Aktualności

Przyznano 10 certyfikatów Dziedzictwo Kulinarne Pomorskie

W poniedziałek 3 listopada br. w Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Czesław Elzanowski Członek Zarządu Województwa Pomorskiego wręczył certyfikaty 10 nowym członkom Sieci Dziedzictwo Kulinarne Pomorskie.

Najpiękniejsza pomorska wieś jest w Mściszewicach

Marszałek Mieczysław Struk, 3 listopada 2014 r. w Gdańsku wręczył nagrody laureatom konkursu Piękna Wieś Pomorska 2014 – sołtysom najpiękniejszych pomorskich wsi i właścicielom wyróżniających się gospodarstw. To była już 21. edycja konkursu realizowanego w kategoriach Wieś i Zagroda w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

„Muzea pomorskie – dzień przed Kongresem Muzealników Polskich”

Obecna sytuacja pomorskich muzeów oraz perspektywy rozwoju muzealnictwa na Pomorzu, a także zbliżający się Ogólnopolski Kongres Muzealników Polskich były tematem przewodnim Pomorskiej Debaty Muzealnej. Z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem spotkali się pracownicy pomorskich muzeów, przedstawiciele związków zawodowych działających w tych instytucjach oraz samorządowcy.

Pasowanie na przedszkolaka w Urzędzie Marszałkowskim

Niecodziennego gościa miały okazję poznać dzieci z przedszkola „Pozytywka", funkcjonującego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Z przedszkolakami oraz ich rodzicami spotkał się marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Okazją do tego była uroczystość pasowania na przedszkolaka 25 dzieci uczęszczających do placówki.

III Forum Pomorskiej Edukacji

Edukacja realizowana w klasach IV-VI szkoły podstawowej i w gimnazjum była tematem tegorocznego III Forum Pomorskiej Edukacji. Wydarzenie jest jedną z form realizacji zadania, którego podjął się samorząd województwa pomorskiego, mającą sprzyjać poprawie spójności edukacyjnej w regionie.

Ostatnia sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego IV kadencji

Dobiegła końca kolejna, IV kadencja samorządu województwa pomorskiego. Ostatni raz radni województwa spotkali się podczas sesji Sejmiku 27 października br.

Kongres Smart Metropolia

Pod hasłem „Metropolia Solidarności" odbył się organizowany po raz trzeci Kongres Smart Metropolia. Tegoroczna edycja forum zadedykowana została społeczeństwu, które jest najważniejszym elementem tworzącym metropolię. To dwudniowe spotkanie, uroczyście otworzyli: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, członek zarządu Ryszard Świlski oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Uroczyste wręczenie nagrody w konkursie „Mapa Roku 2013”

W dniu 23.10.2014 r., w trakcie trwania XXXVII Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej odbywającej się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Mapa Roku 2013".

Pomorskie Dni Energii 2014

„Poznaj swoją energię" to temat przewodni największej w północnej Polsce imprezy energetycznej pod nazwą Pomorskie Dni Energii. To już 4. edycja tego wydarzenia, które odbyło się w centrum wystawienniczo-kongresowym AMBEREXPO. W spotkaniu uczestniczyli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz członek zarządu Ryszard Świlski.

Porozumienie z gminą Żukowo w sprawie budowy chodnika na odcinku Gdańsk – Chwaszczyno

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i członek zarządu Ryszard Świlski podpisali porozumienie z burmistrzem Żukowa Jerzym Żurawiczem, w sprawie opracowania dokumentacji budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 218, na odcinku od granicy Miasta Gdańska do Chwaszczyna.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka