Aktualności

Pielgrzymka Oliwska do Wejherowa

Z Oliwy do Wejherowa, 15 maja 2015 r. po mszy św. o godz. 7.00 wyruszy 347. Piesza Pielgrzymka Oliwska z feretronem Matki Bożej Oliwskiej. Z archikatedry oliwskiej na trzydniowy szlak pójdą duszpasterze, młodzież i dorośli. Powrót ok. 100 pielgrzymów zaplanowano 17 maja ok. godz. 21.00.

Tramwaj wypływa na wody!

Możliwość niezapomnianego zwiedzania Gdańska i okolic drogą wodną dają rejsy tramwajami wodnymi. Taka forma odpoczynku i rekreacji dla całych rodzin od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Sezon 2015 startuje 1 maja i potrwa do 30 września.

Tramwaj wodny na Zalewie Wiślanym

Pływanie tramwajem wodnym pomiędzy Tolkmickiem a Krynicą Morską rusza już od piątku, 1 maja 2015 r. Zobacz harmonogram rejsów i zaplanuj wycieczkę ze zwiedzaniem.

3. Biegun – Marek Kamiński w Niemczech i Belgii

Za Markiem Kamińskim kolejny etap wyprawy w ramach projektu 3. Biegun. Podróżnik jest na szlaku Camino od ponad miesiąca i przeszedł prawie 2 tys. km. Za nim setki inspirujących spotkań, mnóstwo zdjęć i jeszcze więcej refleksji. Po przejściu przez Polskę i Niemcy, teraz czeka na niego Belgia.

Promujmy zabytki naszego regionu

Na platformie sprinet.pl trwa ogólnopolski projekt pod nazwą „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury". Jego celem jest promocja turystyki regionalnej oraz pokazanie walorów zabytków w naszym kraju. Każdy z internautów może zgłosić zabytkowy pałac lub zamek. W konkursie jest już ich ponad 120. Dla autorów najciekawszych wpisów i komentarzy – nagrody.

Harcerska wędrówka z przesłaniem

Jamboree on the Trail to dzień, w którym skauci na całym świecie wyruszają na wędrówki (pieszo, pociągiem, autobusem, rowerem, kajakiem, autostopem) i spotykają się w konkretnym miejscu i czasie, by przy ognisku pobyć razem i wymienić doświadczeniami. Tegoroczny JOTT odbędzie się w dniach 9-10 maja 2015 r. Pomorscy harcerze spotkają się na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej w Starym Karpnie.

Łeba – Mikołajki – Szczyrk na rowerach

Łebska Majówka z Radiem Zet w tym roku zapowiada się naprawdę interesująco. Jej zwieńczeniem będzie Rajd Rowerowy, który odbędzie się od 3 do 15 maja 2015 r. Cykliści będą mieli do pokonania trasę z Łeby przez Mikołajki do Szczyrku. W sumie ponad 1000 kilometrów. Start rajdu przy skwerze Rybaka w Łebie, 3 maja, ok. godz. 10.30.

Każdy może osiągnąć swój biegun – niezwykła metoda Marka Kamińskiego

Zdobywca dwóch biegunów postawił przed sobą kolejne wyzwanie – jego projekt 3. Biegun to ponad 4 tys. kilometrów samotnej, pieszej wędrówki. Marek Kamiński od miesiąca przemierza szlak św. Jakuba. W czasie wyprawy spotyka się z ludźmi, by rozmawiać, inspirować, opowiadać o swoich doświadczeniach. Przedstawia również autorską metodę Biegun – sposób, by spełniać najśmielsze marzenia.

Festiwal wolnego czasu – dynamicznie i na sportowo

Kolejna odsłona Gdańskich Targów Turystycznych, a raczej ich nowego wcielenia, czyli Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego – za nami. Od 10 do 12 kwietnia 2015 r. w gdańskim AmberExpo odwiedzający sprawdzali, jak twórczo, aktywnie i przyjemnie spędzać czas wolny.

Harpagan daje radę

Natura, piękne krajobrazy, szum lasu oraz dawka adrenaliny i sportowej rywalizacji – czy to nie świetne połączenie? Takie emocje proponuje 49. edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan. Wiosenna edycja największej tego typu imprezy w Polsce odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2015 r. w Kaliskach.