Aktualności

Polska Agencja Kosmiczna zostaje w Gdańsku. Rząd wysłuchał apelów samorządowców

W projekcie zmiany ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej został wykreślony zapis o gdańskiej siedzibie agencji. Apele pomorskich samorządowców przyniosły efekt. PAK pozostanie w Gdańsku.

Pomorskie dla Zdrowia w Gdyni. Będą bezpłatne badania, porady lekarzy i braffiterek oraz… bieg kobiet

Onkolog i pulmonolog udzielą porad. Będzie też można zmierzyć poziom cholesterolu i kwasu moczowego. Chętni wystartują w biegu. Pomorskie dla Zdrowia w Gdyni już w najbliższą niedzielę, 19 maja 2019 r.

Wybory do Europarlamentu już 26 maja 2019. Jak i gdzie głosować? [NAJWAŻNIEJSZE ZASADY]

Głosować w eurowyborach może każdy, kto ukończył 18 lat i jest obywatelem Unii Europejskiej. Polacy mogą głosować zarówno w kraju, jak i za granicą. Jak to zrobić? Poniżej sześć najważniejszych zasad.

„Odbiera nam się głos dotyczący przyszłości Westerplatte”. Samorządowcy apelują o dialog z rządem

Grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt specjalnej ustawy w sprawie przejęcia i zagospodarowania Westerplatte. Większość gruntów na półwyspie należy do miasta Gdańska, a rząd chce tam wybudować nowe muzeum. Samorządowcy sprzeciwiają się próbom zawłaszczenia historycznych terenów.

Pomorskie dla Zdrowia w Sopocie. Zbadano 550 pacjentów. Najwięcej miało za wysoki cholesterol i nadwagę

W Sopocie można było zmierzyć ciśnienie tętnicze i cholesterol, oznaczyć poziom cukru, a także zbadać krew w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV. Dermatolodzy i fizjoterapeuci udzielali bezpłatnych porad. W sumie przebadano 550 osób, u 119 pacjentów wykryto m.in niepokojące i wymagające dalszej diagnostyki zmiany dermatologiczne.

Pomorzanie tłumnie świętowali na wielkim pikniku europejskim w Sopocie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich za nami [ZDJĘCIA]

Na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie w niedzielę 12 maja 2019 r. można było zobaczyć, jak fundusze europejskie wpływają codzienne na życie Pomorzan. A przy okazji skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były m.in. bańki mydlane, lepienie z gliny, konkursy z nagrodami, masaże i badania diagnostyczne.

Pomorski Kongres Obywatelski: siedem pomorskich zasad partnerstwa i dyskusje o demokracji

W czasie Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego 11 maja 2019 r. samorządowcy, naukowy, działacze społeczni i uczniowie przyjęli Pomorskie Zasady Partnerstwa. Mają stać się przykładem dla innych regionów, jak tworzyć demokratyczne reguły współpracy w różnych dziedzinach: edukacji, biznesie i gospodarce. Zasady zapoczątkują też debaty w poszczególnych powiatach i środowiskach Pomorza.

Jak zyskać dodatkowe środki na inwestycje? Dowiesz się podczas bezpłatnych spotkań informacyjnych

W maju odbędą się cztery specjalne spotkania informacyjne w Malborku, Chojnicach, Starogardzie Gdańskim i Gdańsku. Będzie można dowiedzieć się, jak zdobyć finansowanie dla własnych pomysłów i projektów, jakie kwoty można zyskać i kto może się o nie starać. Pierwsze szkolenie już 13 maja 2019 r. w Malborku.

Bezpłatne badania i porady specjalistów. Już w niedzielę w Sopocie startuje akcja Pomorskie dla Zdrowia

Dermatolodzy i fizjoterapeuci będą czekać na wszystkich, którzy w niedzielę, 12 maja 2019 r. przyjdą na Plac Kuracyjny w Sopocie. Będzie też badanie poziomu cukru i cholesterolu oraz sprawdzanie znamion na skórze. Chętni skorzystają z takich zabiegów jak krioterapia miejscowa oraz naświetlanie lampą bioptron. Przyjdź i koniecznie się zbadaj!

Zwiedzanie teatru muzycznego, warsztaty foto i rodzinne pikniki. Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Przez cały weekend 10-12 maja 2019 r. będzie można na własne oczy sprawdzić, jak fundusze europejskie poprawiają jakość życia Pomorzan. Za darmo do zobaczenia będą m.in. zajezdnia trolejbusowa, zakamarki urzędów i niedostępne na co dzień zaplecze PKP SKM. Będą też bezpłatne badania, warsztaty oraz spotkania z doradcami zawodowymi.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka