Aktualności

Światowy Dzień Turystyki 2016

Za nami Światowy Dzień Turystyki – najważniejsze święto miłośników i osób ze środowiska branży Turystycznej w tym roku przyświecało mu hasło „Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności". Uroczystość regionalnych obchodów odbyła się 7 października 2016 r., w Europejskim Centrum Solidarności. Obecni byli na niej marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Krzysztof Trawicki.


Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki

„Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności" – to hasło przyświecać będzie tegorocznemu Światowemu Dniu Turystyki. To najważniejsze święto miłośników i osób z branży turystycznej przypada 27 września, regionalne obchody odbędą się 7 października 2016 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.


IX Forum Europa Nostra

W Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego, 13 i 14 października 2016 r. odbędzie się Forum Europa Nostra. W programie zaplanowano interdyscyplinarną konferencję „Patriotyczny obowiązek. O turystyce zaangażowanej". Forum inauguruje cykl spotkań poświęconych podróżom tematycznym, a wątkiem przewodnim tegorocznej konferencji będzie szeroko pojęta turystyka patriotyczna.


VI rajd rowerowy na Pokopki Słupskie

Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej „Szprycha" w Słupsku zaprasza na VI rajd rowerowy na Pokopki Słupskie. Miłośnicy dwóch kółek, którym nie straszne niekiedy na trasie błoto i woda, powinni stawić się w niedzielę, 2 października 2016 r., na pl. Zwycięstwa.


Kolejne kilometry ścieżek rowerowych w gminie Słupsk

Dobra wiadomość dla fanów dwóch kółek. W gminie Słupsk wybudowane zostały kolejne ścieżki rowerowe: kilometrowa pomiędzy osiedlem Jezierzyce SHR a wsią za torami oraz o pół kilometra dłuższa, łączącą Słupsk z Redzikowem. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.


Podróżnicze opowieści na festiwalu Wanoga

Wejherowo stanie się na kilka dni mekką dla żądnych dalekich podróży i niezwykłych przygód. W dniach 7-9 października 2016 r. zjadą tam eksploratorzy i podróżnicy, alpiniści i grotołazi, żeglarze i kajakarze, gawędziarze i ich słuchacze, a także ludzie aktywni, poszukujący ciekawych form spędzania czasu wolnego. A wszystko to w ramach 5. Festiwalu Przygody Wanoga, który odbywać się będzie w Filharmonii Kaszubskiej.


Zorientuj się w Szemudzie nocą

Piesze wędrówki czy jazda na rowerze nie są Ci obce. Lubisz przemierzać szlaki i poznawać nowe tereny… zwłaszcza nocą. Chcesz zmienić swój styl życia. Niezwykłą ofertę przygotowało Bractwo Przygody Almanak. Juz po raz 25. organizuje nocny rajd na orientację. Jesienny Tułacz odbędzie się w okolicach Szemudu, w nocy z 1 na 2 października 2016 r. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Kierunek: Ameryka Środkowa

Samotne podróże zaczęła od najbardziej niebezpiecznego regionu świata – Ameryki Środkowej. W środę, 21 września 2016 r. w Muzeum Emigracji dziennikarka Anita Demianowicz opowie m.in. o Bożym Narodzeniu i Wielkanocy w Gwatemali, miłości do czynnych wulkanów i urokach coachsurfingu w egzotycznych krajach.


Europejczyk w podróży – czyli o reklamacji słów kilka

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy „Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału otwartym szkoleniu poświęconym reklamacjom usług w szeroko pojętej branży turystycznej. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 29 września 2016 r. w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.


Żuławy zwiedzaj rowerem

Zabytkowe domy podcieniowe, menonicie cmentarze, młyny, wiatraki i malownicza trasa przebiegająca pośród kanałów wzdłuż Wisły – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników kolejnej edycji rajdu. Żuławy wkoło, to maraton rowerowy, który wystartuje z Nowego Dworu Gdańskiego w niedzielę, 25 września 2016 r. Do wyboru będzie jedna spośród trzech tras: 55 km, 75 km lub 140 km. Dodatkowo, na trasie rajdu, na uczestników czekać będą smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.