Aktualności

Dziennikarski rejs Pętlą Żuławską i Wisłą. Wodna przygoda trwa!

Na wodach Pętli Żuławskiej i Wisły od 13 maja 2017 r. pływają dwie załogi dziennikarzy Radia Gdańsk. Od soboty przemierzają zaplanowane trasy, opowiadają o miejscach, które mijają, ale również pracują, realizując programy i audycje radiowe. Dzisiaj są w Elblągu.

Poczuj się jak prawdziwy kolejarz. Zobacz pociągi, które jeździły 100 lat temu. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Chcesz zobaczyć stare lokomotywy? A może przejechać się drezyną? Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie zaprasza w czwartek, 18 maja 2017 r. Wstęp jest bezpłatny.

Pętla Żuławska – 10 lat od podpisania uchwały. Nowe przystanie i miejsca pracy

Dziennikarze Radia Gdańsk, 13 maja 2017 r. wypłynęli z Żuławek w tygodniowy rejs po wodach Pętli Żuławskiej i pomorskiego odcinka Wisły. Żeńska załoga, 15 maja wyruszyła z Osłonki do Elbląga. Na pokładzie gościł marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Zobacz, czym jeździli mieszkańcy przedwojennego Gdańska. Gratka dla miłośników historii i komunikacji

Interesujesz się motoryzacją? 28 maja 2017 r. przejedź się przedwojennym autobusem i zobacz stare tramwaje.

Wyścigi jachtów w Górkach Zachodnich. Pomorski i klubowy sezon żeglarski rozpoczęty

85-lecie Akademickiego Klubu Morskiego połączone z rozpoczęciem klubowego sezonu żeglarskiego odbyło się w Gdańsku. Zostały przyznane odznaczenia Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Było też uroczyste podniesienie flag.

Zwiedzanie Pomorza z wody – przygoda dla każdego. Dziennikarski rejs po Wiśle i Pętli Żuławskiej

Kolejny raz dziennikarze Radia Gdańsk wypłyną w tygodniowy rejs po wodach Pętli Żuławskiej i po raz pierwszy popłynął również wodami królowej polskich rzek – Wisłą.

Umiesz czytać mapy? Znasz się na topografii? Odnajdź punkty w terenie i dojdź do mety

20 maja 2017 r. piechurzy i rowerzyści zmierzą się z bagnami i wzgórzami okolic Przywidza. Startuje Kaszubska Włóczęga.

Z Polski do Belgii. III Łebski Rajd Rowerowy do Jodoigne

Rowerowy przejazd do partnerskiego miasta w Belgii, charytatywna zbiórka środków dla chorego na mukowiscydozę dziecka oraz promocja walorów turystyczno-krajoznawczych Łeby to główne cele wyprawy. Rajd odbędzie się od 3 do 13 maja 2017 r.

Na Hel i do Sobieszewa. Na majówkę popłyń tramwajem wodnym

Na wodach Zatoki Gdańskiej, Martwej Wisły i Motławy rozpoczyna się kolejny sezon żeglugowy. W długi majowy weekend startują tramwaje wodne.

Kaszubskim Sprinterem na majówkę. Dodatkowy pociąg do Kościerzyny

Na okres długiego weekendu majowego PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście uruchamia dodatkowe połączenie. Pociąg pojedzie linią PKM.