Aktualności

Nabór partnerów do akcji „Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowuje pilotażową akcję „Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny", która będzie trwać od 23 do 25 września 2016 r. Akcja ma na celu prezentację polskiej oferty turystycznej i zachęcenia Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie kraju, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym. Ruszyła rekrutacja partnerów akcji.


Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu

Urząd Gminy Stegna zaprasza 15 i 16 lipca 2016 r. na zawody w poławianiu bursztynu na plaży w Jantarze. W programie m.in. zajęcia artystyczne dla dzieci, wybory Bursztynowej Miss Polski 2016, pokazy sztucznych ogni, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, prezentacja największej plenerowej patelni w Polsce, degustacje potraw, dyskoteki na plaży i wiele innych atrakcji.


Dni Młodzieży w archidiecezji gdańskiej

Województwo pomorskie od 20 do 25 lipca 2016 r. będzie gościło pielgrzymów przybywających z różnych stron świata na odbywające się w Krakowie w dniach 26-31 lipca Światowe Dni Młodzieży. Wspólnie spędzony czas będzie okazją do spotkania i poznania wielu kultur, integracji, a także wymiany doświadczeń. W programie, poza spotkaniami modlitewnymi, będą wycieczki turystyczne, zabawy oraz udział w społecznych i kościelnych projektach.


Pierwsza w Łebie samoobsługowa stacja naprawy rowerów

Podróżującym na dwóch kólkach po Łebie i okolicach drobne awarie sprzętu nie będą już straszne. W mieście powstała bowiem pierwsza samoobsługowa stacja naprawy rowerów.


Ogólnopolskie dni NATO – Gdynia razem z NATO

Prezentacje sił zbrojnych, bezpłatne zwiedzanie, wojskowe parady, lotnicze pokazy – to tylko niektóre atrakcje jakie czekają 8 i 9 lipca 2016 r. w Gdyni z okazji polskiego szczytu NATO.


Grzegorz Gawlik: kolekcjoner wulkanów

Wyprawy, podczas których stapiają się buty i spodnie, to jego największa pasja. W środę, 13 lipca 2016 r., podczas kolejnego spotkania z cyklu „Poznaj Świat z..." w Muzeum Emigracji w Gdyni Grzegorz Gawlik opowie o zdobywaniu wulkanicznych szczytów obu Ameryk i polskich odkrywcach tych terenów. Wstęp jest wolny.


Aplikacja na leśne eskapady

Do tej pory w eksploracji trójmiejskich lasów pomagały mapy. Ale leśnicy idą z duchem czasu i proponują aplikację na smartfony. Program nawiguje do pomników przyrody, parkingów leśnych i miejsc wypoczynku. Poprowadzi użytkownika także po szlakach rowerowych, pieszych i konnych. Jest dostępna na urządzenia z systemem android i nazywa się „Nadleśnictwo Gdańsk".


Po VII Regatach o Puchar Trzech Marszałków

Już po raz siódmy odbyły się Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków. Od 30 czerwca do 3 lipca uczestników gościły mariny w Tolkmicku i we Fromborku. Regaty zostały podzielone na trzy wyścigi. Żeglarze rywalizowali na wodach polskiej części Zalewu Wiślanego, przy zmiennych warunkach pogodowych.


Prapremiera filmu „Pielgrzym” o wyprawie Marka Kamińskiego

Film o pieszej wędrówce Mara Kamińskiego, która odbyła się w ubiegłym roku Szlakiem św. Jakuba, zobaczyć będzie można we wtorek, 5 lipca 2016 r., w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Na uroczystą prapremierę filmu dokumentalnego „Pielgrzym" reżyserii Jana Czarlewskiego wstęp jest wolny.


„Wakacje z PKM” – czyli atrakcje turystyczne, do których dojedziesz koleją

Lato to czas wycieczek, tych bliższych i tych dalszych. Pomorska Kolej Metropolitalna przygotowała specjalną mapę atrakcji turystycznych położonych wzdłuż linii kolejowych obsługiwanych przez PKP SKM w Trójmieście, w ramach projektu PKM. W poniedziałek, 4 lipca 2016 r., mapa pt. „Wakacje z PKM" została dołączona jako bezpłatny dodatek do „Dziennika Bałtyckiego".