Aktualności

Spór radnych sejmiku o Lecha Wałęsę i lotnisko w Gdańsku. „Kompromitacja” kontra „jest bohaterem”

Jerzy Barzowski, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Krzysztof Trawicki, przewodniczący Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego w Sejmiku Województwa Pomorskiego podczas sesji 27 lutego 2017 r. przedstawili oświadczenia w sprawie propozycji zmiany nazwy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Pomorskie inwestuje w człowieka. 26,5 mln zł dofinansowania dla Gdyni i Trójmiasta

Ponad 1400 mieszkańców Pomorskiego, w tym 110 z niepełnosprawnościami, skorzysta m.in. ze szkoleń i doradztwa zawodowego oraz warsztatów, mających na celu aktywizację społeczno-zawodową i zwiększenie zatrudnienia.

Sejmik Województwa Pomorskiego ma nową radną. Skąd pochodzi i jak minął jej pierwszy dzień

Karolina Szczygieł z Wejherowa zasiliła szeregi klubu Platformy Obywatelskiej w Sejmiku Województwa Pomorskiego. Zastąpiła na tym miejscu radnego Piotra Wittbrodta, który został wiceburmistrzem Rumi i jego mandat wygasł. Prawdziwą pasją nowej radnej jest rzeźbiarstwo, inspirowane kulturą i tradycją ukochanych Kaszub.

Natalia Partyka wyróżniona przez Sejmik Województwa Pomorskiego

Sejmik Województwa Pomorskiego, 27 lutego 2017 r. zatwierdził uchwałę Konwentu Honorowego, przyznającą Natalii Partyce Honorowe Wyróżnienie za Zasługi dla Województwa Pomorskiego. Tenisistka została doceniona za osiągnięcia w zawodach dla pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych.

Pan Damian w poniedziałek otworzył sesję sejmiku. Niektórzy byli zaskoczeni, bo nie jest radnym

XXXII Sesję Sejmiku Województwa Pomorskiego w poniedziałek, 27 lutego 2017 r. współprowadził Damian Jagusz. Wylicytował on otwarcie obrad regionalnego parlamentu podczas tegorocznej aukcji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Stypendia sportowe wręczone przez dwóch marszałków. Kto i ile otrzymał? [ZDJĘCIA]

Stypendia sportowe otrzymało 50 pomorskich sportowców. Laureaci reprezentują 18 dyscyplin sportowych.

Gigantyczne wsparcie dla firm na Pomorzu. Na badania i rozwój

Pomorskie firmy i jednostki naukowe otrzymały dotacje unijne na realizację projektów o charakterze badawczo-rozwojowym. Dofinansowanie w wysokości ponad 78 mln zł otrzymało 30 projektów o łącznej wartości prawie 130 mln zł.

Strażacy nie tylko gaszą pożary. Za co jeszcze można ich nagrodzić? Floriany czekają

Kto najlepiej wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a komu udaje się świetnie chronić środowisko? Komu zawdzięczamy zwiększanie dostępności do Internetu i tworzenie bezpiecznego środowiska cyfrowego? Na te i wiele innych pytań odpowie Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych Floriany.

Paweł Orłowski o rządowym projekcie ustawy: „My się sieci nie boimy”

– Pacjenci mogą się czuć bezpiecznie, pomorskie szpitale są przygotowane do wejścia w życie ustawy o sieci. W naszym regionie będzie zapewne mniej zamieszania niż w innych województwach – powiedział w środę, 22 lutego w Radiu Gdańsk wicemarszałek Paweł Orłowski.

Budowa najważniejszej drogi na Pomorzu utknęła na dobre. „Brak zgody ministerstwa”

W połowie lutego miał się rozpocząć drugi etap przetargu na budowę drogi S 6, ale kolejny raz nie zgodziło się na to Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka