Aktualności

Świętujmy razem Dzień Niepodległości!

Święto Niepodległości to symbol wolności Polaków, dlatego wspólnie z Radiem Gdańsk chcemy razem z mieszkańcami Pomorza radośnie obchodzić ten dzień. W czwartek, 5 listopada, pod siedzibą Urzędu Marszałkowskiego, marszałek Mieczysław Struk wspólnie z Radiem Gdańsk rozdawał biało-czerwone flagi.

Pomorskie za 10 lat oczami dzieci

Kilkadziesiąt zgłoszeń, różne techniki i niezwykle trudny wybór zwycięskich prac – w środę, 4 listopada, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej Trójmiasto" Maciej Drzewicki, wręczyli nagrody laureatom dwóch konkursów, organizowanych w ramach kampanii promocyjnej funduszy europejskich „8 miliardów i Ty".

78 milionów euro do wykorzystania w Euroregionie Bałtyk

W poniedziałek, 2 listopada, odbyło się VI Doroczne Forum Interesariuszy Euroregionu Bałtyk (ERB). Tegoroczne Forum poświęcone jest tematyce Europejskiej Współpracy Terytorialnej, a zwłaszcza Programowi Południowego Bałtyku. Spotkanie uroczyście otworzył wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski.

CIMC inwestuje w Gdyni

China International Marine Containers (Group) Co., Ltd. (CIMC) to pochodząca z Chin globalna spółka zatrudniająca ponad 60 000 pracowników i posiadająca ponad 300 firm członkowskich między innymi w Azji, Ameryce Północnej, Europie, Australii. Zasięg CIMC obejmuje ponad 100 państw. Teraz firma rozszerza swoją działalność i otwiera fabrykę naczep samochodowych w Gdyni.

Brzeźno Wielkie – Najpiękniejsza Wieś Pomorska 2015

Wieś Brzeźno Wielkie oraz Magdalena i Jan Marchewicz z Koźmina to zdobywcy pierwszych miejsc w tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2015". Zwycięzcom osobiście pogratulowali marszałkowie Mieczysław Struk oraz Krzysztof Trawicki podczas uroczystej gali, która odbyła się 30 października w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

Sympozjum Pszczelarskie w Lubaniu

W Pomorskim Centrum Pszczelarskim w Lubaniu 24 października odbyło się Sympozjum Pszczelarskie. Gospodarzem wydarzenia był Aleksandra Mach, dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, udział w spotkaniu wzięli także Krzysztof Trawicki, wicemarszałek województwa pomorskiego, Maciej Kazienko, zastępca prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Leszek Pękala, wiceprezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Gdańsku.

XIII sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego

W poniedziałek, 26 października br., o godz. 11.00, w Sali im. Lecha Bądkowskiego UMWP odbyła się XIII sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Podczas obrad przyjęte zostało sprawozdanie z realizacji w latach 2013-2014 Programu Opieki nad Zabytkami Województwa Pomorskiego.

Wolontariat w pomorskich szpitalach

Mając na celu propagowanie i rozwój idei wolontariatu, władze województwa pomorskiego stworzyły program pn. „Wolontariat szpitalny". By wdrożyć go w życie, w piątek, 23 października, wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń podpisała z kierownictwem 11. szpitali porozumienia, dzięki którym wolontariusze wspomagający pracę personelu, znacząco wpłyną nie tylko na jakość opieki, ale także na doskonalenie wizerunku danego podmiotu leczniczego w oczach chorych czy ich najbliższych.

Ponad 87 mln zł unijnego dofinansowania na projekty drogowe

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski wręczyli decyzje o wyborze dwóch projektów drogowych do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dzięki unijnemu dofinansowaniu już wkrótce powstanie I etap obwodnic Kartuzy oraz rozbudowane zostaną drogi wojewódzkie nr 222 i 229.

Odkrywamy talenty na Pomorzu

Monika Guentzel, Laura Dziąba, Maria Westfal i Katarzyna Grobelna oraz Łukasz Chwieduk – to oni zwyciężyli w konkursie „Odkrywamy talenty na Pomorzu". Gala finałowa odbyła się 22 października w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka