Aktualności

Zawody woźniców, występy kapel i kabaretów, konkursy sprawnościowe i przysmaki regionalne. Wiśta wio i Bëlny Wic w Ostrzycach

Od lat początek maja w położonych nad malowniczym Jeziorem Ostrzyckim upływa pod znakiem koni i kabaretów. Popisy kuczerów będzie można zobaczyć 1 maja, natomiast kabaretowo-muzyczna rozrywka czeka na mieszkańców i turystów, 2 maja 2018 r.

W majówkę wybierasz się nad morze? Nie stój w korkach i jedź pociągiem. Zobacz, jakie dodatkowe składy przygotowali kolejarze

Do Łeby i na Hel. Tam dojedziemy dodatkowymi składami PKP Intercity. Będą też promocyjne bilety.

Statkiem czy wąskotorowym pociągiem? Przeczytaj, czym możesz pojechać na majówkę

Długi majowy weekend to tradycyjnie początek turystycznego sezonu tramwajów wodnych oraz żuławskiej wąskotorówki. Zobacz rozkłady jazdy i cenniki.

Niepowtarzalna okazja do skorzystania z tańszych ofert restauracji, pubów, kawiarni i salonów piękności. Ostatni weekend za pół ceny

W najbliższy weekend zniżki znajdziemy w dziesięciu pomorskich miejscowościach: Cedrach Wielkich, Kartuzach, Krokowej, Krynicy Morskiej, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Pucku, Tczewie, Władysławowie i Żukowie.

Kòło, Metrower czy Mevo. Jak będzie nazywał się rower metropolitalny? Finałowe głosowanie trwa do 22 kwietnia

Z ponad 1340 zgłoszonych nazw dla Systemu Roweru Metropolitalnego na Pomorzu do dalszego etapu wybrane zostały trzy propozycje, m.in w języku kaszubskim i eperanto. Internetowe głosowanie ruszyło dziś o północy. Osoby, które ciekawie uzasadnią swój wybór, otrzymają nagrody.

Łeba, Pruszcz Gdański, Pszczółki i Nowy Staw. Taniej zjesz obiad, zrobisz sobie nową fryzurę lub masaż [WEEKEND ZA PÓŁ CENY]

Kolejny weekend na Pomorzu z atrakcyjnymi ofertami. W sobotę i niedzielę 14 i 15 kwietnia 2018 r. w czterech miastach będzie można już od 9 zł zjeść smaczny obiad, od 3 zł napić się włoskiej kawy, za 35 zł skorzystać z treningu personalnego, a nawet z masażu relaksacyjnego w cenie 50 zł.

Pomóżmy im wygrać w prestiżowym konkursie. Trwa plebiscyt na najlepszą inwestycję komunalną w Polsce

Rewitalizacja w gminie Stężyca, Muzeum Fortyfikacji w Malborku, kładka dla pieszych na Ołowiankę oraz ekologiczny dom w Gdańsku. Na liście 30 nominowanych w tegorocznej edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne znalazły się aż cztery projekty pomorskich samorządów. Internetowe głosowanie potrwa do 2 maja 2018 r.

Biegasz, jeździsz na rowerze? Rodzinny weekend z mapą i kompasem, dlaczego nie? 55. jubileuszowy Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan

Kilkaset kilometrów tras oraz ponad tysiąc uczestników, którzy zmierzą się z dystansem, mapą i własnymi słabościami bez względu na pogodę. Wiosenna edycja rajdu odbędzie się w Choczewie w powiecie wejherowskim w dniach 20-22 kwietnia 2018 r.

Poznaj niezwykłe historie i tajemnicze miejsca w różnych dzielnicach Gdańska? Weź udział w spacerach i wykładach z lokalnymi przewodnikami

Związki Tolkiena z Polską, Gdańskiem i Zaroślakiem, ptactwo Dolnego Miasta, architektura Nowego Portu, ślady rodu Ferberów na Oruni, historia, architektura i przyroda Oliwy oraz Dzień Wolnej Sztuki na Zaspie. To tematy wykładów i spotkań organizowanych przez lokalnych patriotów. Pierwsze spotkanie w czwartek, 5 kwietnia, a ostatnie w poniedziałek, 2 lipca 2018 r.

Burger za 14 zł, pizza za 11 zł czy czekolada belgijska w cenie 5 zł? Weekend za pół ceny w Gdańsku

Restauracje, puby, salony fryzjerskie i spa, teatry, muzea i kluby sportowe będą o połowę tańsze. 7 i 8 kwietnia to weekend za pół ceny w Gdańsku.