Aktualności

Maria Giedz opowie o Gruzji

Gruzja – piękna, zaskakująca, czasem dzika. Kraj 125 narodów i grup etnicznych, religii, zwyczajów i wspaniałej kuchni. O Gruzji, jaką zna, opowie podróżniczka i dziennikarka Maria Giedz. Spotkanie odbędzie się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Gospody 3 b w piątek, 18 listopada 2016 r.


Iran perłą Orientu

Jaki jest Iran? Gościnny czy niebezpieczny? Czy warto wybrać się w samotną podróż, czy lepiej wyruszyć z wycieczką? Na te i wiele innych ważnych dla turystów pytań dotyczących Iranu odpowie przewodnik Wojciech Chomka. Spotkanie odbędzie się w filii naukowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Obrońców Wybrzeża 2 w środę, 7 grudnia 2016 r.


Islandia – kraina lodu

Jak żyje współczesny wiking? Czy można poradzić sobie z brakiem światła dziennego? Jak najlepiej przygotować dorsza ? Jak przetrwać największą od 25 lat burzę śnieżną? Grudniowe przygody na Islandii to materiał na niejedną sagę. Filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy ul. Pilotów 3 zaprasza w czwartek, 24 listopada 2016 r. na spotkanie z podróżniczką Aleksandrą Golec, która opowie o przygodach w krainie lodu.


Jak podróżować dowiesz się w Bibliotece pod Kotem i Myszą

Jak zaplanować wyjazd do jednego z państw skandynawskich? Którą z wysp południowych warto odwiedzić? Gdzie robić zakupy i gdzie smacznie zjeść? Tego wszystkiego i znacznie więcej można dowiedzieć się podczas spotkania w Bibliotece pod Kotem i Myszą, w czwartek, 10 listopada 2016 r.


Wyrusz w drogę 816 z Michałem Książkiem

Opowieść o pograniczu, o splątaniu i nakładaniu się na siebie kultur, kierunków, wyznań oraz znaczeń to tematyka najnowszej publikacji Michała Książka. Spotkanie z autorem „Drogi 816" odbędzie się w Bibliotece Manhattan w czwartek, 10 listopada 2016 r.


Finlandia jakiej nie znacie

Biblioteka Manhattan zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Chocholem-Piotrowskim, które odbędzie się w czwartek, 27 października 2016 r., o godz. 18.00. Bogato ilustrowana prezentacja będzie dotyczyła Finlandii i turystyki wodnej.


Wybierz się na spacer bałtycką plażą

VIII Listopadowy spacer plażą z Łeby do Gdyni potrwa 4 dni. Chętni wyruszą z Łeby w czwartek, 10 listopada, a do Gdyni dotrą w niedzielę, 13 listopada 2016 r.


Biking South Baltic, czyli rowerowa autostrada w Pomorskiem

Projekt "Biking South Baltic! Promotion and development of the Baltic Sea Cycle Route (Route No. 10) in Denmark, Germany, Lithuania, Poland and Sweden" ("Biking South Baltic!")" realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk.


Wybierz najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego 2016

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w sms-owym konkursie, który wyłoni najlepszy produkt turystyczny naszego województwa. Będzie on potem walczył o certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w ogólnopolskim etapie konkursu. Głosowanie trwa do 21 października 2016 r., a najbardziej aktywny uczestnik ma szansę na nagrodę – weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelu Kozi Gród na Kaszubach.


Łeba oficjalnie otworzy plażę dla naturystów

Ogólnopolski Dzień Naturysty przypada w pierwszą sobotę czerwca. Federacja Naturystów Polskich wraz z Łebą, 3 czerwca 2017 r. planują oficjalne otwarcie plaży dla naturystów. Władze miasta wyznaczą specjalny odcinek plaży, gdzie będzie można bez skrępowania się opalać oraz przy wejściu postawią odpowiednie oznakowanie i tablice informacyjne.