Aktualności

Pierwszy zjazd Kociewiaków. Spotkali się w Piasecznie, żeby rozmawiać, plotkować i bawić się [AKTUALIZACJA]

Walne Plachandry Kociewskie zaczęły się mszą świętą. Potem był uroczysty przemarsz do słynnej studzienki w Piasecznie. To niepowtarzalna okazja, by poznać kulturę i mieszkańców regionu, ale też spotkać znanych Kociewiaków. Był też m.in. znany podróżnik Wojciech Cejrowski.

Lotnisko w Gdańsku ma najlepszą strefę wolnocłową. Delikatesy i restauracja w jednym dostały prestiżową nagrodę

Strefa wolnocłowa gdańskiego lotniska została uznana za jedną z najlepszych tego typu przestrzeni wśród wszystkich polskich lotnisk. Otrzymała wyróżnienie na międzynarodowej konferencji w Helsinkach.

Posmakuj gdyńskich hitów za 5 lub 10 zł. Rekordowa liczba restauracji podczas X Weekendu Kulinarnego

Od piątku 24 sierpnia do niedzieli 26 sierpnia 2018 r. restauracje w centrum Gdyni będą proponować najlepsze dania w promocyjnych cenach. To świetna okazja do poznania nowych dań i niecodziennych smaków. W tej edycji Weekendu Kulinarnego udział zgłosiło 30 lokali.

Osiem młodych osób i 12 tys. km podróży po Europie szlakiem unijnych projektów. Projekt Road Trip również w Polsce

Cztery dwuosobowe zespoły młodych ludzi z całej Europy wyruszyły w podróż po krajach Unii Europejskiej. Mają ważne zadanie — muszą pokazać jak największej liczbie młodych mieszkańców jak istotne jest członkostwo w UE. Jeden z zespołów w czwartek 16 sierpnia 2018 r. dotarł do Polski.

Dworzec Gdynia Główna to nie tylko perony i kasy. Poznaj historię najważniejszej stacji kolejowej w Trójmieście

Gdyński dworzec nazywany jest perłą modernizmu. Zobacz artystyczne mozaiki dekoracyjne oraz unikatowe malowidła. Przez trzy sierpniowe niedziele Fundacja Grupy PKP zaprasza na zwiedzanie budynku z przewodnikiem. Najbliższe zwiedzanie 12 sierpnia 2018 r.

Tydzień Kuchni Kaszubskiej w Kościerzynie. Wybierz swoją ulubioną potrawę i wygraj atrakcyjne nagrody

Kilkanaście restauracji z Kościerzyny i okolic weźmie udział w Tygodniu Kuchni Kaszubskiej. Będą serwować regionalne specjały, a każdy odwiedzający będzie mógł zagłosować na swoją ulubioną potrawę i restaurację.

Pojedynki na miecze, pokazy rzemiosła i stragany z produktami regionalnymi. Krzyżacy kontra Kociewiacy w Gniewie

W niedzielę, 29 lipca 2018 r. w Gniewie będzie można nauczyć się średniowiecznego tańca, posmakować dań i napojów lokalnych, podejrzeć pokazy rzemiosła tradycyjnego oraz walkę między Krzyżakami i Kociewiakami. Będą wybory Super-Kociewianki, Super-Kociewiaka i Super-Krzyżaka.

Historyczne obozowisko rycerskie, zmagania turniejowe i pokazy ptaków drapieżnych. Turniej Rycerski na Zamku w Bytowie

Bytowski zamek i okolice w sobotę, 28 lipca 2018 r. opanują średniowieczni rycerze i prawdziwe damy. Po tradycyjnych turniejach w samo południe, wieczorem będzie okazja, by zobaczyć inscenizację bitwy z 1433 r. oraz wziąć udział w biesiadzie.

Wybierasz się na Jarmark św. Dominika? Uważaj, będą duże zmiany w komunikacji na śródmiejskich ulicach

Zamknięte ulice i ograniczenie liczby miejsc parkingowych w śródmieściu. W zamian dodatkowe autobusy i tramwaje. Samochód najlepiej zostawić w domu, a na Jarmark św. Dominika przyjechać komunikacją miejską.

Niespotykany widok na Zatoce Puckiej. Regaty drewnianych łodzi rybackich w Chałupach

Kaszubskie Łodzie pod Żaglami to impreza z 40-letnią tradycją. Poza wyścigiem tradycyjnych łodzi rybackich, czyli pomeranek, 29 lipca 2018 r. odbędzie się jarmark kaszubskiej sztuki, degustacja dań kuchni regionalnej oraz koncerty.