Aktualności

Grand Prix dla Pętli Żuławskiej!

Kilkaset kilometrów dróg wodnych, pięknych krajobrazów i atrakcji turystycznych – mowa o Pętli Żuławskiej, szlaku rzecznym łączącym Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym i Elbląskim Węzłem Wodnym. Ten kilkuletni projekt został doceniony w XI edycji konkursu Nagrody Przyjaznego Brzegu i zdobył nagrodę Grand Prix, przyznawaną przez ministra sportu i turystyki. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 lutego 2015 r. o godz. 12.00, podczas Targów Sportów i Rekreacji „Wiatr i Woda" w Centrum Wystawienniczym w Warszawie, przy ul. Marsa 56 c.

Dofinansowanie projektu PKM zwiększone do 85 procent!

Pomorska Kolej Metropolitalna SA otrzymała decyzję Komisji Europejskiej o zwiększeniu unijnego wkładu w projekt PKM z 70 do 85 proc. Tym samym sukcesem zakończyły się 1,5-roczne starania władz województwa pomorskiego oraz samorządowej spółki PKM SA o zwiększenie dofinansowania realizowanego projektu, dzięki czemu możliwe było rozszerzenie go o dodatkowe trzy przystanki na linii 201 Gdynia – Kościerzyna. KE decyzję wydała 9 lutego 2015 r.

WUP w Gdańsku wyróżniony

W województwie pomorskim widać już pierwsze efekty zmian wprowadzonych ubiegłoroczną nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku podjął działania w celu uruchomienia programów regionalnych na Pomorzu oraz stworzenia oferty nowych specjalistycznych usług w ramach poradnictwa zawodowego.

Światowy biznes docenił Pomorze

Coleman Research Group Inc. to międzynarodowa firma konsultingowa kojarząca czołowe firmy inwestycyjne, konsultantów i korporacje z ekspertami z konkretnych branż gospodarczych. Firma kontynuuje globalną ekspansję swojej marki otwierając nowy oddział w Gdańsku w II kwartale 2015 roku.

Amerykański inwestor otwiera Globalne Centrum Kompetencyjne w Gdańsku

Początek roku przyniósł do Trójmiasta nowy projekt inwestycyjny. Największy na świecie producent materiałów biurowych, firma Staples otworzy w Gdańsku Globalne Centrum Kompetencyjne. W pierwszym roku działalności inwestor planuje zatrudnić co najmniej 60 specjalistów z sektora IT. Gdańskie biuro będzie ściśle współpracować z europejską siedzibą w Amsterdamie.

Pacjenci zadowoleni z efektów remontu

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni (Szpitale Wojewódzkie w Gdyni sp. z o.o.), marszałkowie Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski i Hanna Zych-Cisoń uroczyście otworzyli wyremontowane: Poradnię Onkologiczną oraz Oddział Chirurgii Dziecięcej. Władze województwa pomorskiego przekazały na ten cel 1,75 mln zł, zaś szpital z własnych środków wyasygnował 75 tysięcy zł.

I sesja Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego

Czego potrzebuje pomorska młodzież? Jakie zmiany są potrzebne studentom czy absolwentom uczelni? Między innymi takimi sprawami zajmować się będzie Młodzieżowa Rada Województwa Pomorskiego (MRWP). W uroczystej sesji, która odbyła się 27 stycznia, udział wzięła Hanna Zych-Cisoń, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Konsolidacja sektora energetycznego w Polsce

W konsekwencji informacji o planach konsolidacji sektora energetycznego w Polsce poprzez przejęcie ENERGA SA przez PGE SA marszałek województwa pomorskiego oraz prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni podpisali wspólny list do premier Ewy Kopacz oraz ministra skarbu, wyrażając w nim zaniepokojenie sprawą.

Bezpłatne badania onkologiczne w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku

W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku Sp. z o.o. w sobotę, 7 lutego 2015 r. odbędzie się „Dzień Drzwi Otwartych", w ramach którego będzie można bezpłatnie wykonać badania, takie jak mammografia i cytologia. Chętnych zapraszamy w godzinach od 9.00 do 13.00, do budynku „B" przy Al. Zwycięstwa 31/32 w Gdańsku.

Pomorski plan gospodarki odpadami

Sprawozdanie z realizacji „Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Pomorskiego 2018" za lata 2011-2013 było głównym tematem V sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 26 stycznia br.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka