Aktualności

Najlepsze butiki, kwiaciarnie, a nawet sklepy z odzieżą używaną. Pomorscy Mistrzowie Handlu nagrodzeni

To był rekordowy plebiscyt. Mieszkańcy Pomorza oddali prawie 25 tysięcy głosów. Najlepszy Sprzedawca Roku w każdym powiecie wybrany. Nagrodzono też najlepsze sklepy.

Najlepsi młodzi fryzjerzy i bursztynnicy Pomorza wyróżnieni

24 pomorskich przedsiębiorców, 16 młodych fryzjerów i barber i 4 bursztynników zostało wyróżnionych przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka i wojewodę pomorskiego Dariusza Drelicha.

Nowoczesne leczenie i opieka nad noworodkami. Prawie 3 mln zł na Oddział Neonatologii na Zaspie

Środki na remont, zakup sprzętu, kształcenie personelu medycznego i rodziców pochodzą z funduszu norweskiego. Dzięki temu mali pacjenci mają lepsze warunki powrotu do zdrowia.

Władysławowo – będzie modernizacja drogi wojewódzkiej. Skorzystają mieszkańcy i turyści

Projekt przebudowy drogi wojewódzkiej nr 215 łączącej nadmorskie miejscowości będzie kosztować milion złotych. Poza poprawą stanu nawierzchni planowane są budowa parkingów i systemu odprowadzenia wód deszczowych. To wspólna inicjatywa samorządu wojewódzkiego i Władysławowa.

Kto pokieruje Szpitalami Pomorskimi? Nowy Zarząd połączonych podmiotów

Rada Nadzorcza Szpitali Pomorskich sp. z o.o. zdecydowała o powołaniu zarządu spółki. W jego skład weszli: prezes Zarządu Jolanta Sobierańska-Grenda, wiceprezesi: Andrzej Zieleniewski oraz Dariusz Nałęcz. Nowe obowiązki obejmą 3 kwietnia 2017 r.

20. urodziny Konstytucji RP w Gdańsku. Marszałek Struk: Ci, którzy nie będą jej przestrzegać, zostaną rozliczeni

Było wspólne zdjęcie mieszkańców Pomorza na Długim Targu i wielkie czytanie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Pod hasłem „Gdańszczanie i Pomorzanie z Konstytucją", kilkaset osób świętowało 20. urodziny uchwalenia ustawy zasadniczej.

Konkurs dla dziennikarzy piszących o funduszach unijnych. Można zdobyć naprawdę wysokie nagrody

Ministerstwo Rozwoju zaprasza dziennikarzy do udziału w konkursie „Prosto do Funduszy Europejskich" Na najlepszego czeka nawet 21 tysięcy złotych.

Co powstało za unijne pieniądze! Zobaczysz podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Zdobyłeś unijne pieniądze i zrealizowałeś ciekawy projekt! Pochwal się nim w czasie DOFE, które, odbędą się 18-21 maja 2017 r. To największe wydarzenie promujące projekty europejskie w Polsce.

Kursy i praktyki zawodowe. 17 mln zł na pomoc najbardziej potrzebującym gdańszczanom

Ponad 1200 mieszkańców Gdańska, w tym 135 osób z niepełnosprawnościami skorzysta m.in. ze szkoleń, doradztwa zawodowego, poradnictwa prawnego, warsztatów terapeutycznych czy specjalistycznej weekendowej opieki nad osobami niesamodzielnymi.

Wspólne świętowanie 20. rocznicy Konstytucji. Zróbmy sobie pamiątkowe zdjęcie

W niedzielę, 2 kwietnia mija 20 lat od uchwalenia Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapraszają na wspólne obchody jubileuszu. Na niedzielę szykowane jest spotkanie mieszkańców pod Dworem Artusa i wspólne zdjęcie z Konstytucją RP.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka