Aktualności

Nakręć się na pomoc innym – wielka kwesta na rzecz hospicjum

Zakręcony początek roku szkolnego szykuje się w sobotę, 10 września 2016 r. w Gdańsku. A przy okazji będzie można zrobić coś dla innych. Każdy, kto tego dnia zakręci się na kole widokowy AmberSky, ma szanse dołożyć swoją cegiełkę do opieki hospicyjnej nad najmłodszymi pacjentami na Pomorzu.


Gdzie duch spotyka się z przestrzenią, czyli EDD 2016

Już po raz 24. województwo pomorskie weźmie udział w ogólnopolskich obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa 2016. W dniach 10-11 oraz 17-18 września aż 20 instytucji kultury, zaprasza na koncerty, wystawy, warsztaty i spotkania, które odbywać będą się pod wspólnym hasłem – „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki".


Pelplińska podróż w czasie

Już po raz szesnasty mieszkańcy Pelplina zapraszają na tradycyjną imprezę nawiązującą do najznamienitszych średniowiecznych zwyczajów. Przedstawienie historyczne, rekonstrukcje, atrakcje dla dzieci i młodzieży, turnieje rycerskie, piknik miejski – to tylko część atrakcji które czekają na wszystkich od 17 do 18 września 2016 r. z okazji XVI Jarmarku Cysterskiego.


Najciekawsze skanseny w Polsce – głosuj na pomorskich nominowanych!

O ten tytuł z naszego województwa walczą: Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie i Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Konkurs na najciekawsze muzeum tego typu w Polsce prowadzi portal kulturaonline.pl. Tam do 11 września 2016 r. można oddawać głosy na placówki z całej Polski. Zachęcamy do wsparcia pomorskich muzeów na wolnym powietrzu.


Ahoj przygodo, czyli Łowcy Przygód nad Łebą

Jesteś fanem aktywnego wypoczynku? Jazda na rowerze, bieganie czy spływy kajakowe nie są Ci obce? Chcesz ciekawie zakończyć sezon letni? Specjalnie dla Ciebie w Dolinie Paraszyńskiej nad Łebą, po raz pierwszy, odbędzie się Adventure Race – Łowcy Przygód. Od piątku, 16 września do niedzieli, 18 września 2016 r. przed uczestnikami rajdu wiele sportowych zajęć na dystansie 75 km.


Zwiedzaj dzielnice na rowerze

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zapraszają na specjalne, rowerowe spacery w dzielnicach. Tour de Zaspa odbędzie się 4 września 2016 r. o godz. 12.00. Podczas zwiedzania na dwóch kółkach będzie można zobaczyć wszystkie 58 murali. Spacery są bezpłatne.


Rezerwaty przyrody jako atrakcje turystyczne

W Borowie koło Kartuz, 7 września 2016 r. odbędzie się wernisaż wystawy „Rezerwaty przyrody na terenie gminy Kartuzy jako niedoceniana atrakcja turystyczna". Ekspozycja ma popularyzować i zapoznać mieszkańców z niecodzienną ofertą atrakcji turystycznych gminy Kartuz.


Bolszewo – najlepsze sołectwo 2016 roku

Jest w powiecie wejherowskim przepiękna wieś, leżąca w pradolinie rzeki Redy, otoczona zielonymi lasami Puszczy Darżlubskiej. To Bolszewo – duża i dynamicznie rozwijająca się kaszubska miejscowość.


Kolorowe latawce nad Łebą

Ostatni weekend wakacji w Łebie zapowiada się naprawdę gorąco. Od 26 do 28 sierpnia 2016 r. na plaży A odbędzie się VI Międzynarodowy Festiwal Latawców. Mieszkańcy i turyści będą mogli podziwiać unoszące się nad ziemią kolorowe konstrukcje, przeróżnych wzorów i gabarytów. Patronat honorowy nad imprezą objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Ranking miejscowości i gmin turystycznych

W ponad 1,5 tys. gmin w Polsce istnieje baza noclegowa: hotel, motel lub np. pensjonat. Według danych GUS, bezkonkurencyjne pod tym względem jest Władysławowo, a nadmorskie miejscowości wypoczynkowe mają przewagę nad górskimi kurortami.