Aktualności

XLIV sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Jakie uchwały będą przyjmować radni podczas pierwszej wiosennej sesji? [TRANSMISJA]

21 marca 2018 r. — XLIV sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Podczas pierwszej wiosennej sesji radni będą przyjmować uchwały:

Rower metropolitalny coraz bliżej. Część jednośladów będzie elektryczna, a miesięczny abonament nie przekroczy 10 zł

Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot 19 marca 2018 r. ogłosiło przetarg, który ma wyłonić operatora Systemu Roweru Metropolitalnego na Pomorzu. Rower „na minuty" ma być dostępny w 14 gminach. Pilotaż pojawi się jesienią, a pełną parą ruszy wiosną 2019 roku.

Pomorskie szpitale symbolem jakości. „Jesteśmy w czołówce kraju” mówi Hanna Zych-Cisoń

Złoty Laur Jakości Pomorskiej Nagrody Jakości otrzymał COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o., a Srebrny trafił do Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie. Po raz pierwszy kapituła konkursu przyznała też nagrodę indywidualną, którą zdobyła Hanna Zych-Cisoń. Wiceprzewodnicząca sejmiku województwa została doceniona za działalność na rzecz upowszechniania koncepcji zarządzania projakościowego w województwie pomorskim.

„Wiedźmin” najlepszym przedstawieniem roku. Kto otrzymał nagrody marszałka? [GALERIA]

Marszałek województwa pomorskiego i prezydent Gdańska nagrodzili ludzi teatru. W tym roku została po raz pierwszy została przyznana nagroda im. Jana Ciechowicza.

Marzec należy do kobiet. Bezpłatne warsztaty dla pań, które chcą znaleźć pracę albo zdobyć nowe kwalifikacje czy zmienić pracę

Każda Pomorzanka znajdzie coś interesującego dla siebie. Od warsztatów przygotowujących do efektywnego szukania pracy i skutecznej autoprezentacji, poprzez zajęcia motywacyjne, po warsztaty z dietetykiem i wizażystką. Będą spotkania z fotografem i rozmowy z onkologiem.

Ponad 1,42 mln zł na teleopiekę w powiecie kartuskim. Powstaną też kluby aktywności dla seniorów

Dzięki unijnej dotacji w powiecie kartuskim zacznie funkcjonować system całodobowej teleopieki. Utworzone też zostaną kluby aktywności Nestor, w których prowadzone będą zajęcia dla seniorów. Z bezpłatnej pomocy skorzysta 175 osób.

Jak zatrzymać potencjał imigrantów na Pomorzu? Specjalne szkolenia i warsztaty dla urzędników

Samorząd województwa pomorskiego przeznaczył 150 tys. zł na podnoszenie kompetencji w zakresie pomocy imigrantom. Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek przez 10 miesięcy będzie uczyć pracowników urzędów gmin i powiatów, jak pomagać obcokrajowcom na Pomorzu. Celem jest ich integracja i usamodzielnienie.

Coraz mniej osób na Pomorzu umiera z powodu chorób układu krążenia. A ma być jeszcze lepiej [REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA]

Nowy program zdrowotny dla Pomorzan – Rehabilitacja Kardiologiczna – to koszt 36,5 mln zł. Jego celem jest przyspieszenie powrotu do zdrowia pacjentów i zmniejszenie liczby zgonów spowodowanych chorobami serca. To pierwszy tego typu program w Polsce.

Skąd przedsiębiorca może wziąć pieniądze nie rozkręcenie działalności? Czwarta Giełda Produktów Finansowych w Gdańsku

Co kryje się pod pojęciem pożyczki inwestycyjnej, profilowanej i pożyczki na innowacje? Na spotkaniu Giełda Produktów Finansowych przedsiębiorcy dowiedzieli się, gdzie szukać alternatywnych źródeł finansowania działalności. Konferencja odbyła się 15 marca 2018 r. w hotelu Puro w Gdańsku.

Stanowisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w sprawie przejęcia obsługi świadczeń programu 500 plus przez urząd wojewódzki

Od kilku dni w całym kraju odbywają się konferencje prasowe wojewodów dotyczące przejęcia obsługi świadczeń programu 500 plus przez urzędy wojewódzkie, co ma wyeliminować zaległości wynikające rzekomo z winy opieszałości urzędów marszałkowskich. Podobna konferencja prasowa odbyła się dziś również w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Usłyszeliśmy, że Pomorski Urząd Wojewódzki przejął z początkiem 2018 roku 15 tys. spraw, że jest to olbrzymia liczba dokumentów wymagająca obsługi w ramach 33 etatów i że cała procedura jest niezwykle skomplikowana i wymagająca czasu.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka