Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Tysiące pracowników z różnych krajów, a każdy jest inny. Trwa akcja #razemwpracy

Tysiące pracowników z różnych krajów, a każdy jest inny. Trwa akcja #razemwpracy

Akcja #razemwpracy

To już druga akcja, w której pracownicy centrów usług dla biznesu promują ideę różnorodności kulturowej i korzyści jakie płyną z zatrudniania pracowników z zagranicy. Z tej okazji odbywają się warsztaty targi oraz ogólnopolski Flash Mob, w którym wzięło udział prawie 20 tys. osób.

 

Akcję organizuje Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Akcja jest nie tylko doskonałym momentem do docenienia wartości płynącej z pracy w międzynarodowym otoczeniu, ale również okazją do poznania kultury czy tradycji współpracowników z innych krajów.

 

35 tys. obcokrajowców

W całej Polsce centra nowoczesnych usług dla biznesu zatrudniają kilkaset tysięcy pracowników. Wśród nich jest niemal 35 tys. obcokrajowców. Są to głównie Ukraińcy, Włosi i Hiszpanie. – Zagraniczny specjaliści są odpowiedzią na niedobory na polskim rynku pracy. Musimy też pamiętać, że nic tak nie sprzyja kreatywności, jak różnorodność poglądów, kompetencji czy doświadczeń, które spotykamy w międzynarodowych zespołach – mówi Wojciech Cichoń, członek Zarządu Capgemini Polska. Obcokrajowcy stanowią również dużą grupę na Pomorzu. – W niektórych firmach to nawet 40 proc. kadry – informuje Marcin Grzegory, zastępca dyrektora Invest in Pomerania.    

 

Akcja również na Pomorzu

Akcja #razemwpracy odbywa się w całej Polsce. Włączyli się w nią również pracodawcy z Pomorza. W naszym regionie akcję wspiera inicjatywa Invest in Pomerania. Prowadzi ona akcję „Live more. Pomerania”, Która ma na celu zachęcenie potencjalnych pracowników do przeprowadzki na Pomorze. – Pomorskie odnotowuje dodatnie saldo migracji, od dekady przyciągając specjalistów z całego świata. Jako agencja promująca inwestycje zagraniczne, jesteśmy szczególnie zaangażowani w dążenia do usprawnienia procesu rejestracji oraz wsparcie na tym polu pracodawców – podkreśla Grzegory.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.