Aktualności

Coraz więcej pięknych wsi na Pomorzu

Wieś Dąbrówka w gminie Starogard Gdański – najpiękniejsza na Pomorzu. W kategorii „zagroda" zwyciężyli państwo Maria i Janusz Szczypior z Łyśniewa w gminie Sierakowice. Wyniki konkursu „Piękna Wieś 2013" ogłosił marszałek Mieczysław Struk. Wręczył nagrody sołtysom najpiękniejszych wsi Pomorza i właścicielom wyróżniających się gospodarstw.

Wiecha nad Teatrem Szekspirowskim

28 października 2013 r. w uroczystości zawieszenia wiechy na budowie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wzięli udział m.in. wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, architekt Renato Rizzi – autor projektu, i pomysłodawca oraz dyrektor teatru Jerzy Limon. Inwestycję dofinansowuje samorząd województwa pomorskiego.

Wszystko o wszystkich rodzajach energii

Skąd pochodzi i jak jest wytwarzana energia, która ułatwia nam codzienne czynności? Jak zmniejszyć rachunki za energię i jak z niej korzystać, by nie niszczyć własnego środowiska życia? Okazją do poszerzenia wiedzy były Pomorskie Dni Energii, które otworzył marszałek województwa Mieczysław Struk. Impreza odbyła się 24 i 25 października 2013 r. podczas Targów „Technicon Innowacje" w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku.

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie sieci elektroenergetycznej

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, wojewoda Ryszard Stachurski i przedstawiciele lokalnych samorządów podpisali z prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych Henrykiem Majchrzakiem list intencyjny w sprawie współpracy przy budowie elektroenergetycznych stacji i linii przesyłowych na terenie Pomorza.

Pomorska misja gospodarcza do Chin

W Pekinie, podczas wizyty przedsiębiorców i samorządowców z Pomorza w Chinach, zostało otwarte biuro „Pomorskie w Chinach". Jego zadaniem będzie udzielanie pomocy polskim przedsiębiorcom działającym na rynku chińskim oraz obywatelom Państwa Środka chcącym wejść na polski rynek.

Pomorskie akcenty OPEN DAYS 2013

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast OPEN DAYS 2013 w Brukseli był nowy okres programowania i przygotowania samorządów do nowej perspektywy finansowej. Między 7 a 10 października odbyło się ponad sto seminariów i warsztatów. Nasz region reprezentowali m.in. marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Wiesław Byczkowski.

Zabierz głos w sprawie rozwoju Pomorza

W nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej województwo pomorskie otrzyma największy w historii strumień środków rozwojowych: blisko 1,7 mld euro – powiedział marszałek Mieczysław Struk, otwierając konsultacje społeczne projektu Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Konferencja inaugurująca odbyła się 10 października 2013 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku.

Blisko 11 mln zł z Unii dla Lęborka

Lębork na przebudowę ulic Kusocińskiego i Mieszka I otrzymał blisko 11 mln zł unijnego wsparcia. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 14,5 mln zł.

JESSICA pożyczyła kolejne miliony

27 września 2013 r. podpisane zostały dwie umowy, których realizację ułatwi Inicjatywa JESSICA. Pierwsza dotyczyła budowy centrum administracyjno-usługowego w Gdańsku, druga – zespołu basenów rekreacyjnych w Redzie. W obu uroczystościach uczestniczyli wiceminister rozwoju regionalnego Paweł Orłowski, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i wicemarszałek Wiesław Byczkowski oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Solaris i Pendolino na TRAKO 2013

W halach wystawienniczych AmberExpo w Gdańsku trwają 10. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO – największe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka