Aktualności

VII Regionalne Białorusko-Pomorskie Forum Gospodarcze

O perspektywach współpracy między województwem pomorskim a obwodem grodzieńskim rozmawiali uczestnicy Forum Gospodarczego w Grodnie. Udział w spotkaniu wziął udział wicemarszałek Krzysztof Trawicki oraz przedstawiciele pomorskich firm i instytucji. Wydarzenie odbyło się w terminie 11-12 września br.

II Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk

Forum, które w tym roku odbyło się przy okazji Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2015, to wyjątkowa okazja do spotkania środowiska samorządowego, naukowego i gospodarczego, z których każde działa na rzecz Korytarza Bałtyk-Adriatyk ze swojego punktu widzenia.

Pracodawcy na medal – Pomorscy Lodołamacze 2015

Kim są Lodołamacze? To pracodawcy, którzy angażują się w pomoc niepełnosprawnym, przełamują stereotypy i pokazują, że każdy może być doskonałym pracownikiem. Zostali oni nagrodzeni 9 września, podczas X edycji Pomorskiej Gali Konkursu „Lodołamacze 2015". W gali wzięła udział Hanna Zych-Cisoń, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Aparat USG dla najmłodszych pacjentów Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku

Blisko 3 tys. dzieci co roku przychodzi na świat w Szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku, z czego około 300 z nich trafia na oddział intensywnej terapii. To ponad połowa chorych noworodków z całego województwa. To właśnie dla nich, 9 września, Pomorska Fundacja Neonatologii „Dobrze, że jesteś" przekazała aparat USG dla Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka.

XVIII Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2015

Marszałek Mieczysław Struk oraz członek zarządu Ryszard Świlski wzięli udział w otwarciu XVIII Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2015. Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 7 września, w AmberExpo w Gdańsku.

Znamy laureatki pomorskiej edycji konkursu „Lady D”

Dla pań, które mimo niepełnosprawności wykorzystują cały swój potencjał, aby być aktywnymi przedstawicielami naszego społeczeństwa, Parlamentarna Grupa Kobiet zorganizowała Konkurs Lady D (Lady Disabled) im. Krystyny Bochenek. W poniedziałek, 7 września odbyła się uroczysta gala regionalnej części konkursu, z udziałem wicemarszałek Hanny Zych-Cisoń oraz posłanki na Sejm RP Krystyny Kłosin.

Dworce kolejowe dla Somonina, Dziemian, Brus i Chojnic

Za nami wyjątkowy przejazd pociągu na trasie Gdynia Główna – Brusy, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa i spółek PKP. Podczas podróży zostały podpisane umowy dotyczące przekazania dworców i nieruchomości kolejowych na rzecz jednostek samorządu terytorialnego: Somonina, Dziemian, Brus i Chojnic oraz powstania w tych miejscowościach węzłów integracyjnych.

Wielkie czytanie „Lalki” w szpitalu Copernicus w Gdańsku

W ramach IV Akcji Narodowego Czytania, w sobotę, 5 września br., na oddziałach dziecięcych szpitala Copernicus, odbyło się aktywne czytanie „Lalki" Bolesława Prusa. Jeden z fragmentów książki przeczytała także wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.

Marszałek wręczył „Bene Merito” Edwardowi Kajdańskiemu

Minister Spraw Zagranicznych RP przyznał Edwardowi Kajdańskiemu prestiżową odznakę za zasługi dla relacji polsko-chińskich, w szczególności w dziedzinie wzajemnego poznania kultur i badania kontaktów historycznych. W piątek, 4 września Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa pomorskiego, wręczył mu odznaczenie.

Pomorscy samorządowcy odznaczeni przez ministra administracji i cyfryzacji

Szef MAC, Andrzej Halicki, 3 września wręczył 38 samorządowcom z Pomorza odznaki honorowe za szczególne osiągnięcia na rzecz samorządu terytorialnego. Wśród wyróżnionych byli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, przewodniczący Sejmiku Jan Kleinszmidt oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Grzegorz Grzelak.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka