Aktualności

Przed nami druga tura wyborów samorządowych. Głosowanie już w niedzielę, między innymi w Gdańsku

Gdańsk, Pelplin, Tczew to tylko niektóre z miejscowości, gdzie odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów poznamy już w niedzielę wieczorem.

Wspominamy zasłużonych mieszkańców Pomorza, którzy odeszli od nas w minionym roku...

Tradycyjnie 1 listopada, czyli uroczystość Wszystkich Świętych, to dzień zadumy i refleksji nad przemijającym życiem. W minionym roku pożegnaliśmy wielu wybitnych i zasłużonych mieszkańców naszego regionu.

Zwiedzanie Nieba Polskiego, mapping, parada, koncert… Morze atrakcji na stulecie odzyskania niepodległości

31 października 2018 r. w Wozowni Artyleryjskiej Centrum Hewelianum w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano gdański program obchodów uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W stolicy województwa od 10 do 11 listopada weźmiemy udział m.in. w Paradzie Niepodległości, obejrzymy mapping czy zwiedzimy fresk Niebo Polskie z przewodnikiem.

Nowe place zabaw, meble i zabawki. Dwa przedszkola w Redzie przejdą gruntowny remont

W poniedziałek 29 października 2018 r. marszałek Mieczysław Struk podpisał umowę z burmistrzem Redy Krzysztofem Krzemińskim na remont i doposażenie przedszkoli nr 1 i 2 w Redzie. Dzięki dofinansowaniu z UE będzie więcej miejsc w tych przedszkolach oraz poprawi się jakość edukacji i zabawy.

Kolejne zastrzeżenia dla przekopu Mierzei Wiślanej. Stanowisko Zarządu Województwa Pomorskiego

Aż 67 uwag zgłosił Zarząd Województwa Pomorskiego 30 października 2018 r. do kolejnego raportu dotyczącego przekopu mierzei. Dokument Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie, uzupełniony o aneks, nie wyjaśnił podstawowych zastrzeżeń, jakie ZWP zgłaszał już w lipcu 2018 r. Nadal brakuje m.in. rzetelnego bilansu zysku i strat, analizy rozwiązań alternatywnych dla przekopu i wykazania nadrzędnego interesu publicznego.

Chcesz nagrać płytę? Wydać tomik wierszy lub stworzyć wystawę plastyczną? Złóż wniosek o stypendium marszałka

Szukasz możliwości dofinansowania swojego projektu? Spróbuj swoich sił w konkursie o przyznanie stypendiów dla twórców kultury z budżetu Województwa Pomorskiego w roku 2019.

Czy odra, błonica i polio powrócą? Pomorski apel do ministra zdrowia w sprawie szczepień [AKTUALIZACJA]

Autorzy apelu proszą ministra zdrowia o szeroko zakrojoną edukację rodziców dotyczącą korzystania ze szczepionek. Ponieważ coraz więcej z nich pod wpływem ruchów antyszczepionkowych przestało szczepić dzieci, może to powodować zagrożenie epidemiologiczne dla mieszkańców województwa pomorskiego.

Nowi radni do Sejmiku Województwa Pomorskiego odebrali zaświadczenia o wyborze. Będzie aż 12 pań [LISTA]

W urzędzie marszałkowskim 26 października 2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia radnym zaświadczeń o wyborze do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Certyfikaty wręczał przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Gdańsku. W nowym sejmiku zasiadać będą 33 osoby, w tym aż 12 kobiet.

Wybory samorządowe na Pomorzu. Kto został wybrany do sejmiku, a kto ma większość w radach miast? [WYNIKI]

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki wyborów samorządowych na Pomorzu. Marszałek Mieczysław Struk zyskał ponad 60 tys. głosów. Do sejmiku województwa i rad miast weszli nowi radni. Znamy też prezydentów i burmistrzów. W kilku miastach będzie druga tura wyborów.

Dodatkowy dzień wolny od pracy. Sejm uchwalił 12 listopada świętem narodowym

We wtorek wieczorem, 23 października 2018 r. sejm uchwalił ustawę, według której poniedziałek, 12 listopada 2018 r. będzie uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy. Jednak otwarte mają być sklepy, galerie handlowe, publiczne szpitale i apteki.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka