Aktualności

Jeździsz do pracy, na zakupy czy randkę rowerem? Zbieraj punkty za kilometry w grze rowerowej i odbieraj nagrody

Od 1 września rowerzyści w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Tczewie będą rywalizować o nagrody indywidualne oraz drużynowe. Za kilometry przejechane na rowerze do pracy, na uczelnię oraz przejazdy rekreacyjne będą naliczane punkty. Ogólnopolska Gra Rowerowa potrwa przez dwa miesiące.

Pierwszy zjazd Kociewiaków. Spotkali się w Piasecznie, żeby rozmawiać, plotkować i bawić się [AKTUALIZACJA]

Walne Plachandry Kociewskie zaczęły się mszą świętą. Potem był uroczysty przemarsz do słynnej studzienki w Piasecznie. To niepowtarzalna okazja, by poznać kulturę i mieszkańców regionu, ale też spotkać znanych Kociewiaków. Był też m.in. znany podróżnik Wojciech Cejrowski.

Lotnisko w Gdańsku ma najlepszą strefę wolnocłową. Delikatesy i restauracja w jednym dostały prestiżową nagrodę

Strefa wolnocłowa gdańskiego lotniska została uznana za jedną z najlepszych tego typu przestrzeni wśród wszystkich polskich lotnisk. Otrzymała wyróżnienie na międzynarodowej konferencji w Helsinkach.

Posmakuj gdyńskich hitów za 5 lub 10 zł. Rekordowa liczba restauracji podczas X Weekendu Kulinarnego

Od piątku 24 sierpnia do niedzieli 26 sierpnia 2018 r. restauracje w centrum Gdyni będą proponować najlepsze dania w promocyjnych cenach. To świetna okazja do poznania nowych dań i niecodziennych smaków. W tej edycji Weekendu Kulinarnego udział zgłosiło 30 lokali.

Osiem młodych osób i 12 tys. km podróży po Europie szlakiem unijnych projektów. Projekt Road Trip również w Polsce

Cztery dwuosobowe zespoły młodych ludzi z całej Europy wyruszyły w podróż po krajach Unii Europejskiej. Mają ważne zadanie — muszą pokazać jak największej liczbie młodych mieszkańców jak istotne jest członkostwo w UE. Jeden z zespołów w czwartek 16 sierpnia 2018 r. dotarł do Polski.

Dworzec Gdynia Główna to nie tylko perony i kasy. Poznaj historię najważniejszej stacji kolejowej w Trójmieście

Gdyński dworzec nazywany jest perłą modernizmu. Zobacz artystyczne mozaiki dekoracyjne oraz unikatowe malowidła. Przez trzy sierpniowe niedziele Fundacja Grupy PKP zaprasza na zwiedzanie budynku z przewodnikiem. Najbliższe zwiedzanie 12 sierpnia 2018 r.

Tydzień Kuchni Kaszubskiej w Kościerzynie. Wybierz swoją ulubioną potrawę i wygraj atrakcyjne nagrody

Kilkanaście restauracji z Kościerzyny i okolic weźmie udział w Tygodniu Kuchni Kaszubskiej. Będą serwować regionalne specjały, a każdy odwiedzający będzie mógł zagłosować na swoją ulubioną potrawę i restaurację.

Pojedynki na miecze, pokazy rzemiosła i stragany z produktami regionalnymi. Krzyżacy kontra Kociewiacy w Gniewie

W niedzielę, 29 lipca 2018 r. w Gniewie będzie można nauczyć się średniowiecznego tańca, posmakować dań i napojów lokalnych, podejrzeć pokazy rzemiosła tradycyjnego oraz walkę między Krzyżakami i Kociewiakami. Będą wybory Super-Kociewianki, Super-Kociewiaka i Super-Krzyżaka.

Historyczne obozowisko rycerskie, zmagania turniejowe i pokazy ptaków drapieżnych. Turniej Rycerski na Zamku w Bytowie

Bytowski zamek i okolice w sobotę, 28 lipca 2018 r. opanują średniowieczni rycerze i prawdziwe damy. Po tradycyjnych turniejach w samo południe, wieczorem będzie okazja, by zobaczyć inscenizację bitwy z 1433 r. oraz wziąć udział w biesiadzie.

Wybierasz się na Jarmark św. Dominika? Uważaj, będą duże zmiany w komunikacji na śródmiejskich ulicach

Zamknięte ulice i ograniczenie liczby miejsc parkingowych w śródmieściu. W zamian dodatkowe autobusy i tramwaje. Samochód najlepiej zostawić w domu, a na Jarmark św. Dominika przyjechać komunikacją miejską.