Aktualności

Dla kogo Bursztynowe Mieczyki?

10 grudnia 2013 r. w Polskiej Filharmonii FotBałtyckiej w Gdańsku odbyła się gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Marszałka Macieja Płażyńskiego. Nagrody najlepszym organizacjom pozarządowym z województwa pomorskiego przyznają: marszałek województwa pomorskiego, wojewoda pomorski oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mikołajkowe niespodzianki w szpitalu Copernicus

Marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń odwiedzili pacjentów Oddziału Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży szpitala Copernicus w Gdańsku z prezentami od św. Mikołaja. 6 grudnia, z okazji mikołajek, dzieci zostały obdarowane sympatycznymi pluszakami.

Budżet 2014. Czytanie pierwsze

Głównym tematem listopadowej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego było pierwsze czytanie budżetu województwa na 2014 rok. Radni zdecydowali również o przekształceniu w spółkę prawa handlowego Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Najlepsza pomorska przestrzeń publiczna – w Chojnicach

Marszałek województwa Mieczysław Struk ogłosił wyniki ósmej edycji konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2013". W tym roku nagrodę główną przyznano Chojnicom – za zagospodarowanie Parku 1000-lecia.

„Srebrne Drzewka” dla pięciu pracowników pomocy społecznej

Pięciu pracowników pomocy społecznej otrzymało „Srebrne Drzewka", nagrody marszałka województwa pomorskiego, w uznaniu za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w zakresie polityki społecznej. Marszałek Mieczysław Struk wręczył je 20 listopada 2013 r. podczas seminarium „Ochrona dzieci przed przemocą w rodzinie", która odbyła się w Gdańsku.

Zabierz głos w sprawie rozwoju Pomorza

– W nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej województwo pomorskie otrzyma największy w historii strumień środków rozwojowych: blisko 1,7 mld euro – powiedział marszałek Mieczysław Struk, otwierając konsultacje społeczne projektu Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Konferencja inaugurująca odbyła się 10 października 2013 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku.

Coraz więcej pięknych wsi na Pomorzu

Wieś Dąbrówka w gminie Starogard Gdański – najpiękniejsza na Pomorzu. W kategorii „zagroda" zwyciężyli państwo Maria i Janusz Szczypior z Łyśniewa w gminie Sierakowice. Wyniki konkursu „Piękna Wieś 2013" ogłosił marszałek Mieczysław Struk. Wręczył nagrody sołtysom najpiękniejszych wsi Pomorza i właścicielom wyróżniających się gospodarstw.

Wiecha nad Teatrem Szekspirowskim

28 października 2013 r. w uroczystości zawieszenia wiechy na budowie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wzięli udział m.in. wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, architekt Renato Rizzi – autor projektu, i pomysłodawca oraz dyrektor teatru Jerzy Limon. Inwestycję dofinansowuje samorząd województwa pomorskiego.

Wszystko o wszystkich rodzajach energii

Skąd pochodzi i jak jest wytwarzana energia, która ułatwia nam codzienne czynności? Jak zmniejszyć rachunki za energię i jak z niej korzystać, by nie niszczyć własnego środowiska życia? Okazją do poszerzenia wiedzy były Pomorskie Dni Energii, które otworzył marszałek województwa Mieczysław Struk. Impreza odbyła się 24 i 25 października 2013 r. podczas Targów „Technicon Innowacje" w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku.

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie sieci elektroenergetycznej

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, wojewoda Ryszard Stachurski i przedstawiciele lokalnych samorządów podpisali z prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych Henrykiem Majchrzakiem list intencyjny w sprawie współpracy przy budowie elektroenergetycznych stacji i linii przesyłowych na terenie Pomorza.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka