Aktualności

Pomorska moc atrakcji na Jarmarku św. Dominika

Przez całe 23 dni, na Targu Węglowym w Gdańsku, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego będzie promować podległe samorządowi województwa instytucje kultury, edukacji, zdrowia, ochrony środowiska, a także pomorskie kulinaria, turystykę i projekty unijne. Na dzieci, młodzież, mieszkańców i turystów czeka mnóstwo atrakcji – zapraszamy już 25 lipca w godzinach 11-19.

Inwestycje infrastrukturalne w Jastarni

Remont i doposażenie pomostu, samoczyszcząca toaleta publiczna, rozbudowa infrastruktury w rejonie mola czy zewnętrzna siłownia – to tylko niektóre z przykładów, które gmina Jastarnia realizuje w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej. W uroczystości oddania jednego z projektów, która odbyła się w poniedziałek 6 lipca, udział wziął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Podpisanie listów intencyjnych w ramach projektu Zdolni z Pomorza

Wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki podpisał w poniedziałek ze starostami oraz rektorami pomorskich uczelni listy intencyjne dotyczące wspólnej realizacji przedsięwzięcia Zdolni z Pomorza, wynikającego ze Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020. Samorząd województwa pomorskiego chce na ten cel przeznaczyć 32 mln zł. Uroczystość odbyła się 6 lipca br.

25 lat samorządu terytorialnego w Polsce

W tym roku mija 25 lat od przywrócenia w Polsce samorządu terytorialnego. Chcąc uczcić tę rocznicę, pomorscy samorządowcy spotkali się na konferencji pt. „25 lat samorządności. Wyzwania na kolejne 25-lecie", która odbyła się we wtorek, 30 czerwca 2015 r. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Wojewódzkie Centrum Onkologii i COPERNICUS razem

Zarząd Województwa Pomorskiego skierował pod obrady sejmiku projekt uchwały o połączeniu spółek: COPERNICUS Podmiot Leczniczy oraz Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku (WCO). Jednocześnie została ona skierowana do zaopiniowania przez związki zawodowe oraz będzie przedmiotem prac komisji sejmikowych. Uchwała ta będzie tematem obrad Sejmiku Województwa Pomorskiego w lipcu br.

„Lady D.” czyli konkurs dla wyjątkowych kobiet

Dla pań, które mimo niepełnosprawności wykorzystują cały swój potencjał, aby być aktywnymi przedstawicielami naszego społeczeństwa, Parlamentarna Grupa Kobiet organizuje Konkurs Lady D. im. Krystyny Bochenek. W organizację wydarzenia w Pomorskiem włączyli się: poseł na Sejm RP Krystyna Kłosin oraz samorząd województwa pomorskiego wraz z Oddziałem Pomorskim PFRON. Konkurs rozpoczął się 1 lipca 2015 r.

Matma nie gryzie!

Znamy zwycięzców konkursu na plakat promujący matematykę, zorganizowanego w ramach Roku Matematyki na Pomorzu. Zwycięskie prace to m.in. „Matma nie gryzie" czy „Nikt ci w matmie nie pomoże, tak więc przyjedź na Pomorze". Laureaci odebrali nagrody podczas posiedzenia Sejmiku Województwa Pomorskiego z rąk marszałka Mieczysława Struka oraz przewodniczącego sejmiku Jana Kleinszmidta.

Absolutoryjna sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego

Głównym tematem X sesji było sprawozdanie finansowe województwa pomorskiego za 2014 rok. Radni głosowali nad udzieleniem absolutorium dla zarządu. Na początku sesji nastąpiła uroczystość podpisania Zintegrowanych Porozumień Terytorialnych z Miejskimi Obszarami Funkcjonalnymi (MOF): Bytowa Chojnic-Człuchowa, Kościerzyny, Kwidzyna, Lęborka, Malborka-Sztumu, Słupska i Starogardu Gdańskiego.

Samorząd wesprze najbardziej potrzebujących mieszkańców regionu

Samorząd województwa pomorskiego już 29 czerwca br. uruchamia konkurs na dofinansowanie projektów z zakresu aktywnej integracji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, za pośrednictwem których każda z gmin naszego regionu będzie mogła wspierać mieszkańców znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji społecznej i ekonomicznej.

Europejski Kongres Medyczny

W Gdańsku od 25 do 27 czerwca 2015 r. odbywa się Europejski Kongres Medyczny. To największe tego typu wydarzenie w Polsce. Pierwszy dzień rozpoczął się panelem poświęconym zarządzaniu i przyszłości polskich szpitali. Wydarzenie, w którym udział bierze Hanna Zych-Cisoń, członek Zarządu Województwa Pomorskiego, ma miejsce w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo przy ul. Żaglowej w Gdańsku.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka