Aktualności

Strategiczne porozumienie z Eurolotem

Wczoraj Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski i Prezes Eurolotu Mariusz Dąbrowski podpisali wspólnie list intencyjny w sprawie rozwoju siatki połączeń z gdańskiego lotniska.

Targi Baltexpo 2013

Ponad 200 wystawców z kilkunastu krajów z całego świata brało udział w Międzynarodowych Targach Morskich i Konferencji Baltexpo. To największa i najbardziej prestiżowa w Europie Środkowo-Wschodniej impreza targowa przemysłu morskiego, mająca ponad 30 letnią tradycję.

„Kaszëbë Team”: przez Węgry na Syberię

Marszałek Mieczysław Struk pożegnał czworo młodych ludzi – członków załogi „Kaszëbë Team 2013", którzy ruszyli na podbój Europy. Najpierw pojadą na Węgry, gdzie wystartują w rajdzie Jedwabnym Szlakiem „The Bamako Summer", a po zakończeniu rajdu udadzą się aż za Ural, śladami deportowanych na Syberię.

Laury św. Dominika dla „Pomorskich Smaków”

Projekt Urzędu Marszałkowskiego „Pomorskie Smaki" – wyróżniony w konkursie o Grand Prix Jarmarku św. Dominika! Komisja konkursowa doceniła „szeroką prezentację bogactwa kulinarnego i kulturowego Kaszub, Kociewia, Żuław i Powiśla".

Wystawa artystów z Małego Trójkąta Weimarskiego

Od 9 sierpnia do 5 września w Centrum św. Jana w Gdańsku można oglądać wystawę malarstwa i rzeźby artystów z regionów Małego Trójkąta Weimarskiego. Ekspozycja to wynik współpracy regionalnej województwa pomorskiego, okręgu Środkowej Frankonii oraz Limousin. Wystawę uroczyście otworzył marszałek Mieczysław Struk.

Wspólny pomysł na dobrą żywność i rolnictwo

Marszałkowie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego podpisali 5 sierpnia 2013 roku w Olsztynie porozumienie o współpracy w dziedzinie rolnictwa lokalnego, żywności tradycyjnej i turystyki. Regiony dzięki wspólnemu działaniu chcą w przyszłości pozyskiwać środki unijne na badania naukowe, edukację i promocję oraz kolejne inwestycje w tych branżach gospodarki.

Bobby McFerrin+

Program V edycji międzynarodowego festiwalu sztuki Solidarity of Arts został zaprezentowany 2 sierpnia 2013 r. o godz. 10.30 podczas konferencji prasowej w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku. Gwiazdą tegorocznego koncertu będzie Bobby McFerrin.

Nowi dyrektorzy samorządowych szpitali

Komisja konkursowa powołana przez Zarząd Województwa Pomorskiego wybrała nowego dyrektora Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Został nim Tomasz Sławatyniec. W drugim konkursie – na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Psychiatrycznego ZOZ w Słupsku – najlepszy okazał się Krzysztof Sikorski.

Smaki Pomorza na „Dominiku”

Na Jarmarku św. Dominika, w specjalnym pawilonie przygotowanym przez Urząd Marszałkowski przy ul. św. Ducha, mieszkańcy i turyści codziennie kosztują lokalnych przysmaków i spotykają się z artystami. Podczas konkursu kulinarnego o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego gotował sam skarbnik województwa Henryk Halmann.

Siedziba PODR i centrum pszczelarstwa w Lubaniu

24 lipca 2013 r. w Lubaniu z roboczą wizytą gościł Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. Głównym celem spotkania było omówienie planów związanych z przeniesieniem siedziby Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Gdańska do Lubania.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka