Aktualności

Nowy sprzęt ratowniczy i bojowe ubrania. Ponad 500 tysięcy zł dla strażaków ochotników z Pomorza

To oni są pierwszymi służbami ratowniczo-gaśniczymi na miejscu zdarzenia. Sejmik Województwa Pomorskiego przekazał 173 jednostkom OSP z całego Pomorza pół miliona złotych. Pieniądze będą przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu oraz bojowe ubrania. Dodatkową dotację otrzymają jednostki wyróżnione w plebiscycie Floriany.

Nowy radny województwa pomorskiego. Czym będzie się zajmować w trakcie kadencji?

Podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 27 maja 2019 r., ślubowanie złożył Aleksander Kozicki. Został członkiem klubu radnych PiS.

Kto dostanie Pomorską Nagrodę Muzealną? Przyjdź na finał do Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku

Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum w Lęborku, Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim czy Muzeum Gdańska? Już po raz piąty, 28 maja 2019 r. zostaną przyznane wyróżnienia w konkursie Pomorska Nagroda Muzealna.

IX sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Dziewiąta sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego odbędzie się 27 maja 2019 r. o godz. 11.00. Ślubowanie złoży nowy radny Aleksander Kozicki. Radni będą głosować m.in. dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek OSP, obszarów chronionych Krajobrazu Rzek Szkarpawy i Tugi oraz Jezior Człuchowskich, zmiany budżetu województwa pomorskiego na 2019 rok i zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Pomorskiego.

Dwustu kajakarzy, jedenaście kilometrów szlaku i krajobraz po nawałnicy. III Wielki Spływ Kajakowy rzeką Brdą [ZDJĘCIA]

W sobotę 18 maja 2019 r., mimo kapryśnej pogody, dwustu kajakarzy ruszyło na szlak Brdy. Startowali w Czernicy, a meta była w Mylofie przy zaporze schodkowej, która ma ponad 150 lat. Przepłynęli prawie 11 kilometrów, po drodze przypatrując się, jak zmienił się krajobraz Borów Tucholskich po nawałnicy z 2017 r.

Pomorska wieś się zmienia! Dzięki 400 tys. zł na integrację mieszkańców, nowe boiska, oświetlenie i place zabaw

Samorząd Województwa Pomorskiego przeznaczył prawie 400 tys. zł na projekty w sołectwach. Dzięki nim mieszkańcy wsi zyskają nowe miejsca spotkań, boiska, chodniki i oświetlenie. We wtorek 21 maja 2019 r. umowy z marszałkiem Mieczysławem Strukiem i wicemarszałkiem Józefem Sarnowskim podpisali przedstawiciele 40 pomorskich gmin.

Rowerem przez Słupsk i Ustkę. Będą kolejne kilometry nadbałtyckiego szlaku rowerowego

Ponad 8 kilometrów oznakowanych dróg rowerowych o dobrej nawierzchni i miejsca do odpoczynku. Dzięki około 3 mln zł unijnego dofinansowania Międzynarodowa Trasa Rowerowa R-10 zyska pełną przejezdność w Ustce i Słupsku.

Bycie Europejczykiem to przywilej? Dyskusja w Gdyńskim Centrum Filmowym podczas Millennium Docs Against Gravity

W niedzielę, 19 maja 2019 r. na festiwalu filmów dokumentalnych w Gdyni zaprezentowano film „Erasmus – obywatele Europy" w reżyserii Angeliki Aristomenopoulou i Andreasa Apostolidisa. Po filmie odbyła się debata z udziałem przedstawicieli samorządu, uczelni wyższych i studentów. Rozmowa krążyła wokół edukacji, demokracji, pracy i uprzedzeń wobec imigrantów.

Ireneusz Niewiarowski ponownie prezesem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Wybory odbyły się w Gdańsku

W Europejskim Centrum Solidarności 16 i 17 maja 2019 r. obradowali członkowie Rady Krajowej Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Podsumowali ubiegłoroczną działalność i wybrali prezesa, którym został po raz kolejny Ireneusz Niewiarowski. Zdobył 49 głosów.

SOR dla dzieci na Zaspie jak nowy. Co zmieniło za ponad 1,1 mln zł? [GALERIA]

Dwa pokoje obserwacyjne, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, a także nowa aparatura medyczna m.in.: kardiomonitory, defibrylatory i zestawy do intubacji to tylko niektóre ze zmian, z jakich mogą korzystać mali pacjenci w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Cała inwestycja kosztowała ponad 1,1 mln zł. Szpital dostał też nową karetkę od firmy Leier Polska.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka