Aktualności

Przez ustawę Szyszki w Łebie wycięto 4 hektary lasu. Burmistrz: „Jestem wściekły”

W ciągu ostatniego weekendu w Łebie na 4-hektarowej działce ścięto kilkaset drzew. Działka to jeden z najatrakcyjniejszych terenów w Polsce. Znajduje się między plażą Bałtyku a brzegiem jeziora Sarbsko.

Rozświetlone Pomorze. 71 milionów złotych dofinansowania na modernizację oświetlenia

W 18 pomorskich gminach i miastach zostanie zmodernizowane oświetlenie. Dofinansowania w wysokości 71 milionów złotych umożliwi lepsze oświetlenie dróg i chodników oraz oszczędność energii w naszym regionie.

Milion na ratowanie pomorskich zabytków. W tym roku najbardziej skorzystają kościoły

Na odrestaurowanie zniszczonych ambon i ołtarzy, remont dachów, fundamentów czy wież kościołów samorząd województwa pomorskiego przeznaczy w tym roku ponad 993 tys. zł. Dotacje otrzyma 14 projektów związanych z pracami konserwatorskimi i robotami budowlanymi przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków naszego województwa.

Pomorskie Sztormy wręczone w Sopocie. Ich warto zapamiętać

Głosowanie na „Pomorskie Sztormy 2016" zakończone, a 10 laureatów odebrało już prestiżowe statuetki. Jak co roku, plebiscyt zorganizowany został przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto" we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Jak nazwać trzy łączone ze sobą szpitale? Pracownicy zgłosili aż 35 propozycji!

Wiemy, jaką nazwę łączonych szpitali wybrała komisja. Szpitale Pomorskie – to zwycięska propozycja!

Z Miastka do Ustki w lepszych warunkach. Pasażerowie kolei odetchną z ulgą

Rewitalizacja odcinka linii kolejowej nr 405 będzie przebiegać od granicy województwa pomorskiego przez Miastko, Słupsk do Ustki. Początek prac już wiosną.

Droga świętego Jakuba. Jak z Pomorza dojść do Santiago de Compostela?

Województwo pomorskie przystąpi w charakterze członka do Europejskiej Federacji Dróg św. Jakuba z Composteli z siedzibą w Le Puy-en-Velay (Francja). Tak zdecydowali radni podczas sesji sejmiku 27 lutego 2017 r.

Filmy, książki i dużo muzyki. Artyści ze stypendiami od marszałka [ZDJĘCIA]

Blisko setka twórców kultury z województwa pomorskiego otrzyma łącznie 350 tys. zł na realizację projektów artystycznych, dotyczących upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami. Najwięcej dofinansowanych wniosków dotyczyło projektów muzycznych. Uroczyste wręczenie wyróżnień z udziałem marszałka Mieczysława Struka odbyło się 27 lutego 2017 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

Spór radnych sejmiku o Lecha Wałęsę i lotnisko w Gdańsku. „Kompromitacja” kontra „jest bohaterem”

Jerzy Barzowski, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Krzysztof Trawicki, przewodniczący Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego w Sejmiku Województwa Pomorskiego podczas sesji 27 lutego 2017 r. przedstawili oświadczenia w sprawie propozycji zmiany nazwy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Pomorskie inwestuje w człowieka. 26,5 mln zł dofinansowania dla Gdyni i Trójmiasta

Ponad 1400 mieszkańców Pomorskiego, w tym 110 z niepełnosprawnościami, skorzysta m.in. ze szkoleń i doradztwa zawodowego oraz warsztatów, mających na celu aktywizację społeczno-zawodową i zwiększenie zatrudnienia.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka