Aktualności

Wielkie świętowanie. Biało-czerwone flagi na masztach przez trzy dni

Majówka to nie tylko 9-dniowy wypoczynek, ale także czas na świętowanie. Pierwszego maja przypada Święto Pracy, drugiego – Święto Flagi, a trzeciego – 227. rocznica uchwalenia Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Muzycy jazzowi i organiści dominowali. Pomorskie Nagrody Artystyczne rozdane

Statuetki za kreacje artystyczne otrzymali Leszek Kułakowski – kompozytor i pianista oraz Andrzej Szadejko – muzyk. Pianista Piotr Pawlak został Pomorską Nadzieją Artystyczną, a Wielką Pomorską Nagrodę Artystyczną otrzymał muzyk Leszek Możdżer.

100 drzew posadzono w Gdyni. Mają upamiętniać stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

We wtorek 24 kwietnia 2018 r. w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni posadzono sto drzew. Oprócz tego stworzono kapsułę czasu oraz odsłonięto pamiątkową tablicę.

Marszałek konsekwentnie krytykuje plan przekopu Mierzei Wiślanej. Żąda też przeprosin od wiceministra Witkowskiego

25 kwietnia 2018 r. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk był gościem Agnieszki Michajłow z Radia Gdańsk. W Rozmowie Kontrolowanej redaktor pytała m.in. o jego stanowisko co do rządowego planu przekopu Mierzei Wiślanej.

Czy w Twojej okolicy są ulubione przez seniorów miejsca? Czy znasz wyjątkowego starszego człowieka? Zgłoś ich do konkursu

Na zwycięzców czekają nagrody – tradycyjne produkty regionalne, puchary i dyplomy. W Konkursie, ogłoszonym przez Zarząd Województwa Pomorskiego o Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora", przewidziano po 20 nagród w dwóch kategoriach.

Windy, świetlice terapeutyczne i dom samopomocy. Ponad 3 mln zł na inwestycje i usługi społeczne na Pomorzu

Samorząd województwa dofinansuje modernizację budynków usług społecznych. Inwestycje będą między innymi w miejscowościach powiatu kartuskiego, bytowskiego i tczewskiego, a także w Starogardzie Gdańskim i Sopocie.

„Oskarżanie nas o współpracę z Rosją to skandal”. Marszałek domaga się od ministra Gróbarczyka odwołania słów, które padły w materiale TVP

Po tym, jak Zarząd Województwa Pomorskiego negatywnie zaopiniował projekt przekopu Mierzei Wiślanej, Telewizja Polska 13 kwietnia 2018 r. wyemitowała materiał, w którym zastępca ministra Gróbarczyka oskarża zarząd o współpracę z Kremlem. Podczas XLV sesji sejmiku Mieczysław Struk przedstawił stanowisko w tej sprawie, adresowane do ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Ten jednak, mimo zapowiedzi, na sesji się nie pojawił.

Marszałek Struk: "Przekop Mierzei Wiślanej to marnotrawienie publicznych pieniędzy i zagrożenie dla środowiska"

Podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, 23 kwietnia 2018 r. marszałek województwa Mieczysław Struk przedstawił argumenty przeciwko budowie kanału na Zalew Wiślany. Wyliczał między innymi: ignorowanie zdania mieszkańców, zaniżony koszt inwestycji i znaczne zagrożenie dla środowiska i obszarów chronionych.

Radni PiS chcieli, żeby patronem Uniwersytetu Gdańskiego został Józef Wybicki. Radni PO: „Pomysł dobry, ale to studenci powinni wybrać sobie patrona"

Podczas XLV sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego 23 kwietnia 2018 r. klub radnych PiS zaproponował, by Uniwersytetu Gdańskiego miał swojego patrona. Większość radnych była jednak przeciwko temu pomysłowi, bo narusza to autonomię, z jakiej słyną uczelnie wyższe w Europie.

Przychodnia stomatologiczna częścią Copernicusa. Lepsze warunki leczenia pacjentów [AKTUALIZACJA]

Paweł Orłowski: „Połączenie Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej w Gdańsku z Copernicusem to szansa na dalsze funkcjonowanie, modernizację i rozwój świadczeń zdrowotnych".

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka