Aktualności

Hallerówka i Adiutantówka przekazane muzeum w Pucku

Marszałek Mieczysław Struk oraz wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń podpisali umowę darowizny o przekazaniu przez samorząd województwa pomorskiego na rzecz Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy dwóch zabytkowych nieruchomości we Władysławowie – Hallerówki i Adiutantówki.

Pięć tysięcy uczniów przeszkolonych z edukacji morskiej

W projekcie „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie przez edukację morską" w roku szkolnym 2012/2013 wzięło udział ponad 5 tys. uczniów. Efekty programu przedstawili podczas konferencji prasowej, która odbyła się 17 czerwca 2013 r. w Gdańsku, m.in. olimpijczyk Mateusz Kusznierewicz i marszałek województwa Mieczysław Struk.

Lubań – największe targi rolne w regionie

8 i 9 czerwca 2013 r. w Lubaniu niedaleko Kościerzyny odbyły XXII Targi Rolno-Przemysłowe oraz Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Targi odwiedziło ponad 50 tys. zwiedzających. Była to największa jak dotąd impreza targowa w województwie pomorskim.

Koleją na Kaszuby

Modernizacja odcinka linii kolejowej nr 229 Glincz – Kartuzy będzie jednym z istotnych elementów składających się na projekt Pomorska Kolej Metropolitalna. Połączenie to pozwoli już w 2015 roku mieszkańcom Kartuz na przejazd pociągiem do Gdańska i Gdyni szybciej i w komfortowych warunkach.

Szpital geriatryczny w Sopocie – koncepcja zagospodarowania

W Wojewódzkim Zespole Reumatologicznym w Sopocie 6 czerwca odbyła się konferencja poświęcona budowie sopockiego centrum opieki geriatrycznej. W spotkaniu, na którym zaprezentowano koncepcję rozbudowy obiektów przy ul. 23 Marca w Sopocie uczestniczyli: dyrektor WZR Barbara Gierak-Pilarczyk, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Dzień Samorządu Terytorialnego

Podczas regionalnych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, który w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku świętowano 29 maja, marszałek Mieczysław Struk nagrodził 23 pomorskie samorządy. Doceniono zwłaszcza te, które były najbardziej aktywne w pozyskiwaniu i realizacji projektów dofinansowywanych ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę w ramach programu Inwestycje Polskie

Podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji dla samorządów, BGK podpisał umowę w ramach programu Inwestycje Polskie. Przedmiotem umowy jest organizacja i gwarantowanie programu emisji obligacji w kwocie 170 mln zł na rzecz Pomorskiej Kolei Metropolitalnej SA.

Pomorskie Centrum Traumatologii w Gdańsku – większe i nowocześniejsze

Dzięki zakończonej inwestycji, szpital z powodzeniem może teraz konkurować z najlepszymi ośrodkami w Europie pod względem wyposażenia i warunków udzielania świadczeń medycznych.

Pomorski Kongres Kobiet

Serdecznie zapraszamy na Pomorski Kongres Kobiet, który odbędzie się 25 maja 2013 r. w Pomorskiej Specjalna Strefa Ekonomicznej Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Marszałek Województwa Pomorskiego objął to wydarzenie honorowy patronatem.

Piłkarski Puchar Mediów w Gniewinie

Przed nami kolejna edycja Piłkarskiego Pucharu Mediów. Po raz pierwszy impreza rozegrana będzie w Gniewinie, które gościło w czasie Euro 2012 narodową drużynę Hiszpanii. Rozgrywki zostaną przeprowadzone na Stadionie Gminnym, a miejscem zakwaterowania zespołów będzie Hotel Mistral Sport ****. Patronem honorowym wydarzenia, które odbędzie się w dniach 15-16 maja, jest marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

 

– 15 grudnia 2017 r.

Pod patronatem marszałka