Aktualności

Gala Konkursu Pomorska Nagroda Rzemiosła 2016

W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, 5 listopada 2016 r. odbyła się gala Pomorskiej Nagrody Rzemiosła 2016. Do konkursu nominowano 26 firm startujących w 5 kategoriach. Wyłoniono 5 laureatów oraz wyróżniono 5 firm.


Weryfikacja regionalnego systemu obszarów chronionych

Z inicjatywy marszałka województwa pomorskiego 7 listopada 2016 r. w Sali Okrągłej im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyło się „Seminarium organizacyjne dotyczące weryfikacji regionalnego systemu obszarów chronionych w województwie pomorskim – parków krajobrazowych i obszarów chronionego krajobrazu".


Nauczyciel Pomorza 2016 uczy w Słupsku

Piotr Sikorski, nauczyciel geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku, został zwycięzcą organizowanego przez marszałka województwa pomorskiego konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2016". Tytuł ten marszałek Mieczysław Struk przyznał po raz pierwszy podczas V Forum Pomorskiej Edukacji, które odbyło się 9 listopada 2016 r. w Gdańsku.


V Forum Pomorskiej Edukacji

„My – Obywatele. Pomorski Model Edukacji Obywatelskiej" to hasło V Forum Pomorskiej Edukacji. 9 listopada 2016 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku uczestnicy dyskutują o tak cenionych na Pomorzu wartościach uniwersalnych: regionalności, wielokulturowości i obywatelstwie. Również podczas forum marszałek Mieczysław Struk podpisze ze wszystkimi powiatami umowy o wartości 362 mln zł na projekty wsparcia szkolnictwa zawodowego w regionie. Na koniec spotkania po raz pierwszy w historii samorządu przyznany zostanie tytuł Nauczyciela Pomorza.


Nowe szanse na pracę dla 1300 bezrobotnych z Pomorza

1300 bezrobotnych Pomorzan, zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy w Bytowie, Nowym Dworze Gd., Malborku, Starogardzie Gd. i Wejherowie, otrzyma pomoc w znalezieniu pracy. 7 listopada 2016 r. marszałek Mieczysław Struk podpisał z Mirosławem Kamińskim, prezesem Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ze Słupska oraz starostami umowy na realizację działań aktywizacyjnych.


Droga nr 214 Łeba – Białogarda oraz obwodnica Wicka gotowe za 1,5 roku

W maju 2018 r. kierowcy będą mogli przejechać nowym ponad 13-kilometrowym odcinkiem drogi wojewódzkiej 214 Łeba – Białogarda i obwodnicą Wicka. Umożliwi to dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego WP na lata 2014-2020. W Wicku, w podpisaniu umowy przez Zarząd Dróg Wojewódzkich z wykonawcą, firmą Strabag, uczestniczyli marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski.


Najlepsza przestrzeń publiczna jest w Gdyni

Wicemarszałek Paweł Orłowski wręczył w piątek, 4 listopada 2016 r. nagrody laureatom konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Pomorskiego 2016. Tegorocznym zwycięzcą zostało miasto Gdynia za projekt: „Gdyńska Szkoła Filmowa z parkingiem podziemnym pod placem Grunwaldzkim".


16,5 mln zł unijnego dofinansowania dla słupskiej uczelni

Akademia Pomorska w Słupsku, będąca jedną z największych pomorskich uczelni, będzie oferować swoim studentom jeszcze lepsze warunki kształcenia zawodowego. Wszystko to dzięki wsparciu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 projektu pn. „Rozwój systemu kształcenia o profilu praktycznym w ramach Słupskiego Ośrodka Akademickiego (SOA)".


Stanowisko Pomorskiej Rady Oświatowej w sprawie planowanych zmianach w systemie edukacji

Pomorska Rada Oświatowa, pod przewodnictwem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, podczas posiedzenia 3 listopada 2016 r. przyjęła stanowisko dotyczące proponowanych zmian w systemie oświaty. Publikujemy je poniżej.


Kościół św. Jana odzyska dawny blask

4,8 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku na realizację drugiego etapu rewaloryzacji i adaptacji kościoła św. Jana w Gdańsku na Centrum św. Jana. Umowę o wsparciu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali z Lawrence Ugwu, dyrektorem NCK.


List intencyjny w sprawie regionalnego oddziału Europejskiej Agencji Kosmicznej podpisany

Polska Agencja Kosmiczna podjęła działania zmierzające do utworzenia w Polsce inkubatora przedsiębiorczości ESA wyspecjalizowanego w transferze technologii satelitarnych. Województwo pomorskie jest jednym z kilku regionów, które planują wspierać wykorzystanie tych zaawansowanych technologii w różnych sektorach gospodarki. W środę, 2 listopada 2016 r. w podpisaniu listu intencyjnego ws. utworzenia regionalnego oddziału inkubatora przedsiębiorczości ESA BIC uczestniczył m.in. członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski.


Honorowe Wyróżnienie za Zasługi dla Województwa

Kto w przyszłym roku otrzyma nadawane corocznie przez pomorski sejmik Honorowe Wyróżnienie za Zasługi dla Województwa Pomorskiego? Już od teraz do końca 2016 r. można składać w Urzędzie Marszałkowskim wnioski o przyznanie tego najwyższego regionalnego odznaczenia.


Obwodnicą Kartuz jeżdżą już samochody

Przebudowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2014 obwodnica Kartuz została oddana do użytku. Podczas symbolicznego otwarcia trasy 28 października 2016 r., w którym uczestniczyli marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński, pierwsi kierowcy otrzymali upominki.


Ponad 17 mln zł na wsparcie małych firm z Pomorza

Pomorski Fundusz Rozwoju – spółka samorządu województwa pomorskiego – podpisała dwie umowy z pośrednikami finansowymi: Pomorskim Regionalnym Funduszem Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. w Gdańsku oraz stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka z Pasłęka na łączną kwotę 17,2 mln zł.


Od piątku obwodnica Kartuz otwarta

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku uzyskał właśnie zgodę na użytkowanie I etapu obwodnicy Kartuz. Tym samym samorząd województwa pomorskiego oddaje do użytku pierwszą drogę przebudowaną ze środków RPO WP na lata 2007-2014. Symbolicznie trasę już w piątek, 28 października 2016 r., o godz. 8.00, otworzą marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński. Na pierwszych kilkudziesięciu kierowców czekać będą upominki.


Miliony złotych dla pomorskich uczelni na lepsze kształcenie

Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Gdyni będą oferować studentom jeszcze lepsze warunki kształcenia zawodowego. A to dzięki podpisanym przez marszałków Mieczysława Struka i Wiesława Byczkowskiego umowom dofinansowującym projekty tych uczelni ze środków RPO WP na lata 2014-2020.


Unijne dofinansowanie dla człuchowskich projektów edukacyjnych

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski 21 października 2016 r. podpisali ze starostą człuchowskim Aleksandrem Gappą dwie umowy w sprawie dofinansowania projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 z zakresu edukacji. Wartość obu projektów to 4,86 mln zł, zaś unijne wsparcie to 3,2 mln zł.


Dla bezpieczeństwa pasażerów, czyli o defibrylatorach w pomorskich mediach

Ruszyła kampania związana z zakupem 51 defibrylatorów do wszystkich pociągów należących do samorządu województwa pomorskiego. Przez dwa tygodnie, na antenie Radia Gdańsk i TVP Gdańsk, mieszkańcy regionu wysłuchają i zobaczą spoty reklamowe poświęcone tej ważnej inwestycji. W spocie wystąpili: marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz ratownik medyczny Bartosz Krasiński ze Szpitala im. M. Kopernika.


Stara Kościelnica to piękna wieś!

Laureatką XXIII edycji Konkursu Piękna Wieś Pomorska w kategorii wsi została Stara Kościelnica w gminie Miłoradz. Za najpiękniejszą zagrodę nagrodę otrzymali Teresa i Józef Stolc z Kiełpina w gminie Kartuzy. W konkursie udział wzięło 118 wsi oraz 217 zagród z 14 powiatów naszego województwa.


Automatyczne defibrylatory w 51 pociągach

Samorząd województwa pomorskiego kupił do wszystkich swoich 51 pojazdów przenośne defibrylatory AED, dzięki którym będzie można pomóc podróżnym z nagłym zatrzymaniem krążenia. W obchodzonym dzisiaj Dniu Ratownictwa Medycznego, w pociągu relacji Malbork – Gdynia, w którym zamontowany został defibrylator, przeprowadzono pokaz akcji ratunkowej. Uczestniczyli w nim marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski.


Memorandum w sprawie alternatywnej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską

W związku z przyspieszenie prac nad przygotowaniem budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską (tzw. przekop Mierzei Wiślanej), 30 września 2016 r. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, przekazał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu stanowisko marszałka w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej.


RegioStars 2016 zdobyte! Zwycięstwo pomorskiego projektu

Projekt „Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku", realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, został tegorocznym zwycięzcą konkursu RegioStars 2016 w kategorii CityStar – zintegrowane strategie na rzecz rozwoju obszarów miejskich będących w trudnej sytuacji. Podczas Europejskiego Tygodnia Regionów w Brukseli, 11 października 2016 r. nagrodę z rąk komisarz ds. polityki regionalnej Coriny Creţu odebrał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.


Konferencja dotycząca profilaktyki uzależnień

Współczesna profilaktyka, terapia i reintegracja społeczna osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych to temat konferencji, która odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, w poniedziałek, 17 października 2016 r. Spotkanie skierowane jest do osób zajmujących się przeciwdziałaniem uzależnieniom, które pracują w jednostkach samorządu terytorialnego. Obowiązują zgłoszenia.


Ponad 2 miliony pasażerów po roku funkcjonowania PKM

Po powrocie na linię Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, od 4 do 30 września 2016 r. pociągi przewiozły 157 tys. pasażerów, z czego 82,5 tys. na odcinku Gdańsk Wrzeszcz – Gdynia Główna, 29,2 tys. na trasie Kartuzy – Gdańsk Wrzeszcz i 45 tys. w relacji Kościerzyna – Gdynia Główna. We wrześniu – czyli równo rok po uruchomieniu PKM – łączna liczba pasażerów korzystających z nowej siatki połączeń kolejowych przekroczyła już 2 miliony!


Pół miliona złotych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej

Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski podpisali 5 października 2016 r. umowy dotyczące dofinansowania z budżetu województwa pomorskiego zakupu nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Środki trafią do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w 11 miejscowościach.


Finał konkursu Piękna Wieś Pomorska 2016

Która wieś zostanie tegoroczną laureatką konkursu Piękna Wieś Pomorska? Wyniki 23. edycji konkursu poznamy w czwartek, 13 października 2016 r. Uroczysty finał odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Wstęp na galę jest otwarty.


Rusza Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+. 430 mln zł na przedsiębiorstwa w regionie

Zarząd Województwa Pomorskiego 30 września 2016 r. podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę, na mocy której zostanie uruchomiony program wsparcia dla przedsiębiorstw w regionie. 430 mln zł trafi do mikro, małych i średnich firm w postaci kredytów, pożyczek, poręczeń i inwestycji kapitałowych. Województwo pomorskie jest pierwszym samorządem, który podpisuje umowę z BGK na zarządzanie tego typu środkami w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.


Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

1 października jest Świętem Osób Starszych. Honoruje ono tych, których darzymy największym szacunkiem i uznaniem za trud włożony w pracę zapewniającą rozwój Pomorza oraz w wychowanie kolejnych pokoleń. Osoby starsze mają takie doświadczenie życiowe, z którego powinniśmy korzystać, zmieniając otaczającą nas rzeczywistość.


Pomorskie nagrodzone na Smakach Regionów

Największe targi żywności regionalnej i tradycyjnej w kraju odbyły się w dniach 24-27 września 2016 r. w Poznaniu. Stolica Wielkopolski gościła 15 województw podczas targów Smaki Regionów. Przez cztery dni odwiedzający mogli rozsmakować się w tradycyjnych produktach z każdego zakątka kraju, także z województwa pomorskiego. Aż 5 produktów z naszego regionu zdobyło Medal Targów Smaki Regionów, a 6 zostało uhonorowanych statuetką Perły.


91 milionów złotych na budowę i modernizację dróg lokalnych

Już w przyszłym roku kolejne 52 projekty drogowe z Pomorza zostaną zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowy w tej sprawie podpisali w środę, 28 września 2016 r., marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski.


XXVI sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego w Wejherowie

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej gościło radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego, którzy 26 września 2016 r. obradowali tu na XXVI sesji. Poprzedziło ją podpisanie przez marszałków Mieczysława Struka i Wiesława Byczkowskiego umów o dofinansowaniu z PROW projektów dotyczących dróg lokalnych z powiatu wejherowskiego oraz wręczenie decyzji o dofinansowaniu projektów edukacyjnych z RPO WP.


Ocena stanu technicznego Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po lipcowej ulewie

Prezentacja dokumentu pt. „Ocena stanu technicznego obiektów budowlanych Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po ekstremalnym opadzie atmosferycznym w dniach 14-15 lipca 2016" była tematem konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w piątek, 23 września 2016 r.


Dwa dodatkowe przystanki PKM w Gdyni

PKM SA oraz konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman SA podpisały 22 września 2016 r., umowę na budowę dwóch dodatkowych przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na terenie Gdyni. Powstaną one w II połowie 2017 r. W wydarzeniu, które odbyło się w siedzibie PKM SA przy ul. Budowlanych 77, uczestniczyli także przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego, władz Gdyni oraz PKP PLK.


Diagnoza stanu kultury na Pomorzu

Nadbałtyckie Centrum Kultury wraz z Departamentem Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przygotowało ankietę, która pomoże przeprowadzić diagnozę obecnego stanu kultury na Pomorzu. Jest ona skierowana do wszystkich instytucji, organizacji, artystów i edukatorów działających w obszarze kultury, w tym edukacji kulturowej.


Europejski Koncert Wolności

Niezwykły koncert odbył się 18 września 2016 r. w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Z okazji 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy przed publicznością wystąpiły Baltic Sea Youth Philharmonic Orchestra i Kremerata Baltica. Spotkanie odbyło się pod patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.


Dzień Ryby w Gdańsku

Pokazy kulinarne z rybami w roli głównej, prezentacja zalet płynących ze spożywania ryb, wskazówki dotyczące zdrowego żywienia, a także możliwość zakupu ryb morskich i słodkowodnych od rybaków to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w Dniu Ryby. Wystarczy przyjść na Targ Rybny w Gdańsku w sobotę, 24 września 2016 r., aby poczuć prawdziwie morski klimat.


Święto plonów już za nami

W słoneczną niedzielę 11 września 2016 r. w Brusach odbyły się Dożynki Województwa Pomorskiego. Organizatorami święta plonów byli: Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Stanisław Skaja, starosta chojnicki oraz Witold Ossowski, burmistrz Brus. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach, podczas której poświęcone zostały wieńce i chleby dożynkowe.


300 tysięcy złotych dla pomorskiej policji

Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski podpisali z Jarosławem Rzymkowskim, Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku, porozumienie w sprawie przekazania 300 tys. zł na Fundusz Wsparcia Policji, z przeznaczeniem na zakup specjalistycznego chronografu gazowego z detektorem masowym GC/MS dla Laboratorium Kryminalistycznego KW Policji w Gdańsku. Uroczystość odbyła się w 15 września 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.


Zmiany w prezydium pomorskiego sejmiku

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 12 września 2016 r., nastąpiła również zmiana w prezydium Sejmiku Województwa Pomorskiego. Dotychczasowego wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego Jerzego Barzowskiego zastąpiła radna Hanna Zych-Cisoń.


Paweł Orłowski w Zarządzie Województwa Pomorskiego

Podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 12 września 2016 r., radni podjęli decyzję o powołaniu Pawła Orłowskiego na stanowisko członka Zarządu Województwa Pomorskiego. W tajnym głosowaniu otrzymał on 22 głosów „za", przy 8 głosach „przeciw".


Pierwsze urodziny Bohatera Borysa, czyli kilka słów o rzeczach trudnych

Na czym polegają choroby rzadkie dowiedzieć się będzie można w sobotę, 10 września 2016 r. w Centrum św. Jana w Gdańsku. Pod patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka odbędzie się tam ważne spotkanie – 1. urodziny Bohatera Borysa – czyli opowieść o 7-letnim chłopcu, który od dwóch lat zmaga się z genetyczną i nieuleczalną chorobą. A wszystko przy kawie, torcie i muzyce!


Ośrodki Wspierania Ekonomii Społecznej dofinansowane z RPO

Ponad 32 mln zł trafią do trzech akredytowanych Ośrodków Wspierania Ekonomii Społecznej. Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził wyniki oceny merytorycznej na dofinansowanie wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dzięki dofinansowaniu pomocą objętych zostanie 460 instytucji społecznych w naszym województwie.


Ponad 260 mln zł na poprawę jakości edukacji w województwie pomorskim

111 projektów otrzyma dofinansowanie unijne na poprawę jakości edukacji ogólnej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził właśnie wyniki oceny merytorycznej największego konkursu pod względem kwoty przeznaczonej na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pomorskie Dni Energii – wykłady, warsztaty, porady

VI edycja Pomorskich Dni Energii – jednego z największych wydarzeń energetycznych w północnej Polsce – odbędzie się 16 i 17 września 2016 r. w Gdańsku. Organizatorzy – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego – przygotowali wykłady na temat poprawy efektywności energetycznej oraz wiele atrakcji dla mieszkańców.


List otwarty do Prezydenta RP w sprawie przemówienia podczas pogrzebu „Inki” i „Zagończyka”

Z inicjatywy marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, przy poparciu pomorskich samorządowców, 6 września 2016 r. do Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany został list otwarty, odnoszący się do słów wypowiedzianych przez prezydenta podczas pogrzebu Żołnierzy Niezłomnych – „Inki" i „Zagończyka" w gdańskiej bazylice Mariackiej 28 sierpnia 2016 r.


O zwiększeniu atrakcyjności inwestycyjnej regionu

Agencja Rozwoju Pomorza, koordynator inicjatywy Invest in Pomerania, zaprasza na spotkanie „Invest in Pomerania 2020 – zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej regionu", które odbędzie się w czwartek, 8 września 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.


Fujifilm otwiera w Gdańsku pierwsze europejskie Centrum Usług Wspólnych

Firma Fujifilm właśnie ogłosiła utworzenie nowego oddziału w Gdańsku. Od 1 września 2016 r. nowe centrum będzie wykonywać procesy operacyjne dla Fujifilm w Europie głównie w obszarze finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.


Linia PKM z Kartuz do Gdańska Wrzeszcza działa od 4 września

Dzięki szybszemu wykonaniu niezbędnych do wznowienia ruchu prac naprawczych na linii PKM, pociągi SKM z Kartuz dojeżdżają do Gdańska Wrzeszcza od 4 września, a nie jak wcześniej przewidywano, od 1 października 2016 r. Również pociągi SKM na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Osowa – Gdańsk Wrzeszcz w ciągu kilku dni powrócą do rozkładu jazdy – prawdopodobnie już od 7 września. Obecnie trwa opracowywanie nowego, tymczasowego rozkładu jazdy uwzględniającego także tę trasę.


Zgłoś kandydata do Srebrnego Drzewka

Jeśli znasz kogoś, kto działa społecznie i uważasz, że zasługuje na wyróżnienie, to zgłoś go do Srebrnego Drzewka. Jest to nagroda marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka, przyznawana za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej dla pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z województwa pomorskiego. Termin nadsyłania kandydatur upływa 25 września 2016 r.


Rekomendacja dla nowego członka Zarządu Województwa

Pomorski Zarząd Platformy Obywatelskiej oraz Klub Radnych Platformy Obywatelskiej w Sejmiku Województwa Pomorskiego, podczas posiedzeń 22 sierpnia 2016 r., pozytywnie zaopiniowały kandydaturę Pawła Orłowskiego na członka Zarządu Województwa Pomorskiego.