Aktualności

Prawie milion złotych na ratowanie pomorskich zabytków. Dotacje otrzyma 10 projektów

Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na odnowienie ołtarzy, remont dachów i fundamentów zabytkowych kościołów. Sejmik Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia dotacji podczas sesji 26 lutego 2018 r.

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego będzie miał filię i plac egzaminacyjny w Chojnicach. Pierwsze egzaminy już w 2019 roku

Decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa podczas XLIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego. Projekt poparło 22 radnych.

Transmisja z XLIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego

Pierwsza w 2018 roku sesja sejmiku odbędzie się 26 lutego 2018 r. w sali im. Lecha Bądkowskiego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przy ul. Okopowej 21/27. Rozpoczęcie sesji zaplanowano na godz. 11.00.

Język polski jest na 26. miejscu wśród najczęściej używanych języków na świecie

Sprawdzamy, jak ma się współczesny język polski, jakie błędy najczęściej popełniamy i co sprawia nam największą trudność. Z okazji święta języka naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowali też ranking tekstów ze stron internetowych urzędów. Pomorskie.eu jest na 2 miejscu. Zostawiliśmy w tyle ponad 50 portali.

Jak zaktywizować bezrobotnych? Praca dla Pomorzan i 6 milionów złotych dla lokalnych urzędów pracy

Projekt obejmie 814 osób bezrobotnych w wieku 30-50 lat, szczególnie z obszarów wiejskich i terenów dotkniętych skutkami ubiegłorocznej nawałnicy. Lokalne urzędy pracy pomogą im ponownie wejść na rynek pracy.

Świetlice dla dzieci, kluby seniora oraz pomoc specjalistów. Rozwój usług społecznych na Pomorzu – podpisanie umów [GALERIA]

18 milionów złotych trafi do mieszkańców m.in. Dzierzgonia, Sadlinek, Słupska, Smołdzina, Starego Dzierzgonia i powiatu chojnickiego. Marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Wiesław Byczkowski, 21 lutego 2018 r. podpisali 11 z 29 umów na dofinansowanie rozwoju usług społecznych w województwie pomorskim, m.in. na organizację klubów seniora, zajęć dla dzieci i pomoc osobom niepełnosprawnym.

Chcesz zmian w swoim mieście? Są pieniądze na odnawianie dzielnic i tworzenie miejsc spotkań mieszkańców. Aż 95 milionów złotych

Samorządy, przedsiębiorcy, kluby sportowe, wspólnoty mieszkaniowe, szkoły i organizacje pozarządowe mogą skorzystać z pożyczki rewitalizacyjnej na odnowę obszarów zdegradowanych. Kredyty będą udzielane na preferencyjnych warunkach nawet na 15 lat.

Strażacy ochotnicy z Pomorza nie czekajcie! Zgłoszenia kandydatów do Strażackich Oscarów tylko do końca lutego

W zeszłym roku laur otrzymali strażacy z Lubni. Czy w tym roku statuetką nagrodzeni zostaną kolejni ochotnicy z naszego regionu? Zapisy do Florianów 2018 można przesyłać do 28 lutego.

Bezpłatna pomoc psychologa, więcej miejsc w żłobkach czy darmowe obiady w szkołach. Jakiego wsparcia oczekują pomorskie rodziny?

16 lutego 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyło się pierwsze seminarium pod hasłem „Pomorskie Gminy Rodzinne". Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady ds. Rodzinny Beata Szadziul zaprezentowała wyniki przeprowadzonej w województwie ankiety dotyczącej polityki prorodzinnej. Swoje pomysły przedstawiły: gmina Kobylnica, Liniewo i Słupsk.

Będzie cieplej i oszczędniej. Na jakim etapie jest termomodernizacja budynków zarządu parków krajobrazowych w Słupsku? [ZDJĘCIA]

Termomodernizacja budynków Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Słupsku wkroczyła w końcową fazę. Właśnie trwa docieplanie ścian zewnętrznych.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka