Aktualności

Marszałkowie uczą się ratować ludzkie życie

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej potrafi już blisko 400 pracowników. Teraz pora na szefów. Masażu serca, unieruchamiania kończyn i obsługi defibrylatora uczyli się członkowie Zarządu Województwa Pomorskiego. Szkolenie prowadzone było przez profesjonalnych ratowników medycznych.

Dzieci i młodzież z Ukrainy na Pomorzu

Atrakcje turystyczne, wyżywienie, zakwaterowanie, pomoc terapeutyczna i odpoczynek od traumatycznych wydarzeń – ponad 900 dzieci z terenów objętych walkami na Ukrainie skorzystało z wakacji na Pomorzu. Marszałek Mieczysław Struk spotkał się z konsulem generalnym Ukrainy w Gdańsku Myronem Yankivem i samorządowcami, by podsumować akcję pomocy, podziękować za zaangażowanie w jej organizację i omówić dalszą współpracę.

Otwarcie Oddziału Chirurgii Naczyniowej w gdyńskim szpitalu

Oddział Chirurgii Naczyniowej - najmłodszy oddział Szpitala św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. w Gdyni, założony w maju 2014 roku, został oficjalnie otwarty w poniedziałek, 29 września br. W uroczystości, która połączona była z obchodami II rocznicy funkcjonowania szpitala po przekształceniu w spółkę, uczestniczyła wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.

Bezpieczne drogi w powiecie gdańskim

Zakończyły się prace dotyczące modernizacji odcinka drogi w Błotniku, w gminie Cedry Wielkie. Inwestycja jest związana z realizacją zadania: „Poprawa bezpieczeństwa na drogach Powiatu Gdańskiego" dofinansowanego z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (Etap II) Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój w roku 2014. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał członek zarządu Ryszard Świlski.

Pomoc dla pszczół – otwarto nowe centrum pszczelarskie

W Lubaniu otwarto Pomorskie Centrum Pszczelarskie, którego budowę rozpoczęto w zeszłym roku w ramach inwestycji modernizacji budynku pasieki i terenów przyległych. Uroczystość inauguracyjna odbyła się 21 września w Lubaniu. Symbolicznego otwarcia ośrodka poprzez przecięcie wstęgi dokonali m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz i marszałek województwa Mieczysław Struk.

III Forum Pomorskiej Edukacji w subregionie nadwiślańskim

Samorząd województwa pomorskiego zobowiązał się do uruchomienia sieci dialogu edukacyjnego, która ma sprzyjać poprawie spójności edukacyjnej w regionie. Dlatego organizowane Forum Pomorskiej Edukacji to jedna z form realizacji tego zadania. W piątek, 26 września, członek zarządu Ryszard Świlski otworzył forum subregionu nadwiślańskiego.

Sprawna ewakuacja pacjentów w gdańskim szpitalu

Na V piętrze w budynku szpitala im. M. Kopernika przy ul. Powstańców Warszawskich w Gdańsku, po detonacji ładunku wybuchowego powstał pożar, w którym poszkodowanych zostało 13 osób. Sprawnie przeprowadzono akcję ratunkową i ewakuację pacjentów, a najciężej rannych przewieziono na Oddział Ratunkowy szpitala przy ul. Nowe Ogrody.

Pomorskie na prezydenckich dożynkach w Spale

Podczas dożynek w Spale, które odbyły się w dniach 20-21 września z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz jego małżonki, przedstawiciele wszystkich województw Polski mieli okazję do promocji swoich regionów. Województwo pomorskie reprezentował członek zarządu Czesław Elzanowski.

Kolejne miejsca pracy w branży IT na Pomorzu

Amerykański potentat w branży informatycznej, EPAM Systems Poland, otworzył swoje biuro w kompleksie biurowym Olivia Business Center w Gdańsku. W konferencji prasowej 17 września br. udział wziął członek zarządu województwa pomorskiego Ryszard Świlski.

Szpital Morski im. PCK wyróżniony za bardzo dobrą opiekę nad pacjentami

Szpital Morski im. PCK w Gdyni otrzymał od niemieckiej firmy GRB certyfikat potwierdzający efektywne wdrożenie systemu zarządzania ryzykiem klinicznym w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Ten ważny dokument odebrał dzisiaj Zarząd szpitala w obecności wicemarszałek województwa pomorskiego Hanny Zych-Cisoń.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka