Aktualności

Gdynia będzie miała kolejkę

W sobotę, 4 lipca 2015 r. o godz. 12.00 nastąpi oficjalne i uroczyste oddanie do użytku mieszkańcom i turystom najnowszej atrakcji Gdyni, czyli kolejki torowej, z placu Grunwaldzkiego na szczyt Kamiennej Góry. Tym samym Gdynia dołączy do takich miast jak Barcelona, Lizbona, San Francisco, Drezno, Lyon czy Zakopane, które takie kolejki również mają.

Marek Kamiński na końcowym etapie pielgrzymki

Projekt 3. Biegun zmierza do kluczowego momentu – za Markiem Kamińskim już większość trasy. Obecnie podróżnik jest w Hiszpanii, na początku lipca planuje dotrzeć do Santiago de Compostella.

Turystyczni kandydaci do Nagrody Marszałka

Tradycyjnie podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki (23 września), Marszałek Województwa Pomorskiego przyzna nagrody za zasługi dla rozwoju turystyki w regionie. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w typowaniu kandydatów, których działania wpłynęły w 2014 r. na rozwój turystyki w regionie. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

Rodzinne Strefy Zabaw bez oparzeń

W piątek, 26 czerwca 2015 r., na gdańskich Stogach rozpoczną swoją wakacyjna podróż mobilne Rodzinne Strefy Zabaw Nivea. Odwiedzą one do sierpnia 10 nadmorskich miejscowości, gdzie w ciągu kolejnych weekendów będą przekazywać małym, większym i największym plażowiczom wiedzę o bezpiecznej zabawie na słońcu.

Poznaj Pomorskie!

Nadchodzące dni czerwcowego długiego weekendu mają nas w końcu zachwycić pogodą, warto więc ten czas wykorzystać, by dopiero poznać lub pokochać na nowo całe bogactwo atrakcji, jakie oferuje nam Pomorskie. Podpowiadamy, co robić, gdzie pojechać, co zobaczyć w naszym województwie.

Rowerzyści dla transplantacji

Fundacja im. Bartka Kruczkowskiego „ORGANiści" organizuje od 2 do 7 czerwca 2015 r. kolejny rajd rowerowy dla transplantacji. 17 osób, w tym ludzie po przeszczepach serca i wątroby, a także na tandemach – ludzie niewidomi, przejadą ze Szczecina do Gdańska.

Otwarcie sezonu żeglarskiego na Pomorzu

W gdyńskiej marinie przy nabrzeżu Młodych Żeglarzy, w piątek, 29 maja 2015 r., otwarty zostanie sezon żeglarski na Pomorzu.Na uroczystość zaprasza Pomorski Związek Żeglarski.

Gdańsk liderem programu Błękitna Flaga

Jelitkowo, Molo Gdańsk Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Gdańsk Stogi, Sobieszewo oraz Orle to kąpieliska, co do których gdańszczanie i turyści mogą mieć pewność, że gwarantują bezpieczny i komfortowy wypoczynek. Wraz z wyróżnionymi marinami, w Gdańsku będzie powiewało aż 8 Błękitnych Flag – największa liczba w skali kraju.

O bezpieczeństwie turystów

Gdańska Organizacja Turystyczna/ Gdańsk Convention Bureau zaprasza do udziału w szkoleniu na temat bezpieczeństwa pt. „Zadbajmy o bezpieczeństwo turystów w Gdańsku!". Odbędzie się ono w środę, 27 maja 2015 r., w Gdańsku.

Rozwój turystyki wodnej na Pomorzu

O rozwoju oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej dyskutowali uczestnicy konferencji, która odbyła się 15 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Spotkanie z władzami województwa, z przedstawicielami pomorskich gmin oraz żeglarzami posłużyło dyskusji nad kontynuacją programu, który dotychczas przyczynił się do odrodzenia żeglugi w rejonie Żuław.