Aktualności

Honorowe wyróżnienie dla abp. Henryka Muszyńskiego [AKTUALIZACJA]

Arcybiskup Henryk Muszyński otrzyma wyróżnienie podczas uroczystości w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego 8 maja 2018 roku. Pochodzący z Kościerzyny duchowny zostanie uhonorowany za m.in. rozsławianie nauki o Biblii na całą Polskę i szeroki świat.

Pomorskie rocznicowe uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791

Z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w Trójmieście zorganizowano patriotyczne pikniki, marsze, msze święte i koncerty. Z Okrętu ORP Błyskawica oddany został świąteczny salut.

„Już nie zapomnisz mnie”. Specjalny koncert z okazji uchwalenia konstytucji w Operze Bałtyckiej w Gdańsku

Na zaproszenie marszałka Mieczysława Struka ponad 400 kombatantów z województwa pomorskiego, 3 maja 2018 roku weźmie udział w uroczystym koncercie w Operze Bałtyckiej. Wydarzenie upamiętni 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Najlepsze pomorskie produkty i potrawy będą walczyć o Bursztynowy Laur. Do wygrania prestiżowy tytuł i nagrody finansowe

W konkursie mogą wziąć udział producenci żywności oraz restauratorzy. Zmierzą się w dwóch kategoriach – potrawa i produkt, a w kategorii produkt oceniane będą dodatkowo cztery podkategorie. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku 4 czerwca 2018 roku.

Wielkie świętowanie. Biało-czerwone flagi na masztach przez trzy dni

Majówka to nie tylko 9-dniowy wypoczynek, ale także czas na świętowanie. Pierwszego maja przypada Święto Pracy, drugiego – Święto Flagi, a trzeciego – 227. rocznica uchwalenia Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Muzycy jazzowi i organiści dominowali. Pomorskie Nagrody Artystyczne rozdane

Statuetki za kreacje artystyczne otrzymali Leszek Kułakowski – kompozytor i pianista oraz Andrzej Szadejko – muzyk. Pianista Piotr Pawlak został Pomorską Nadzieją Artystyczną, a Wielką Pomorską Nagrodę Artystyczną otrzymał muzyk Leszek Możdżer.

100 drzew posadzono w Gdyni. Mają upamiętniać stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

We wtorek 24 kwietnia 2018 r. w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni posadzono sto drzew. Oprócz tego stworzono kapsułę czasu oraz odsłonięto pamiątkową tablicę.

Marszałek konsekwentnie krytykuje plan przekopu Mierzei Wiślanej. Żąda też przeprosin od wiceministra Witkowskiego

25 kwietnia 2018 r. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk był gościem Agnieszki Michajłow z Radia Gdańsk. W Rozmowie Kontrolowanej redaktor pytała m.in. o jego stanowisko co do rządowego planu przekopu Mierzei Wiślanej.

Czy w Twojej okolicy są ulubione przez seniorów miejsca? Czy znasz wyjątkowego starszego człowieka? Zgłoś ich do konkursu

Na zwycięzców czekają nagrody – tradycyjne produkty regionalne, puchary i dyplomy. W Konkursie, ogłoszonym przez Zarząd Województwa Pomorskiego o Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora", przewidziano po 20 nagród w dwóch kategoriach.

Windy, świetlice terapeutyczne i dom samopomocy. Ponad 3 mln zł na inwestycje i usługi społeczne na Pomorzu

Samorząd województwa dofinansuje modernizację budynków usług społecznych. Inwestycje będą między innymi w miejscowościach powiatu kartuskiego, bytowskiego i tczewskiego, a także w Starogardzie Gdańskim i Sopocie.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka