Aktualności

XLV sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Program i transmisja na żywo

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku, 23 kwietnia 2018 roku o godz 11.00 rozpocznie się XLV sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Gościem na sesji będzie Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Gdańsk: sobota pod hasłem manifestacji. Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia na drogach

21 kwietnia w Gdańsku odbyć ma się 10 manifestacji. Urząd miasta w odpowiedzi na przemarsz ONR organizuje demonstrację „Demokratyczny Gdańsk mówi NIE dla nacjonalizmu i faszyzmu!". Manifestacja odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 przy fontannie Neptuna na Długim Targu w Gdańsku.

Historyczne odkrycie na budowie parkingu przy Okopowej w Gdańsku. Archeolodzy natrafili na bastion z XVII wieku

Bastion Wijbego to część fortyfikacji Gdańska, która powstała w połowie XVII wieku. Budowlańcy natknęli się na bardzo dobrze zachowany fragment muru podczas przygotowania gruntu pod budowę nowego parkingu przy ul. Okopowej. Sprawdziliśmy — znalezisko zostanie wkomponowane w nowo powstający obiekt.

Komisja Europejska chwali tempo wdrażania unijnych środków na Pomorzu. Posiedzenie Komitetu Monitorującego w Gdańsku

Posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 odbyło się 18 kwietnia 2018 r. W spotkaniu po raz pierwszy uczestniczył przedstawiciel Komisji Europejskiej, Christopher Todd — dyrektor wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej. Członkowie komitetu w tym m.in. marszałkowie województwa rozmawiali o inwestycjach realizowanych na Pomorzu oraz o przyszłości Polityki Spójności Unii Europejskiej.

Pomorskie szpitale stawiają na poprawę jakości usług medycznych. Będą nad tym czuwali specjalni koordynatorzy

Zespół koordynatorów zajmie się m.in usprawnieniem obsługi pacjentów, podniesieniem poziomu bezpieczeństwa i zadowolenia z leczenia. Skupi się też na poprawie relacji pomiędzy personelem medycznym a chorym. Będzie również uświadamiał pacjentom jego prawa.

Co pedagodzy chcieliby zmienić w swojej pracy? Porozumienie o badaniu kondycji pomorskich nauczycieli

Czego potrzebują, czego oczekują pomorscy nauczyciele? Czy lubią swoją pracę? Jak to sprawdzić? Co zrobić, by podnieść poziom nauczania w szkołach?

Ratuszowe przedproże odzyskało dawny blask. „Jesteśmy dumni, że mogliśmy upiększyć to miejsce”

Muzeum Gdańska udostępniło mieszkańcom i turystom odnowione przedproże Ratusza Głównego Miasta. Dzięki wsparciu środków unijnych wykonano niezbędne prace zabezpieczające oraz konserwację zabytkowego obiektu.

Za unijne pieniądze zrealizowałeś projekt, a może pomogłeś innym. Pochwal się mieszkańcom Pomorza. Weź udział w DOFE!

Śpiesz się! Termin zgłoszeń projektów w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich upływa już 30 kwietnia 2018 r. To największe wydarzenie promujące projekty europejskie w Polsce.

Znamy zwycięzców Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Jakich pytań bali się uczniowie? [GALERIA]

Do finału konkursu przystąpiło 62 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu. Pierwsze miejsce zajął Dominik Miotk z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie, drugie Patryk Syngierski z II Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach, a trzecie Grzegorz Stanisławski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie.

Pomorskie gminy wydadzą miliony na seniorów, a harcerze na pomoc rodzinom i dzieciom. Zobacz, co powstanie za te pieniądze [GALERIA]

Powstaną wypożyczalnie sprzętu do rehabilitacji i inne usługi opiekuńcze dla seniorów. Dla dzieci organizowane będą podwórkowe Placówki Wsparcia Dziennego. 12 kwietnia 2018 roku podpisanych zostało kolejnych 6 umów z gminą Kobylnica oraz ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska na dofinansowanie rozwoju usług społecznych w województwie pomorskim.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka