Aktualności

Prezydenci uzgodnili sposób realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

Z inicjatywy marszałka Mieczysława Struka odbyło się spotkanie z udziałem prezydentów Pawła Adamowicza oraz Wojciecha Szczurka. W jego wyniku zostały przyjęte zgodne ustalenia związane ze sposobem realizacji w województwie tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla Obszaru Metropolitalnego Trójmiasta w ramach RPO WP 2014-2020.

Telemedycyna i turystyka medyczna w województwie pomorskim

8 stycznia 2014 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, z inicjatywy wicemarszałek Hanny Zych-Cisoń, odbyła się konferencja „Telemedycyna i turystyka medyczna". Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele podmiotów leczniczych, których organem tworzącym jest samorząd województwa pomorskiego.

Samorząd województwa pomorskiego łączy szpitalne spółki

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o połączeniu dwóch spółek z o.o. Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. (dawny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku) oraz Szpital Specjalistyczny im. św. Wojciecha w Gdańsku sp. z o.o. mają stanowić jeden podmiot.

Igor Michalski dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni

Nowy dyrektor Teatru Muzycznego im Danuty Baduszkowej w Gdyni objął obowiązki 1 stycznia 2014 r. i będzie pełnił swą funkcję do 31 sierpnia 2017 r. Zarząd Województwa Pomorskiego uchwałę o mianowaniu Igora Michalskiego – aktora teatralnego, telewizyjnego i filmowego, reżysera, ostatnio dyrektora teatru w Kaliszu – na to stanowisko podjął 24 grudnia 2013 r.

20 lat prac archeologicznych w Sudanie

W tym roku mija 20. rocznica rozpoczęcia przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku prac wykopaliskowych w Sudanie. Z tej okazji, w dniach 9-14 grudnia br., na zaproszenie strony sudańskiej oficjalną wizytę w tym kraju złożył marszałek Mieczysław Struk. Przewodnikiem marszałka po Sudanie był dr Henryk Paner, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Żegnaj, Profesorze...

Odszedł Profesor Brunon Synak – mentor pomorskich samorządowców i przyjaciel Kaszubów. Człowiek uczciwy, sprawiedliwy, dobry i niezwykle aktywny. Miłośnik Kaszub. Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego II i III kadencji. Wieloletni prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Zmarł 18 grudnia 2013 roku.

Nowi członkowie kulinarnej sieci

Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego powiększyła się o kolejnych członków z Pomorza. Do sieci należy obecnie kilkadziesiąt gospodarstw i lokali gastronomicznych, a także producenci żywności z naszego regionu.

Dla kogo Bursztynowe Mieczyki?

10 grudnia 2013 r. w Polskiej Filharmonii FotBałtyckiej w Gdańsku odbyła się gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Marszałka Macieja Płażyńskiego. Nagrody najlepszym organizacjom pozarządowym z województwa pomorskiego przyznają: marszałek województwa pomorskiego, wojewoda pomorski oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mikołajkowe niespodzianki w szpitalu Copernicus

Marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń odwiedzili pacjentów Oddziału Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży szpitala Copernicus w Gdańsku z prezentami od św. Mikołaja. 6 grudnia, z okazji mikołajek, dzieci zostały obdarowane sympatycznymi pluszakami.

Budżet 2014. Czytanie pierwsze

Głównym tematem listopadowej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego było pierwsze czytanie budżetu województwa na 2014 rok. Radni zdecydowali również o przekształceniu w spółkę prawa handlowego Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka