Aktualności

Inwestor z Finlandii stworzy 300 miejsc pracy w Lęborku

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 22 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, marszałek województwa Mieczysław Struk, przedstawił nowego inwestora, który wkrótce rozpocznie swoją działalność na Pomorzu.

Pomorski Jarmark Wielkanocny w Gdańsku!

23 marca warto było znaleźć czas i wybrać się na Pomorski Jarmark Wielkanocny. W pawilonie wystawienniczym na Targu Węglowym w Gdańsku prezentowane były wielkanocne dania i produkty przygotowane według tradycyjnych receptur przez panie z kół gospodyń wiejskich, które kontynuują tradycje wiejskie oraz popularyzują dziedzictwo kulinarne województwa pomorskiego.

Szansa na modernizację baz danych pomorskiej geodezji

O możliwościach pozyskania środków unijnych na realizację priorytetowych działań służby geodezyjnej i kartograficznej rozmawiał 7 marca br. wicemarszałek Wiesław Byczkowski z Głównym Geodetą Kraju Kazimierzem Bujakowskim, wiceprezydentem Gdyni Bogusławem Stasiakiem oraz z Romualdem Nowakiem, Pomorskim Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego.

Biuro Turystyczne Tramp z Gdyni złożyło oświadczenie o niewypłacalności

7 marca 2013 r. właściciel Biura Turystycznego TRAMP z Gdyni (ul. Wielkopolska 44), złożył oświadczenie o niewypłacalności. Poza granicami Polski nie ma klientów niewypłacalnego biura. Marszałek województwa pomorskiego uruchomi procedurę wynikającą z umów gwarancji ubezpieczeniowych, posiadanych przez ww. organizatora, w celu dokonania zwrotów wpłat wniesionych tytułem niezrealizowanych imprez turystycznych.

Termomodernizacja w urzędzie

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego – Departament Majątku Województwa zrealizował projekt „Termomodernizacja budynku UMWP w Gdańsku".

InnoDoktorant po raz piąty

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk uhonorował stypendiami (w wysokości do 30 tys. zł każde) 59 doktorantów z Pomorza. Uroczystość tradycyjnie odbyła się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku. To już piąta edycja projektu „InnoDoktorant – stypendia dla doktorantów", realizowanego przez wojewódzki samorząd.

Marszałek czyta dzieciom

Dzieci z Przedszkola św. Jana de La Salle w Gdańsku-Wrzeszczu odwiedził niecodzienny gość: marszałek województwa Mieczysław Struk.

Khalidov gratuluje zwycięzcom

Z I Mistrzostw Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej Halowej, które w dniach 1-2 marca odbyły się w Iławie, pomorscy urzędnicy przywieźli złoto! W finale pokonali gospodarzy turnieju – zespół Warmii i Mazur – 3:0.

Rynek pracy wyzwaniem dla Euroregionu

Prezydium Euroregionu Bałtyk 25 i 26 lutego obradowało w Gdańsku. Gospodarz spotkania – Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego – gościł przedstawicieli organizacji członkowskich z Danii, Litwy, Polski, Rosji i Szwecji. Delegaci wzięli też udział w seminarium dotyczącym sytuacji na rynkach pracy. Pomorskie reprezentuje w Euroregionie wicemarszałek Wiesław Byczkowski.

6 milionów złotych unijnego wsparcia dla Słupska, Ryjewa i Starego Targu

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali umowy o dofinansowaniu trzech inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013: w gminach Słupsk, Ryjewo i Stary Targ.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka