Aktualności

Termomodernizacja w urzędzie

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego – Departament Majątku Województwa zrealizował projekt „Termomodernizacja budynku UMWP w Gdańsku".

InnoDoktorant po raz piąty

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk uhonorował stypendiami (w wysokości do 30 tys. zł każde) 59 doktorantów z Pomorza. Uroczystość tradycyjnie odbyła się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku. To już piąta edycja projektu „InnoDoktorant – stypendia dla doktorantów", realizowanego przez wojewódzki samorząd.

Marszałek czyta dzieciom

Dzieci z Przedszkola św. Jana de La Salle w Gdańsku-Wrzeszczu odwiedził niecodzienny gość: marszałek województwa Mieczysław Struk.

Khalidov gratuluje zwycięzcom

Z I Mistrzostw Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej Halowej, które w dniach 1-2 marca odbyły się w Iławie, pomorscy urzędnicy przywieźli złoto! W finale pokonali gospodarzy turnieju – zespół Warmii i Mazur – 3:0.

Rynek pracy wyzwaniem dla Euroregionu

Prezydium Euroregionu Bałtyk 25 i 26 lutego obradowało w Gdańsku. Gospodarz spotkania – Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego – gościł przedstawicieli organizacji członkowskich z Danii, Litwy, Polski, Rosji i Szwecji. Delegaci wzięli też udział w seminarium dotyczącym sytuacji na rynkach pracy. Pomorskie reprezentuje w Euroregionie wicemarszałek Wiesław Byczkowski.

6 milionów złotych unijnego wsparcia dla Słupska, Ryjewa i Starego Targu

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali umowy o dofinansowaniu trzech inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013: w gminach Słupsk, Ryjewo i Stary Targ.

Inicjatywa JEREMIE wsparła blisko 1500 firm na Pomorzu

Od 2010 r. ze wsparcia w formie pożyczek i kredytów na łączną kwotę 194 mln zł z Inicjatywy JEREMIE skorzystało już 1456 małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa pomorskiego. Do 2015 r. ten instrument zwrotny pozwoli dofinansować działalność ponad 12 tysięcy firm.

XXVII sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego

Podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 25 lutego 2013 r., radni poddali się badaniom profilaktycznym, m.in. spirometrii, badaniom ciśnienia i poziomu cukru oraz cholesterolu we krwi. Pomorscy samorządowcy sprawdzili swoje BMI, a także mieli możliwość poznania zasad udzielania pierwszej pomocy.

W Sopocie powstanie ośrodek opieki geriatrycznej

Wojewódzki Zespół Reumatologiczny w Sopocie zostanie rozbudowany o ośrodek opieki geriatrycznej. Umowę o przekazaniu przez Sopot samorządowi województwa dotacji w wysokości 750 tys. zł podpisali 26 lutego prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz marszałek województwa Mieczysław Struk.

Nowe inkubatory dla dzieci z wadami serca

Pomorskie Centrum Traumatologii wzbogaciło się o dwa inkubatory. Znalazły się na Oddziale Kardiochirurgii dla Dzieci z Wadami Wrodzonymi. W uroczystości przekazania sprzętu przez Fundację „Serce Dziecka" w same walentynki, 14 lutego 2013 r., wzięła udział wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń. PCT jest jednostką podległą Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka