Aktualności

Projekty zmieniające obraz Pomorza

7 października uczestnicy IV Pomorskiego Kongresu Project Management mieli okazję spotkać się z liderami Project Management z całego kraju, aby poznać najlepsze metody zarządzania projektami. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Samorząd województwa pomorskiego reprezentował członek zarządu Ryszard Świlski.

Ośrodek doskonalenia techniki jazdy powstanie w Pszczółkach

Rozpoczęła się budowa pierwszego w północnej Polsce i w województwie pomorskim Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Pszczółkach. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę inwestycji uczestniczył wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski.

Gdyński InfoBox najlepszy

Podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się dzisiaj w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, wicemarszałek Wiesław Byczkowski wręczył nagrody w konkursie pn. „Najlepsza przestrzeń publiczna województwa pomorskiego". Zwycięskim projektem został gdyński „InfoBox – Obserwatorium Zmian".

Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala w Starogardzie

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim ma już Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia przyznawany przez Centrum Monitorowania Jakości.

Marszałkowie uczą się ratować ludzkie życie

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej potrafi już blisko 400 pracowników. Teraz pora na szefów. Masażu serca, unieruchamiania kończyn i obsługi defibrylatora uczyli się członkowie Zarządu Województwa Pomorskiego. Szkolenie prowadzone było przez profesjonalnych ratowników medycznych.

Dzieci i młodzież z Ukrainy na Pomorzu

Atrakcje turystyczne, wyżywienie, zakwaterowanie, pomoc terapeutyczna i odpoczynek od traumatycznych wydarzeń – ponad 900 dzieci z terenów objętych walkami na Ukrainie skorzystało z wakacji na Pomorzu. Marszałek Mieczysław Struk spotkał się z konsulem generalnym Ukrainy w Gdańsku Myronem Yankivem i samorządowcami, by podsumować akcję pomocy, podziękować za zaangażowanie w jej organizację i omówić dalszą współpracę.

Otwarcie Oddziału Chirurgii Naczyniowej w gdyńskim szpitalu

Oddział Chirurgii Naczyniowej - najmłodszy oddział Szpitala św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. w Gdyni, założony w maju 2014 roku, został oficjalnie otwarty w poniedziałek, 29 września br. W uroczystości, która połączona była z obchodami II rocznicy funkcjonowania szpitala po przekształceniu w spółkę, uczestniczyła wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.

Bezpieczne drogi w powiecie gdańskim

Zakończyły się prace dotyczące modernizacji odcinka drogi w Błotniku, w gminie Cedry Wielkie. Inwestycja jest związana z realizacją zadania: „Poprawa bezpieczeństwa na drogach Powiatu Gdańskiego" dofinansowanego z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (Etap II) Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój w roku 2014. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał członek zarządu Ryszard Świlski.

Pomoc dla pszczół – otwarto nowe centrum pszczelarskie

W Lubaniu otwarto Pomorskie Centrum Pszczelarskie, którego budowę rozpoczęto w zeszłym roku w ramach inwestycji modernizacji budynku pasieki i terenów przyległych. Uroczystość inauguracyjna odbyła się 21 września w Lubaniu. Symbolicznego otwarcia ośrodka poprzez przecięcie wstęgi dokonali m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz i marszałek województwa Mieczysław Struk.

III Forum Pomorskiej Edukacji w subregionie nadwiślańskim

Samorząd województwa pomorskiego zobowiązał się do uruchomienia sieci dialogu edukacyjnego, która ma sprzyjać poprawie spójności edukacyjnej w regionie. Dlatego organizowane Forum Pomorskiej Edukacji to jedna z form realizacji tego zadania. W piątek, 26 września, członek zarządu Ryszard Świlski otworzył forum subregionu nadwiślańskiego.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka