Aktualności

Są pieniądze dla nowoczesnych biznesmenów. Weź pożyczkę na atrakcyjnych warunkach i zmień swoją firmę

Pomorskie przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie zwrotne w wysokości od 200 tys. do nawet 5 mln zł, które przeznaczą na innowacje. Łącznie na kredyty zaplanowano aż 60 mln zł.

„Wyrażamy dezaprobatę dla działań MEN”. Rezolucja radnych w obronie nauki języka kaszubskiego

Od 1 stycznia 2018 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej ograniczy subwencję oświatową na naukę języka kaszubskiego. Zmianom sprzeciwiają się radni województwa pomorskiego.

To będą bardzo dobrze wydane pieniądze. Radni województwa przyjęli budżet na rok 2018

Rekordowo wysokie wpływy oraz niski deficyt. Ponad miliard złotych wydanych między innymi na transport, zdrowie czy kulturę. Taki będzie budżet województwa pomorskiego w 2018 roku.

„Antypomorska polityka rządu”. Oświadczenie klubów radnych PO i PSL w sprawie Obwodnicy Metropolitalnej

W związku z usunięciem Obwodnicy Metropolitalnej z planowanych przez rząd planów realizacji inwestycji drogowych, radni PO i PSL przygotowali wspólne oświadczenie. Zostało ono odczytane na XLII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 21 grudnia 2017 r.

Komisja Europejska podjęła radykalne działania wobec rządu PiS. Czy Pomorze straci środki unijne?

KE uruchomiła wobec Polski artykuł 7. unijnego traktatu, co może spowodować m.in. problemy z przyznawaniem funduszy unijnych, a nawet wprowadzenie sankcji wobec naszego kraju. Działania unijnych urzędników są spowodowane wdrażaną przez PiS reformą sądownictwa, która zagraża praworządności.

Spotkanie wigilijne dla kombatantów. Uroczysta kolacja, kolędy, opłatek i najlepsze życzenia

W środę, 20 grudnia 2017 r. w Restauracji pod Łososiem w Gdańsku spotkali się przedstawicie środowisk kombatanckich z Pomorza.

Wnoszą ciepło, serdeczność i uśmiech. Święto wolontariuszy w wejherowskim szpitalu

Bezinteresownie i bezpłatnie pomagają najmłodszym i dorosłym. To dzięki nim, choć na chwilę pacjenci zapominają o bólu i chorobie. Współorganizują i uczestniczą w ciekawych zajęciach i akcjach charytatywnych. Wolontariusze.

Rewitalizacja za 251 mln zł. Gdzie zostaną wyremontowane budynki, a gdzie powstaną parki?

Gniew, Malbork, Nowy Staw. To tylko niektóre z miast, w których śródmieścia wypięknieją, a mieszkańcy będą mieli dostęp do szerokiej oferty edukacyjnej i społecznej.

„Dzięki ludziom, którzy wtedy protestowali, mamy dzisiaj wolną Polskę”. Rocznica wydarzeń Grudnia ’70

W grudniu 1970 r. doszło do strajków, których bezpośrednią przyczyną była podwyżka cen żywności. Na ulice Gdańska, Gdyni, Szczecina i Elbląga wyjechały czołgi i transportery opancerzone, a władze komunistyczne rozkazały milicjantom i żołnierzom strzelać do protestujących. Według oficjalnych danych, 44 osoby zginęły, a ponad tysiąc zostało rannych.

Słupski szpital na podium w Rankingu Szpitali 2017. W Top 100 znalazło się aż 12 podmiotów leczniczych z Pomorza

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku zajął 3. miejsce w Rankingu Szpitali – Bezpieczny Szpital Przyszłości, opublikowanym przez „Rzeczpospolitą". Spośród wszystkich województw, pomorskich szpitali jest najwięcej w złotej setce.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka