Aktualności

Laury św. Dominika dla „Pomorskich Smaków”

Projekt Urzędu Marszałkowskiego „Pomorskie Smaki" – wyróżniony w konkursie o Grand Prix Jarmarku św. Dominika! Komisja konkursowa doceniła „szeroką prezentację bogactwa kulinarnego i kulturowego Kaszub, Kociewia, Żuław i Powiśla".

Wystawa artystów z Małego Trójkąta Weimarskiego

Od 9 sierpnia do 5 września w Centrum św. Jana w Gdańsku można oglądać wystawę malarstwa i rzeźby artystów z regionów Małego Trójkąta Weimarskiego. Ekspozycja to wynik współpracy regionalnej województwa pomorskiego, okręgu Środkowej Frankonii oraz Limousin. Wystawę uroczyście otworzył marszałek Mieczysław Struk.

Wspólny pomysł na dobrą żywność i rolnictwo

Marszałkowie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego podpisali 5 sierpnia 2013 roku w Olsztynie porozumienie o współpracy w dziedzinie rolnictwa lokalnego, żywności tradycyjnej i turystyki. Regiony dzięki wspólnemu działaniu chcą w przyszłości pozyskiwać środki unijne na badania naukowe, edukację i promocję oraz kolejne inwestycje w tych branżach gospodarki.

Bobby McFerrin+

Program V edycji międzynarodowego festiwalu sztuki Solidarity of Arts został zaprezentowany 2 sierpnia 2013 r. o godz. 10.30 podczas konferencji prasowej w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku. Gwiazdą tegorocznego koncertu będzie Bobby McFerrin.

Nowi dyrektorzy samorządowych szpitali

Komisja konkursowa powołana przez Zarząd Województwa Pomorskiego wybrała nowego dyrektora Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Został nim Tomasz Sławatyniec. W drugim konkursie – na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Psychiatrycznego ZOZ w Słupsku – najlepszy okazał się Krzysztof Sikorski.

Smaki Pomorza na „Dominiku”

Na Jarmarku św. Dominika, w specjalnym pawilonie przygotowanym przez Urząd Marszałkowski przy ul. św. Ducha, mieszkańcy i turyści codziennie kosztują lokalnych przysmaków i spotykają się z artystami. Podczas konkursu kulinarnego o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego gotował sam skarbnik województwa Henryk Halmann.

Siedziba PODR i centrum pszczelarstwa w Lubaniu

24 lipca 2013 r. w Lubaniu z roboczą wizytą gościł Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. Głównym celem spotkania było omówienie planów związanych z przeniesieniem siedziby Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Gdańska do Lubania.

Szybki Internet, e-administracja i e-integracja

19 lipca 2013 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego odbyła się konferencja, na której ministrowie Michał Boni i Paweł Orłowski przedstawili założenia Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Blisko pół miliona złotych dla policji i straży pożarnej

Samorząd województwa pomorskiego wsparł Komendę Wojewódzką Policji i Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku kwotą 490 tys. zł. Podpisanie umów i porozumień odbyło się 22 lipca 2013 r. w Urzędzie Marszałkowskim.

Gokarty, squash i muzeum sportu

Dzięki realizowanej przez samorząd województwa pomorskiego Inicjatywie JESSICA powstanie kolejny obiekt: centrum rekreacyjno-sportowe koło stadionu PGE Arena w Gdańsku. Umowa pożyczki została podpisana 19 lipca 2013 r. w pobliżu stadionu – w siedzibie AmberExpo.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka