Aktualności

Prawie 400 tys. zł na przeciwdziałanie narkomanii i rozwiązywanie problemów alkoholowych dostaną cztery ośrodki na Pomorzu

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na programy terapeutyczne, warsztaty dla uzależnionych i ich rodzin, doposażenie sal oraz szkolenia personelu. Dofinansowanie z samorządu województwa pomorskiego trafi do Gdańska, Słupska i Starogardu Gdańskiego.

Pomorscy urzędnicy przesiadają się na rowery. Każdemu to się opłaca

Firmy ścigają się w pomysłach na to, jak zachęcić pracowników do jeżdżenia rowerem do pracy. Kuszą dopłatami do pensji, zniżkami do sklepów sportowych i darmowymi posiłkami. A na co mogą liczyć urzędowi rowerzyści z Pomorza?

Znów możemy podziwiać „Niebo polskie”! Uroczyste odsłonięcie wyjątkowego malowidła [ZDJĘCIA]

Pomorscy samorządowcy, artyści oraz zaproszeni goście wzięli udział w prezentacji odtworzonego „Nieba polskiego". Uroczystość, zorganizowana 8 maja 2018 r., stanowiła jeden z elementów pomorskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Trzy firmy walczą o stworzenie roweru metropolitalnego. Czy wszystkie rowery będą elektryczne?

Oferty na zorganizowanie na Pomorzu Systemu Roweru Metropolitalnego złożyło trzech wykonawców. To konsorcjum z Irlandii, polsko-czeska spółka i warszawska firma NB. Ceny wahają się od ponad 32 do 76 mln zł. Aż dwie oferty zapewniają 100-procentowy udział rowerów elektrycznych.

Pomorska policja kupuje nowe radiowozy. 100 tys. zł dołoży samorząd województwa

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku kupi trzy auta. Porozumienie w sprawie dofinasowania zostało podpisane przez marszałków Mieczysława Struka i Ryszarda Świlskiego oraz insp. Jarosława Rzymkowskiego, komendanta wojewódzkiego policji, 8 maja 2018 r.

Kolejne rekordy pomorskiego rynku pracy. Wyprzedzamy nawet Unię Europejską

Po raz pierwszy w historii tak dużo osób pracuje na Pomorzu. Wskaźnik zatrudnienia jest wyższy niż przeciętnie w UE. W 2017 r. w Pomorskiem wyniósł 72,7 proc., podczas gdy unijna średnia to 72,1 proc. To także więcej niż średnia dla Polski (70,9 proc.).

Honorowe wyróżnienie dla abp. Henryka Muszyńskiego [AKTUALIZACJA]

Arcybiskup Henryk Muszyński otrzyma wyróżnienie podczas uroczystości w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego 8 maja 2018 roku. Pochodzący z Kościerzyny duchowny zostanie uhonorowany za m.in. rozsławianie nauki o Biblii na całą Polskę i szeroki świat.

Pomorskie rocznicowe uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791

Z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w Trójmieście zorganizowano patriotyczne pikniki, marsze, msze święte i koncerty. Z Okrętu ORP Błyskawica oddany został świąteczny salut.

„Już nie zapomnisz mnie”. Specjalny koncert z okazji uchwalenia konstytucji w Operze Bałtyckiej w Gdańsku

Na zaproszenie marszałka Mieczysława Struka ponad 400 kombatantów z województwa pomorskiego, 3 maja 2018 roku weźmie udział w uroczystym koncercie w Operze Bałtyckiej. Wydarzenie upamiętni 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Najlepsze pomorskie produkty i potrawy będą walczyć o Bursztynowy Laur. Do wygrania prestiżowy tytuł i nagrody finansowe

W konkursie mogą wziąć udział producenci żywności oraz restauratorzy. Zmierzą się w dwóch kategoriach – potrawa i produkt, a w kategorii produkt oceniane będą dodatkowo cztery podkategorie. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku 4 czerwca 2018 roku.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka