Aktualności

Brytyjski „The Independent” poleca wakacje w Gdańsku. Jest tanio, można dobrze zjeść i zobaczyć ciekawe miejsca

Brytyjski dziennik w maju opublikował obszerny artykuł, w którym namawia do odwiedzenia Trójmiasta. Autor opisuje je jako jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce. Zachęca m.in. do zobaczenia murali na Zaspie, Europejskiego Centrum Solidarności i odkrywania historycznego centrum miasta.

Skorzystałeś z superoferty turystycznej? Znasz ludzi promujących Pomorze? Zgłoś ich do Nagrody Marszałka

Kto w tym roku zdobędzie nagrodę marszałka województwa pomorskiego? Wyróżnione zostaną osoby, instytucje oraz podmioty gospodarcze, których działalność w 2017 r. miała szczególnie istotny wpływ na rozwój pomorskiej turystyki.

Sprawdź, jak orientujesz się w terenie – pieszo lub na rowerze. Wakacyjny Tułacz 2018

Potrzebujesz tylko mapy, kompasu i wytrwałości. Do wyboru będzie pięć tras o różnej długości, w tym jedna rowerowa. Wakacyjny Tułacz startuje 16 czerwca 2018 r. z Leśniewa (gm. Puck).

Tytuł naukowy z kolarstwa? W wyścigu KaszebeRunda 2018 możesz zostać magistrem, doktorem lub profesorem

Pasjonaci kolarstwa i amatorzy turystyki rowerowej będą ścigać się w niedzielę 27 maja 2018 r. na trzech trasach: 225 km, 125 km i 65 km. Wszystkie trasy zaczynają się i kończą w Kościerzynie.

Pomorskie mapy rowerowe z wyróżnieniem. Nagroda Magellana za serię „Pomorskie kołem się kręci”

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" przyznała wyróżnienie ośmiu mapom województwa, które zostały przygotowane przez pracowników Departamentu Turystki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Zawierają szczegółowe informacje o drogach rowerowych, atrakcjach, a nawet propozycje najciekawszych szlaków.

Pomorscy urzędnicy przesiadają się na rowery. Każdemu to się opłaca

Firmy ścigają się w pomysłach na to, jak zachęcić pracowników do jeżdżenia rowerem do pracy. Kuszą dopłatami do pensji, zniżkami do sklepów sportowych i darmowymi posiłkami. A na co mogą liczyć urzędowi rowerzyści z Pomorza?

Trzy firmy walczą o stworzenie roweru metropolitalnego. Czy wszystkie rowery będą elektryczne?

Oferty na zorganizowanie na Pomorzu Systemu Roweru Metropolitalnego złożyło trzech wykonawców. To konsorcjum z Irlandii, polsko-czeska spółka i warszawska firma NB. Ceny wahają się od ponad 32 do 76 mln zł. Aż dwie oferty zapewniają 100-procentowy udział rowerów elektrycznych.

Zawody woźniców, występy kapel i kabaretów, konkursy sprawnościowe i przysmaki regionalne. Wiśta wio i Bëlny Wic w Ostrzycach

Od lat początek maja w położonych nad malowniczym Jeziorem Ostrzyckim upływa pod znakiem koni i kabaretów. Popisy kuczerów będzie można zobaczyć 1 maja, natomiast kabaretowo-muzyczna rozrywka czeka na mieszkańców i turystów, 2 maja 2018 r.

W majówkę wybierasz się nad morze? Nie stój w korkach i jedź pociągiem. Zobacz, jakie dodatkowe składy przygotowali kolejarze

Do Łeby i na Hel. Tam dojedziemy dodatkowymi składami PKP Intercity. Będą też promocyjne bilety.

Statkiem czy wąskotorowym pociągiem? Przeczytaj, czym możesz pojechać na majówkę

Długi majowy weekend to tradycyjnie początek turystycznego sezonu tramwajów wodnych oraz żuławskiej wąskotorówki. Zobacz rozkłady jazdy i cenniki.