Aktualności

Zmiany w prezydium pomorskiego sejmiku

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 12 września 2016 r., nastąpiła również zmiana w prezydium Sejmiku Województwa Pomorskiego. Dotychczasowego wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego Jerzego Barzowskiego zastąpiła radna Hanna Zych-Cisoń.


Paweł Orłowski w Zarządzie Województwa Pomorskiego

Podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 12 września 2016 r., radni podjęli decyzję o powołaniu Pawła Orłowskiego na stanowisko członka Zarządu Województwa Pomorskiego. W tajnym głosowaniu otrzymał on 22 głosów „za", przy 8 głosach „przeciw".


Pierwsze urodziny Bohatera Borysa, czyli kilka słów o rzeczach trudnych

Na czym polegają choroby rzadkie dowiedzieć się będzie można w sobotę, 10 września 2016 r. w Centrum św. Jana w Gdańsku. Pod patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka odbędzie się tam ważne spotkanie – 1. urodziny Bohatera Borysa – czyli opowieść o 7-letnim chłopcu, który od dwóch lat zmaga się z genetyczną i nieuleczalną chorobą. A wszystko przy kawie, torcie i muzyce!


Ośrodki Wspierania Ekonomii Społecznej dofinansowane z RPO

Ponad 32 mln zł trafią do trzech akredytowanych Ośrodków Wspierania Ekonomii Społecznej. Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził wyniki oceny merytorycznej na dofinansowanie wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dzięki dofinansowaniu pomocą objętych zostanie 460 instytucji społecznych w naszym województwie.


Ponad 260 mln zł na poprawę jakości edukacji w województwie pomorskim

111 projektów otrzyma dofinansowanie unijne na poprawę jakości edukacji ogólnej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził właśnie wyniki oceny merytorycznej największego konkursu pod względem kwoty przeznaczonej na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pomorskie Dni Energii – wykłady, warsztaty, porady

VI edycja Pomorskich Dni Energii – jednego z największych wydarzeń energetycznych w północnej Polsce – odbędzie się 16 i 17 września 2016 r. w Gdańsku. Organizatorzy – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego – przygotowali wykłady na temat poprawy efektywności energetycznej oraz wiele atrakcji dla mieszkańców.


List otwarty do Prezydenta RP w sprawie przemówienia podczas pogrzebu „Inki” i „Zagończyka”

Z inicjatywy marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, przy poparciu pomorskich samorządowców, 6 września 2016 r. do Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany został list otwarty, odnoszący się do słów wypowiedzianych przez prezydenta podczas pogrzebu Żołnierzy Niezłomnych – „Inki" i „Zagończyka" w gdańskiej bazylice Mariackiej 28 sierpnia 2016 r.


O zwiększeniu atrakcyjności inwestycyjnej regionu

Agencja Rozwoju Pomorza, koordynator inicjatywy Invest in Pomerania, zaprasza na spotkanie „Invest in Pomerania 2020 – zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej regionu", które odbędzie się w czwartek, 8 września 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.


Fujifilm otwiera w Gdańsku pierwsze europejskie Centrum Usług Wspólnych

Firma Fujifilm właśnie ogłosiła utworzenie nowego oddziału w Gdańsku. Od 1 września 2016 r. nowe centrum będzie wykonywać procesy operacyjne dla Fujifilm w Europie głównie w obszarze finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.


Linia PKM z Kartuz do Gdańska Wrzeszcza działa od 4 września

Dzięki szybszemu wykonaniu niezbędnych do wznowienia ruchu prac naprawczych na linii PKM, pociągi SKM z Kartuz dojeżdżają do Gdańska Wrzeszcza od 4 września, a nie jak wcześniej przewidywano, od 1 października 2016 r. Również pociągi SKM na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Osowa – Gdańsk Wrzeszcz w ciągu kilku dni powrócą do rozkładu jazdy – prawdopodobnie już od 7 września. Obecnie trwa opracowywanie nowego, tymczasowego rozkładu jazdy uwzględniającego także tę trasę.


Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka