Aktualności

Cudze chwalicie, swego nie znacie – zrób coś dla swojej gminy!

„Poznaj polskie szlaki" to konkurs, którego głównym celem jest wypromowanie walorów turystycznych kraju i zachęcenie rodaków do podróżowania po urokliwych zakątkach Polski. Projekt skierowany jest do jednostek samorządowych oraz organizacji i stowarzyszeń turystycznych, które przez kreatywny opis ścieżek, szlaków itp. mają możliwość wygrać jeden z przewodników i samemu promować atrakcje w nowoczesny sposób w formie interaktywnej wyszukiwarki mapowej. Zgłoszenia można przesyłać do 15 września 2015 r.

Explosive zaprasza do nowej siedziby

Muzeum Saperskie Explosive powstało w 2010 r., a w 2015 r. przeniosło się na terenie dawnej jednostki wojsk rakietowych w Dąbrówce koło Luzina.

Z wiatrem i wodą w Gdyni

Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni będzie można oglądać w przystani jachtowej Marina Gdynia. Od 30 lipca do 2 sierpnia 2015 r. odbędą się tam jubileuszowe 10. Targi Sportów Wodnych Wiatr i Woda – na wodzie.

Oblężenie Malborka 2015

Każdy, kto chce spróbować średniowiecznego życia, powinien stawić się w Malborku, gdzie na trzy dni, od 24 do 26 lipca 2015 r., będzie mógł przenieść się w czasie. Wojska króla Jagiełły zmierzają już do krzyżackiej twierdzy. Zakonnicy zwierają szeregi i umacniają warownie. W tym roku zamek będzie oblegany po raz szesnasty.

Czysta plaża w Dębkach

W ramach Barefoot Projekt Czysta Plaża w czwartek, 23 lipca 2015 r. odbędzie się sprzątanie plaży w Dębkach, w gminie Krokowa. Na wszystkich, którzy wezmą udział w sprzątaniu, dając dobry przykład innym, oprócz worków na śmieci i rękawic, będą czekać atrakcyjne konkursy i animacje.

Marek Kamiński wraca do kraju

Marek Kamiński w poniedziałek, 13 lipca 2015 r. wkroczył do Santiago de Compostela. Tym samym zdobył swój metaforyczny Trzeci Biegun. Po drodze odwiedził 6 państw, przeszedł ok. 3,9 tys. km w 119 dni. Podczas tej wielomiesięcznej drogi promował zbiórkę funduszy na Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów. Ostatnim etapem wędrówki była hiszpańska trasa Camino Frances.

Przygotuj się do podróży

Wakacje to czas wypoczynku i podróży nie tylko po Polsce. Egzotyczne kraje i zagraniczne wojaże kuszą, jednakże przed wyjazdem warto dowiedzieć się czegoś więcej o wybranym kraju, m.in., czy potrzebna jest wiza, na jakie przepisy prawa trzeba uważać lub jakie ograniczenia obowiązują kierowców. Warto być na bieżąco przed wyjazdem i sprawdzić, czy zaplanowana podróż jest bezpieczna.

Uwaga na sinice

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega użytkowników kąpieli w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej, że nie należy korzystać z kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę oraz ewentualnie zapach, z uwagi na możliwość wystąpienia podrażnień skóry oraz dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

IX Ogólnopolski Zjazd Maskotek

Jedną z najciekawszych letnich imprez nad morzem jest Ogólnopolski Zjazd Maskotek, który odbywa się co roku w połowie lipca w Rowach. Z całej Polski przyjeżdżają duże pluszowe postacie, które paradują ulicami miast. Od 18 do 19 lipca 2015 r. na scenie będą prezentacje, występy artystyczne oraz głosowanie na najsympatyczniejszą maskotkę.

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu

Urząd Gminy Stegna zaprasza 11-12 lipca 2015 r. na poławianie bursztynu na plaży w Jantarze. W programie wydarzenia m.in. zajęcia artystyczne dla dzieci, Wybory Bursztynowej Miss Polski 2015, pokazy sztucznych ogni, laserowe pokazy, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych oraz prezentacja największej plenerowej patelni w Polsce.