Aktualności

Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa

Na Pomorzu rozpoczęły się obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem "Dziedzictwo – źródło tożsamości". 5 września , w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku, uczestników wydarzenia przywitał Jerzy Litwin, dyrektor NMM, natomiast marszałek Mieczysław Struk oficjalnie dokonał inauguracji uroczystości.

Wdrożenie e-protokołu w sądach rejonowych

Minister sprawiedliwości Marek Biernacki, marszałek Mieczysław Struk oraz prezydent Paweł Adamowicz wzięli udział w pokazowej rozprawie, na której została zaprezentowana nowa forma protokołowania i możliwości dostępu do cyfrowej rejestracji rozpraw sądowych. Prezentacja odbyła się w budynku Sądu Apelacyjnego przy ul. Nowe Ogrody w Gdańsku.

Goście ze Środkowej Frankonii na Pomorzu

W dniach 29 sierpnia – 1 września z oficjalną wizytą przybyła na Pomorze delegacja ze Środkowej Frankonii. Okazją było otwarcie siedziby Europejskiego Centrum Solidarności oraz uroczystości 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

70 mln zł unijnego dofinansowania na zakup 10 pojazdów szynowych dla PKM

Marszałkowie Mieczysław Struk oraz Ryszard Świlski podpisali z przedstawicielami PESA Bydgoszcz SA: wiceprezesem Robertem Świechowiczem i prokurentem Maciejem Maciejewskim, umowę na dostawę 10 sztuk spalinowych zespołów trakcyjnych dla obsługi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Uroczystość odbyła się 2 września na terenie budowanej stacji PKM Gdańsk-Niedźwiednik.

Zadania priorytetowe dla Policji w latach 2014-2018

20 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyło się posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego SWP. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa oraz wprowadzania nowych rozwiązań w zakresie funkcjonowania policji w województwie pomorskim.

Pieniądze z UE na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku podpisano umowy z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w ramach działania pt: „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Umowy z 33 gminami parafowali marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski.

Pociągi typu EN57 połączą Pomorze z Elblągiem i Bydgoszczą

Jeszcze w tym roku na pomorskie tory trafią kolejne cztery zmodernizowane elektryczne zespoły trakcyjne typu EN57. To efekt podpisanej dzisiaj, tj. 12 sierpnia, w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowy pomiędzy województwem pomorskim a firmą NEWAG S.A., którą podpisali marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz Zbigniew Konieczek, prezes Zarządu NEWAG S.A.

Umowa ze Służbą Więzienną

Marszałkowie Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń podpisali z ppłk Radosławem Chmielewskim, dyrektorem Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku, porozumienie dotyczące nieodpłatnego zatrudnienia skazanych przy pracach publicznych na rzecz podmiotów leczniczych podległych Samorządowi Województwa Pomorskiego. W uroczystości wziął także udział Marek Biernacki, minister sprawiedliwości RP.

Ponad 330 tys. zł dla Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej

Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski, w obecności Mariana Szajny, przewodniczącego Komisji Samorządu i Bezpieczeństwa Publicznego Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz przedstawicieli Policji i Straży Pożarnej podpisali 14 umów dotyczących dofinansowania przez województwo pomorskie zakupu samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Do walki… gotowi… start…! Ruszyła kampania Rakoobrona

Wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń uczestniczyła w rozpoczęciu pomorskiej odsłony kampanii stop rakowi. W czarnym namiocie rozstawionym na gdańskiej plaży można było przeprowadzić darmowe badanie znamion skórnych za pomocą dermatoskopu i przeprowadzić konsultację lekarską z dermatologiem. 12 sierpnia organizatorzy zapowiedzieli swoją obecność na sopockiej plaży, zaś dzień później w Gdyni, na plaży Śródmieście.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka