Aktualności

Żuławską wąskotorówką na majówkę. Ruszają połączenia z Mikoszewa do Sztutowa

29 kwietnia 2017 r. po zimowej przerwie na tory wracają pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Będzie specjalny rozkład jazdy i promocyjne ceny biletów.

Anitą i Elwingą przez wody Zalewu Wiślanego. Rozpoczyna się sezon żeglugowy

Z początkiem długiego majowego weekendu na wody Zalewu Wiślanego wypłyną statki turystyczne. Z portu w Krynicy Morskiej popłyniemy do Fromborka, Tolkmicka i Elbląga.

Majówka z PKP Intercity. Dodatkowe pociągi nad morze

Nadchodzący długi majowy weekend sprzyja podróżowaniu. Aby ułatwić dojazd do nadmorskich kurortów, PKP Intercity uruchamia dodatkowe połączenia.

Zaczyna się sezon na wycieczkowce. Do Gdańska przypłynie 30 tysięcy pasażerów

Gdynia i Gdańsk – te miasta obok Sztokholmu, Petersburga, Kopenhagi czy Rostoku, odwiedzają wycieczkowce płynące bałtyckim szlakiem.

Kolarska wiosna startuje w Gdańsku. Wypoczywaj aktywnie na Pomorzu

Jeździsz rowerem? Lubisz wypoczynek na świeżym powietrzu? W sobotę, 22 kwietnia 2017 r. startuje sezon rowerowy w Gdańsku. Obędzie się Gdański Tour Bikerów oraz przejazd tunelem pod Martwą Wisłą.

Pociągiem na majówkę. Świetna oferta Przewozów Regionalnych

95 złotych, 10 dni podróżowania po całej Polsce. Bilet „Majówka z PolRegio" już w sprzedaży. Można pojechać na Hel, do Zakopanego czy w Bieszczady.

1001 pomysłów nie tylko dla turystów. Tutaj nie można się nudzić

Lot balonem, wycieczka wehikułem czasu, miasteczko poszukiwaczy przygód, plażowe przedszkole, park trampolin, wystawa pojazdów nietypowych… To tylko część atrakcji 3. Free Time Festiwalu organizowanego 1-2 kwietnia 2017 r. na terenie AmberExpo w Gdańsku. Wstęp wolny.

Jachtem do Nowego Dworu Gdańskiego. Powstanie 12 km nowego szlaku wodnego

„Żeglarski raj" będzie rozbudowywany. Kolejne inwestycje na Pętli Żuławskiej będą kosztować 92 miliony złotych. Dzięki temu powstaną nowe szlaki wodne oraz przystanie i mosty zwodzone.

7 rzeczy, które musicie wiedzieć o Muzeum II Wojny Światowej. „Całe zło ukryte jest pod ziemią”

Takiego muzeum nie ma w Europie ani na świecie. To nowoczesna placówka opowiadająca historię największej tragedii XX wieku. Otwarcie 23 marca 2017 r.

Tylko dla miłośników kolei. Te pociągi elektryczne jeżdżą po naszych torach

Eny, jamniki, Impulsy… O tym, jakie pociągi wożą pasażerów na Pomorzu opowiada Paweł Przymanowski, sympatyk kolei z Gdańska.