Aktualności

Pomorskie rośnie w siłę

W tym roku aura zdecydowanie sprzyja letniemu wypoczynkowi nad Bałtykiem. Nie tylko turyści są zadowoleni z tegorocznych wakacji, ale i branża turystyczna. Na Pomorze przyjeżdżają goście z całego kraju, rezerwacje pobytów nadal napływają.

Nowoczesny Zakład Rehabilitacji w szpitalu Copernicus

W szpitalu Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. (dawne Pomorskie Centrum Traumatologii w Gdańsku) otwarty został wyremontowany i zmodernizowany Zakład Rehabilitacji, który dedykowany jest chorym ze schorzeniami układu ruchu. Uroczystość z tej okazji z udziałem marszałka Mieczysława Struka, wicemarszałek Hanny Zych-Cisoń oraz radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego odbyła się 23 lipca.

Szansa na 770 mln zł dla Miejskich Obszarów Funkcjonalnych

16 lipca w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski zaparafowali Zintegrowane Porozumienia Terytorialne (ZPT) dla Miejskich Obszarów Funkcjonalnych (MOF) województwa pomorskiego, tj. Słupska, Starogardu Gdańskiego, Malborka, Chojnic-Człuchowa, Lęborka, Kwidzyna oraz Bytowa.

Bajkowy urlop w Polsce

9 lipca na Długim Targu w Gdańsku odbyła się pomorska odsłona kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej „Bajkowy urlop w Polsce". Partnerem kampanii jest Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Minister sportu i turystyki Andrzej Biernat z wizytą na Pomorzu

Marszałek Mieczysław Struk podpisał z ministrem sportu i turystyki Andrzejem Biernatem porozumienie w sprawie współdziałania obu instytucji w latach 2014-2018. Strony wyraziły zaniepokojenie z powodu negatywnych tendencji obniżania się sprawności fizycznej społeczeństwa, dramatycznie malejącej aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży oraz wzrostem liczby dzieci otyłych, cierpiących na nadwagę i wady postawy.

Blisko 45 mln zł na dokapitalizowanie szpitala w Kościerzynie

Marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Wiesław Byczkowski podpisali z p.o. prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu Jerzym Górą umowę inwestycyjną o dokapitalizowaniu kwotą 44,579 mln zł Szpitala Specjalistycznego sp. z o.o. w Kościerzynie.

Absolutorium dla Zarządu

Głównym tematem czerwcowej sesji Sejmiku było roczne sprawozdanie finansowe województwa pomorskiego za 2013 rok. Radni głosami: 22 „za", 4 „przeciw" i 2 „wstrzymujące się" udzielili również absolutorium zarządowi województwa.

Wizyta w Gdyńskim Centrum Onkologii

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski wraz z przewodniczącym sejmikowej Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny wizytowali Szpital Morski im. PCK w Gdyni Sp. z o.o.

Z komisarzem Hahnem o pomorskich inwestycjach i rozwoju regionu

26 czerwca marszałek Mieczysław Struk spotkał się w Brukseli z komisarzem ds. polityki regionalnej i miejskiej Johannesem Hahnem. Głównym tematem spotkania były pomorskie inwestycje współfinansowane ze środków UE w minionej oraz obecnej perspektywie finansowej.

Rozstrzygnięto przetarg na zakup 10 pojazdów szynowych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Zarząd Województwa pomorskiego rozstrzygnął dzisiaj postępowanie przetargowe na dostawę 10 sztuk spalinowych zespołów trakcyjnych dla obsługi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka