Aktualności

Wizyta w Gdyńskim Centrum Onkologii

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski wraz z przewodniczącym sejmikowej Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny wizytowali Szpital Morski im. PCK w Gdyni Sp. z o.o.

Z komisarzem Hahnem o pomorskich inwestycjach i rozwoju regionu

26 czerwca marszałek Mieczysław Struk spotkał się w Brukseli z komisarzem ds. polityki regionalnej i miejskiej Johannesem Hahnem. Głównym tematem spotkania były pomorskie inwestycje współfinansowane ze środków UE w minionej oraz obecnej perspektywie finansowej.

Rozstrzygnięto przetarg na zakup 10 pojazdów szynowych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Zarząd Województwa pomorskiego rozstrzygnął dzisiaj postępowanie przetargowe na dostawę 10 sztuk spalinowych zespołów trakcyjnych dla obsługi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

12 tysięcy uczniów z Pomorza złapało wiatr w żagle wiedzy

16 czerwca podsumowany został projekt „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską", w którym uczestniczyło 12 000 dzieci z Pomorza.

Rowerem przez Pomorze

W Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej (mieszczącym się w Bramie Wyżynnej w Gdańsku) 12 czerwca odbyła się uroczystość podpisania umowy przez marszałka Mieczysława Struka z firmą DS Consulting na realizację analizy wykonalności przedsięwzięcia „Pomorskie Trasy Rowerowe o zasięgu międzynarodowym R-10 i WTR (R-9)".

Pierwsi absolwenci Pomorskiej Akademii Liderów Edukacji

Zakończyła się pierwsza edycja pilotażowego programu Pomorska Akademia Liderów Edukacji 2020, wpisującego się w działania samorządu w obszarze edukacji w ramach Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020. Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wręczył uroczyście 23. absolwentom Akademii pamiątkowe dyplomy oraz zaświadczenia o doskonaleniu zawodowym.

Truskawkowy Smak Wolności

4 czerwca w Brukseli Przedstawiciele Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek, rozdali około 400 kg truskawek kaszubskich, czyli blisko 4 tys. sztuk. Ubrani w regionalne, kaszubskie stroje częstowali owocami przechodniów i urzędników na Placu Schumana przed wejściem do Parlamentu Europejskiego oraz w instytucjach europejskich.

Już wkrótce 10 nowych pociągów na torach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Wicemarszałkowie Ryszard Świlski i Czesław Elzanowski podpisali w Warszawie umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych o udzieleniu województwu pomorskiemu dofinansowania na realizację projektu pn. „Zakup 10 sztuk spalinowych zespołów trakcyjnych do obsługi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Trójmieście" w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

IX Pomorskie Forum Przedsiębiorczości

W Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni, 29 maja, odbyło się zorganizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza, IX Pomorskie Forum Przedsiębiorczości. Otworzył je uroczyście marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Ponad 131 mln zł na projekty transportu publicznego w Gdańsku i Gdyni

Ponad 131 mln zł przeznaczył Urząd Marszałkowski na dofinansowanie projektów transportu publicznego w Trójmieście. Z funduszy europejskich powstaną m.in. węzły integracyjne dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Gdańsku. Sfinansowana zostanie również przebudowa ul. Chwarznieńskiej w Gdyni.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka