologiem. 12 sierpnia organizatorzy zapowiedzieli swoją obecność na sopockiej plaży, zaś dzień później w Gdyni, na plaży Śródmieście.

Pomorskie rośnie w siłę

W tym roku aura zdecydowanie sprzyja letniemu wypoczynkowi nad Bałtykiem. Nie tylko turyści są zadowoleni z tegorocznych wakacji, ale i branża turystyczna. Na Pomorze przyjeżdżają goście z całego kraju, rezerwacje pobytów nadal napływają.

Nowoczesny Zakład Rehabilitacji w szpitalu Copernicus

W szpitalu Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. (dawne Pomorskie Centrum Traumatologii w Gdańsku) otwarty został wyremontowany i zmodernizowany Zakład Rehabilitacji, który dedykowany jest chorym ze schorzeniami układu ruchu. Uroczystość z tej okazji z udziałem marszałka Mieczysława Struka, wicemarszałek Hanny Zych-Cisoń oraz radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego odbyła się 23 lipca.

Szansa na 770 mln zł dla Miejskich Obszarów Funkcjonalnych

16 lipca w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski zaparafowali Zintegrowane Porozumienia Terytorialne (ZPT) dla Miejskich Obszarów Funkcjonalnych (MOF) województwa pomorskiego, tj. Słupska, Starogardu Gdańskiego, Malborka, Chojnic-Człuchowa, Lęborka, Kwidzyna oraz Bytowa.

Bajkowy urlop w Polsce

9 lipca na Długim Targu w Gdańsku odbyła się pomorska odsłona kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej „Bajkowy urlop w Polsce". Partnerem kampanii jest Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Minister sportu i turystyki Andrzej Biernat z wizytą na Pomorzu

Marszałek Mieczysław Struk podpisał z ministrem sportu i turystyki Andrzejem Biernatem porozumienie w sprawie współdziałania obu instytucji w latach 2014-2018. Strony wyraziły zaniepokojenie z powodu negatywnych tendencji obniżania się sprawności fizycznej społeczeństwa, dramatycznie malejącej aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży oraz wzrostem liczby dzieci otyłych, cierpiących na nadwagę i wady postawy.

Blisko 45 mln zł na dokapitalizowanie szpitala w Kościerzynie

Marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Wiesław Byczkowski podpisali z p.o. prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu Jerzym Górą umowę inwestycyjną o dokapitalizowaniu kwotą 44,579 mln zł Szpitala Specjalistycznego sp. z o.o. w Kościerzynie.

Absolutorium dla Zarządu

Głównym tematem czerwcowej sesji Sejmiku było roczne sprawozdanie finansowe województwa pomorskiego za 2013 rok. Radni głosami: 22 „za", 4 „przeciw" i 2 „wstrzymujące się" udzielili również absolutorium zarządowi województwa.

Wizyta w Gdyńskim Centrum Onkologii

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski wraz z przewodniczącym sejmikowej Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny wizytowali Szpital Morski im. PCK w Gdyni Sp. z o.o.

Z komisarzem Hahnem o pomorskich inwestycjach i rozwoju regionu

26 czerwca marszałek Mieczysław Struk spotkał się w Brukseli z komisarzem ds. polityki regionalnej i miejskiej Johannesem Hahnem. Głównym tematem spotkania były pomorskie inwestycje współfinansowane ze środków UE w minionej oraz obecnej perspektywie finansowej.

Rozstrzygnięto przetarg na zakup 10 pojazdów szynowych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Zarząd Województwa pomorskiego rozstrzygnął dzisiaj postępowanie przetargowe na dostawę 10 sztuk spalinowych zespołów trakcyjnych dla obsługi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

12 tysięcy uczniów z Pomorza złapało wiatr w żagle wiedzy

16 czerwca podsumowany został projekt „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską", w którym uczestniczyło 12 000 dzieci z Pomorza.

Rowerem przez Pomorze

W Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej (mieszczącym się w Bramie Wyżynnej w Gdańsku) 12 czerwca odbyła się uroczystość podpisania umowy przez marszałka Mieczysława Struka z firmą DS Consulting na realizację analizy wykonalności przedsięwzięcia „Pomorskie Trasy Rowerowe o zasięgu międzynarodowym R-10 i WTR (R-9)".

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka